Bauskā valsts svētku koncertprogrammu veido vietējās amatierkopas

Bauskas kultūras centrā 17. novembrī izskanēja svinīgais koncerts, kas veltīts Latvijas valsts proklamēšanas 101. gadadienai.
Koncertā sanākušajiem uzstājās jauktais koris «Mežotne», dejoja tautas deju ansamblis «Jandāls», vidējās paaudzes deju kopa «Mēmele», deju kolektīvs «Taurenītis», kā arī senioru deju kopa «Senbiguļi».

Sarīkojuma laikā Bauskas novada domes vadība – domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka – pasniedza četrus apbalvojumus.

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma Jauncodes bibliotēkas vadītāja Inta Krieviņa. Viņu sveica ne tikai domes vadība, bet arī paziņas, draugi un kolēģi. Jauncodes iedzīvotāji atzina, ka tāda balva ir atzinība arī visai Jauncodei.

Inta Krieviņa bibliotēkā nostrādājusi jau 50 gadus. Saņemot balvu, viņa bija ļoti aizkustināta. Īsā sarunā ar «Bauskas Dzīvi» viņa pastāstīja, ka darbu plāno turpināt. Esot vēl daži mērķi, kā attīstīt bibliotēkas darbu, un tikai tad, kad tos izdošoties sasniegt, varēšot iet pelnītā atpūtā.

Apbalvojumu «Goda pilsonis» saņēma ilggadējais SIA «Bauskas alus» vadītājs Vladimirs Barskovs. «Sirsnīgs paldies! Bauska paliek manā sirdī uz mūžu,» balvu saņemot, pauda V. Barskovs. Viņam par sadarbību pateicās arī Bauskas kultūras centrs.

Atzinības rakstus saņēma pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaulīte» darbinieces Valija Šinkūna un Mārīte Kalniņa. V. Šinkūna gan uz apbalvošanas pasākumu nevarēja ierasties.

Atzinības balvas šoreiz saņēma arī fotogrāfi, kuru bildes bija izvēlētas Bauskas novada 2020. gada kalendāram. Komisija kalendāram bija izvēlējusies gan vairāk, gan mazāk zināmu autoru fotogrāfijas.

Vāka fotogrāfijai izraudzīts Ģirta Donerblica darbs. Bauskas upju ūdeņus vēsajos gadalaikos bija iesūtījusi fotogrāfe Lelde Feldmane-Zajarska no Rīgas. Mēmeli ziemā un kāziniekus vasarā iemūžinājusi fotogrāfe no Gailīšu pagasta Iveta Kūla. Nevīstošās rozes Rīgas ielā ir Māra Kreitenberga darbs. Decembrī ledus foto pie Ķirbaksalas un maijā Mēmele pie Lodiņa alus darītavas pieder Andrim Dūmiņam.

Marta dūmakas mirkli virs Mēmeles noķērusi Mairita Cera. Ziedošo pļavu pretim Bauskas pilij un Bausku vakara nokrēslā iemūžinājusi Elīna Gruncka- Dulbe. Mirkli no festivāla «Bauska TASTE» saglabājis Edgars Namiķis. Savukārt Bauskas sākumskolas pedagoģe Līga Bajāre rudeni apvienojusi vienā foto kopā ar savu klasi nesen izveidotajā «Bauskas pastkartē» pie Bauskas pils.

Vakars noslēdzās mierīgi, bez salūta. «Bauskas novada pašvaldība svētku salūtu 18. novembrī organizē reizi piecos gados. Svētku salūts Bauskā bija pērn, un nākamais būs Latvijas 105 gadu jubilejā,» tā informēts Bauskas novada sociālā tīkla facebook.com lapā. Šādu lēmumu baušķenieki vērtē atzinīgi, akcentējot, ka tā tiekot taupīta nauda.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas