Bauskā var safrizēt suņus un kaķus 6

Jorkšīras terjeru meitene Pupiņa piektdien, 7. augustā, mājās atgriezās ar jaunu galvas rotu, ko bija sarūpējusi Bauskā jaunatvērtās veterinārās aptiekas «Cortex» dzīvnieku friziere Ilvija Bauska.

Līdz šim četrkājaino mīluļu saimnieki sapucēt suņus un kaķus devās uz Iecavas veterināro aptieku «Surikati» vai uz Jelgavu. Baušķeniece Evita «Bauskas Dzīvei» atzīst – par dzīvnieku frizieres pakalpojumiem Bauskā visvairāk priecāsies viņas pūdelis Rokijs, jo suņu puikam ļoti nepatīkot transporta līdzekļi, tādēļ brauciens uz citu pilsētu vienmēr bijis liels pārdzīvojums.

I. Bauska kursos ieguvusi profesionālas grumeres jeb dzīvnieku frizieres sertifikātu. «Bauskas Dzīvei» viņa stāsta, ka dažkārt mazie un šķietami mīļie sunīši mēdz būt nepaklausīgāki un nemierīgāki par lielajiem klientiem, un no svara gan dzīvnieka raksturs , gan audzināšana.

Ja reiz iegādāts suns, kurš ir jāfrizē, labāk to uzticēt speciālistam, iesaka meistare: «Var jau savu mīluli sapost mājās pats saimnieks. Daži arī tā dara. Tomēr ir nācies pieņemt sunīšus, kurus saimnieks tā «safrizējis», ka man ilgi jādomā, kā vēl ko var saglābt.»
Jaunā veterinārā centra vadītāja Dace Balode stāsta: «Mūsu pamatprofils ir aptiekas darbība. Šeit iekārtota mūsdienīga veterinārā ambulance, un frizētava ir blakus pakalpojums.»

Padomju gados šajā ēkā Plūdoņa ielā veterinārārsti vairumā iegādājās medikamentus kopsaimniecību lopu fermām, nāca lauku ļaudis pēc zālēm gotiņām un rukšiem. Speciālas barības kaķiem vai suņiem tolaik nebija. Telpas bija krāsotas drūmos toņos, piesūkušās ar specifisku medikamentu smaku.

Pirms vairāk nekā 20 gadiem tepat aptiekā «Cortex» saimniekoja firmas īpašniece Valija Klibinska. 1993. gadā firma sāka darbu Zaļajā ielā. Tagad, atgriežoties agrākajā vietā, iekārtoties palīdzējis viss V. Klibinskas radu pulks. Vīrieši cītīgi remontējuši telpas, vedekla Dace Balode strādā aptiekā, meita Ilvija Bauska sapoš četrkājainos draugus. Te strādā arī terapeite Ieva Apšāne un ķirurģe Anete Freiberga. Iespējams, ka vajadzēs vēl vienu pārdevēju, taču atrast zinošu speciālistu esot grūti.

Firma «Cortex» turpinās sniegts pakalpojumus arī aptiekā Zaļajā ielā. D. Balode skaidro, ka veterinārās aptiekas Bauskā ir trijās vietās: veterinārajā centrā pie Jāņa Bites, Zaļajā ielā «Apavu namiņa» sētā Līgas Truntikas veterinārajā praksē, kā arī divas «Cortex» vadītās. Zooveikali ir tirdzniecības centrā «Rimi», Bauzes tirgū un pie vecā Bauskas tirgus.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pira

Lai veicas! vareesu arii seit nopirkt kakju bariibu! labi.

pirms 5 gadiem, 2015.08.10 11:53

...

ne tikai stila pēc suņus un kaķus frizē- karstā laikā īpaši grūti ir garspalvainajiem mīluļiem. Tāpat kā nagi jāgriež tiem ,kuri netiek īsti ārā paskriet.
bet neuzskatu, ka ir normāli krāsot dzīvniekus un taisīt ūber frizūras iestilošanai!!!

pirms 5 gadiem, 2015.08.10 15:17

čohnutijs

A lielo papagaili safrizēs. Vēl ir viena lopu ārstētava- pie šamanes Raiskas!

pirms 5 gadiem, 2015.08.10 15:49

Vietējās ziņas