Bauskā vēlas būvēt jaunu un modernu bibliotēku 38

Bauskas vecpilsētā ir iespēja radīt jaunu, mūsdienīgu kultūras objektu - Bauskas novada bibliotēku. Tādu priekšlikumu izteicis novada Būvvaldes vadītājs Aleksandrs Paklons. Iespējamā bibliotēkas atrašanās vieta ir Rātslaukuma malā, Rīgas ielā, vietā, kur kādreiz bija ebreju sinagoga. Tā ir pašvaldības zeme, kuras daļa līdz 2019. gadam iznomāta Latvijas Ebreju draudžu kopienai. A. Paklons nosauc arī otru vietu, kur Bauskā varētu būvēt bibliotēku, - pamestais būvobjekts aiz Bauskas pilsētas pārvaldes. Te savulaik sāka būvēt mūzikas skolu, taču darbi pārtraukti. Arhitekts nosauc vairākus argumentus, kāpēc vieta bibliotēkas būvniecībai Rīgas ielā ir piemērotāka. Galvenokārt tas veicinātu iedzīvotāju piesaisti vecpilsētai. Līdz ar atjaunoto Rātsnamu tas būtu vēl viens kultūras objekts, kas interesētu tūristus, to labprāt apmeklētu vietējie iedzīvotāji. Ēkas fasādē varētu būt memoriālā piemiņas plāksne, kas vēstītu par ebreju ieguldījumu Bauskas attīstībā. Bibliotēkā varētu iekārtot telpas īpašai ekspozīcijai. Būvvaldes vadītājs skaidro, ka, veicot aptuvenās aplēses, objekta būve varētu izmaksāt ap vienu miljonu latu, finansējumu varētu rast no ES fondu līdzekļiem. Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane atbalsta ideju par jaunas bibliotēkas celtniecību. Vienlaikus viņa kategoriski iebilst pret A. Paklona izraudzīto vietu Rīgas ielā. Deputāts izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks uzskata, ka ir jāsāk sabiedrības diskusija par bibliotēkas būvniecību Rīgas ielā.  Plašāk laikraksta drukātajā versijā piektdien, 28. janvārī. 

Pievieno komentāru

Komentāri 38

LoL

Haha man patīk kā vienā no tām bildēm bērni skrien uz bibliotēku, kura ir pāri Mēmelei... bet Mēmele ir vaļā - visi sakritīs upē. B"utu pāri tiltam gājuši!

pirms 10 gadiem, 2011.02.26 18:57

Jofa

Vajag, Bauskai vajag... Skat- "pienūžos",- jau stāv viena rūpnieciskās izaugsmes apgaismības kārba! Arena "Milky Wey"! Pacentieties vismaz to "Glāzšķūni" pa dārgo jēdzīgu saskrūvēt.
Lai viss izdodas un sanāk!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.02.02 21:40

Lilita

Nu nezinu. Pirmkārt ēka izskatās pēc šķūņa, otrkārt, plūdu laikā var ievelties upē, treškārt - kas atbildēs par bibliotēkas tehnikas drošību nakts stundās? Tur var ātri internetlasītavas apmeklētāji bez datoriem palikt Tad jau labāk aiz Domes, arī vieta labāka - turpat skola. Bibliotēku vajag - arī man savos labākajos gados sāk palikt apgrūtinošas tās trepes, lai gan līdz pensijai vēl patālu. Un saspiesti arī te ir, kad sanāk daudz cilvēku nav kur apgriezties. Bet tikai ne Rīgas ielā. Un galu galā - kāpēc ar ebrejiem naidoties? Taču viņu bijusī svētvieta. Vai tad Domei zemes trūkst citur???

pirms 10 gadiem, 2011.02.01 14:35

alnis

Kā ideja,- jā , cēla,gaiša,atbalstāma. Praktiskais skatījums, - Bauskai viņa nav vajadzīga!
Vienīgā vajadzība pēc bibliotēkas,- lai projekta tapšanas laikā kāds varētu legāli "uzvārīties" un piesaistītajiem maksāt algas. Lai veicas.

pirms 10 gadiem, 2011.01.29 12:43

lapsina

kada te var but attistisanas, butu labak sakartojusi taas maajas ar ''briesmigo'' paskatu, kaadas bauskaa ir vairumaa..vai ta tiesaam nevar izdomaat kaadu citu risinaajumu, nevis buuveet te kkaadas biblenes..
nu tak naaciet dominieki pie praata, kur nu veel taalaak..taa pati biblioteeka ir laba, telpas tak izremonteeja, kam javag jaunu maaju..

pirms 10 gadiem, 2011.01.29 11:01

PAR

UZ PRIEKŠU BAUSKA! beidzot, kaut kas attīstīsies, ko var čikstēt, ak baušķenieki... takā tādi mazi bērni :D

pirms 10 gadiem, 2011.01.29 02:06

Fuhrer

Ļoti vajadzīga ēka Bauskai! Nākot no Bauska dzelzceļa stacijas, paceļam, uz Bauskas baseinu vai Bauskas hokeja halli varēsim ieiet biblotēkā! Ja tikai pa jauno Bauskas apvedceļu neaizbrauksim garām uz Bauskas industriālo centru!
...
Vispirms to pašu Rīgas ielu savediet kārtībā, ja ejot ar kājām uz bibliotēku nizlauzīsim kājas Rīgas ielas bedrēm, tad gopņiki degunu izlauzīs. Ja ar auto atbrauksi uz bibliotēku, tavu jauno Pioneeri, klausīsies Rīgas ielas urkas

pirms 10 gadiem, 2011.01.28 17:38

Inese

Ideja par jaunu bibliotēku ir apsveicama un dos savu ieguldījumu Rātslaukuma attīstībā. Ja šim projektam ir iespēja piesaistīt Eiropas fondu līdzekļus, tad iedzīvotājiem nav pamata subjektīvai klaigāšanai. Taču mani vairāk uztrauc tas, vai tiešām projekts paredz būvēt tik mokoši tumšu kasti, kas, manuprāt, estētiski neiederas pilsētas vēsturiskajā centra daļā. Arī ideja par ebreju piemiņas vietas izveidi muzejā ir lieliska. Kapu plāksnes pilsētas centrā izskatītos daudz sērīgāk un tam nebūtu tik liela pievienotā vērtība nākotnes perspektīvē. Varbūt tomēr būtu iespēja pašvaldībai iesaistīties kāda no blakusesošo veco ēku atjaunošanā, tādējādi izbūvējot to par skaistu un mūsdienu prasībām atbilstošu lasītavu? Un šajā vietā izbūvēt,piemēram, parku vai ģimenisku atpūtas vietu.

pirms 10 gadiem, 2011.01.28 14:57

R..

Tiešām, vai šajos laikos jāatbalsta jaunas bibliotēkas celtniecība Bauskā, kad trūkst naudas citās jomās. Pilsētas teritorijā ir tik daudz ēkas kuras var piemērot bibliotēkas vajadzībām, kurā varētu nokļūt gados vecie cilvēki. Jo pašlaik bibliotēkā tas ir apgrūtinoši, pa trepēm staigāt un vēl cauri staigāt pa tautas nama telpām.

pirms 10 gadiem, 2011.01.28 13:43

comodo

Jā mums jau hokeja laukums ir un baseins ir, tagad vēl bibliotēku vajag ahah :D

pirms 10 gadiem, 2011.01.28 09:18

lapsina

tas vispaar ir murgs kaut kaads, taa jau naudas nav, bet te veel izdomaa biblioteeku buuveet, baigi jau vinu kaads apmeklees...jo taalaak jo trakaak, par taam lietaas, kas ir patiesaam sobriid nepieciesamas ir nosplauties, galvenais ka var izgruuzt lieku naudu vienas budas buvniecibai..
ar kuru galu domajat!!!

pirms 10 gadiem, 2011.01.27 22:05

112

forši ka pa ES līdzekļiem šitādu Rīgas ielā varētu redzēt :)

pirms 10 gadiem, 2011.01.27 18:41

cilvēks

WOW Baigi smuki būtu... Rīgas ielu sen jau vajag aktualizēt :)

pirms 10 gadiem, 2011.01.27 18:33

jobens bobens

davaj un vēl lielāku nekā rīgā un ūsaino helēnu par bibliotekāri, un paklons lai pienes smagākās grāmatas

pirms 10 gadiem, 2011.01.27 18:16

r

Ja nav jaiegulda pashu nauda, tad jau lai iet.. Kaut velams butu vairak projektu, kas raditu darba vietas.

pirms 10 gadiem, 2011.01.27 16:49

ES

vemt gribas no tām bibliotēkām, ko vajag to internetā atrodu.
tā kā naudu nav kur likt.

pirms 10 gadiem, 2011.01.27 16:39

Vietējās ziņas