Bauskā vēlas veidot specializētu bērnudārzu 18

Bauskā vēlas dibināt speciālo pirmsskolas izglītības iestādi. Par to trešdien, 12. oktobrī, deputāti spriedīs izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē, informē novada administrācijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko.Izglītības pārvaldes (IP) vadītāja Aija Spriņķe «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka specializēto bērnudārzu iecerēts izveidot pirmsskolas izglītības iestādes «Zīlīte» telpās Dārza ielā 24/1k, kur savulaik atradās bērnunams «Annele»: «Izvērtējot medicīnas speciālistu atzinumus, pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju sniegto informāciju par bērniem, kuriem ir jaukti attīstības un fiziskās attīstības traucējumi, kā arī diagnosticētas dažādas somatiskās saslimšanas, secinājām, ka jāpaplašina speciālo pirmsskolas izglītības programmu piedāvājums Bauskas novadā.»IP piedāvā jaunajā iestādē no nākamā gada septembra atvērt sešas grupas ar 86 bērniem. Divas grupas būs bērniem ar valodas attīstības traucējumiem, divas - ar somatiskajām saslimšanām, un vēl divās grupiņās izvietos mazuļus ar jauktiem attīstības traucējumiem. Ja vecāki vēlēsies, lai tiktu nodrošināta bērnu aprūpe un rehabilitācijas process visu diennakti, iestāde varētu sniegt speciālistu atbalstu un pārraudzību visu diennakti.Pēc lēmuma projekta izskatīšanas komiteju sēdēs galīgais lēmums deputātiem būs jāpieņem domes sēdē oktobra beigās.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

interesanti

Interesanti, Vai Spriņķe pati savu bērnu gribētu spec.darziņā? Pati lai dodas uz tādu speciālu pārvaldi!

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 17:55

vai

Piekrītu cilvēktiesību birojam. 2. vidusskolā var iebraukt ,tur okei. Kas to visu un ar ko domā????

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 21:58

Cilvēktiesību birojs

Kāpēc mēs nepārņemam praksi no ārvalstīm? Skolās ir specialie pacēlāji bērniem ar fiziskiem traucējumiem. Tāpēc, ka labāk kaut ko citu finansēt! Kapēc Latvijā pat bibliotēkas nav aprīkotas ar liftu, kas būtu tikai normāli? Veikalos nav piekļuve visiem? Visos veikalos ar ratiņkrēslu neiebrauksi. Kāpēc pašvaldība nedomā par to, ka varētu slēgt līgumu ar vientuļo pensionāru, kas ir ratiņkrēslā, lai pēcāk pārņemtu viņa dzīvokli. Taču kamēr dzīvi, tad pieškirt sociālo darbinieku. Tā būtu jaunas darba vietas, kā arī maznodrošinātajiem pašvaldību dzīvokļi. Jāpadomā tālejošāk.
Jautājumi par šādiem cilvēkiem, kas ir starp mums ir daudz, bet atbilžu nav. Nedrīkst škirot bērnus ar nelieliem runas vai fiziskiem traucējumiem.
Tikko izremontēja bērnu dārzu un še tev - atkal jāiegulda līdzekļi, lai pārveidotu bērniem ar īpašām vajadzībām. Attopamies! Labāk ieguldīt, bet nemainīt statusu!
Patiešām žel noskatīties uz bērniem, kas ir ratiņkrēslā un apmācības notiek mājās. Tādēļ arī vecāks ir spiests sūtīt tādus uz īpašo nedēļas internātskolu. Fuj!
Tie ir sāpīgi jautājumi visiem vecākiem, kuri saskārušies ar valsts attieksmi pret šādas kategorijas cilvēkiem.

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 16:41

neprāts

Piedodiet , tāds iespaids , ka pašiem kāds traucējums. Kā jūs to iedomājieties, tā tiem bērniņiem ir grūtāk un vēl izdarīsiet lāča pakalpojumu , lai tiktu izsmieti un apcelti.

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 15:22

Palaists vējā

Nekad jau netiek novērtēts tas, ko var dabūt par velti, jo pārāk lielas ir aizdomas par to, ka tikai siers peļu slazdā ir par brīvu. Bet tāpēc jau deputātos ir ievēlēti gudrākie no gudrākajiem, lai viņu pieņemtie lēmumi tiešām kalpotu tautai un nenestu liekus tēriņus budžetam. Kāpēc Rundāles novadā spēja pieņemt lēmumu par SOS bērnudārza pārņemšanu? Pie tam tik finansiāli izdevīgu pašvaldībai?

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 15:01

Nu gan Bauskas deputāti izgāzīsies, ja pieņems šadu lēmumu.Vajag piepildīt esošās grupas un izskatīt jautājumu par iestādēm kurās jau šadas grupas ir. Mīļie civēciņi padomājiet, kāds speciālais bērnu dārzs var būt tajos Anneles mūros? Tur taču nav ne rotaļu laukuma nekā, riņķī dzīvojamo māju korpusi nav pilnīgi nekādas zaļās zonas. Kur var palikt bērni ar kustību traucējumiem visu diennakti ? Ko viņi tur darīs? vai slīpēs asfaltu?

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 10:40

.... ar šāda bērnu dārza atvēsršanu iznīcinās gon Sos bērnu dārzu, gan citas speciālās grupas... nez ko domāja agrāk, kāpēc nepārņēma SOS bērnu dārzu.... un kur tad dabūs tos 86 logopēdiskos bērnus iznīcinot citas grupas..

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 09:55

Māmiņa

Šobrīd šie bērni jau apmeklē b.d.un ir kopā ar veseliem bērniem,kāpēc viņi būtu jāatdala?Nevar tak salikt visus logopēdiskos bērniņus vienā grupā,tā jau nekad neiemācīsies pareizi runāt,jo apkārt jau nedzirdēs pareizu valodu.Ļoti jauki,ka būs vēl viens b.d.un pie tam ar baseinu,samazināsies rindas,bet bērniem ir jābūt kopā,lai ir dažādas saslimšanas.Labi,ka padomāts arī kā diennakts b.d.tas nozīmē,ka būs jaunas darba vietas nakts audzinātājām.Jauki!Bet bērnus gan nevajag šķirot!

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 08:32

mierīgā

Beidziet reiz ķengāties! Ir prieks par to, ka beidzot kāds sāk domāt ko darīt ar šiem mazuļiem. Viņiem tik tiešām ir nepieciešama speciālistu palīdzība. Un vislabāk, viskvalitatīvāk to var izdarīt ja visi bērni ir vienkopus un speciālists/speciālisti ir uz pilnu slodzi, nevis parastā dārziņā uz likmi 0,025. Labāk vēlu, nekā nekad! Vēl viena laba ziņa - būs darbs, vismaz kādiem 10 cilvēkiem! Un 10 ģimenes Bauskā paēdušas.

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 08:26

traki papildina

Tieši tā- to arī gribēju teikt, ka skolā šiem bērniem būs grūti, kā jau te iepriekš rakstītāji saka, labāk jau lai aug veidojas kopā ar citiem, tad šī attīstība noteikti būs sekmēta, jā, varbūt vajadzēs papildus nodarbīubas ar logopēdiem vai citieim speciālistiem, bet nenotiks šī atstumtība, jo skolās jau nav īpašu programmu un tad būs gŗuti. Skolas jau arī nav piemērotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām- cilvēkiem ratiņkrēslos, ar kustību traucējumiem, līdz ar to bērns būs radis b/dārzā, kur ir viss piemērots viņam, bet tālāk? Tālāk pilnībā izolēts no cillvēkiem? Cik mums vispār Bauskā ir iestādes, kur normāli var iekļūr cilvēki ratiņkrēslos? Nu kaut vai bibliotēka? Kā skolās iekļūt? Man liekas, ka nav šādu iespēju. Ak, jā, 2.v/skolā laikam var tagad iebraukt .

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 21:59

Fui!

Idioti! Nevajadzēja nogulēt SOS bērnudārzu, kad to piedāvāja. Tad neņēma ne par ko. Kad RUNDĀLE to pārņēma Bauskas novada gudrie domnieki var kost visos pirkstos pēc kārtas un izgudrot savu velosipēdu no jauna. Nesaimnieciskums un neapdomība!

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 20:59

nepiekriitu

Pilnīgi nepiekrītu tādas grupiņas izveidei ja bērnam ir traucēta attīstībai tad tam bērniņam ir viss labāk pie normāliem bērniem jo tad viņu pieņems tādu kādu viņš ir un zinās bērni no mazotnes ka tādi bērni savādāki ir un ka viņus ir jāpieņem tā pat kā citus bērnus, nevis jāšķiro vai jāatgrūž.

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 20:27

Subjektiivais papildina

Tas ir kaarteejais veids kaa pasvaldiiba savaa kabataa varees naudu sabaazt un lai tik kaads pasaka, ka viss buus tiirs ...

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 19:53

Subjektiivais

Man skiet, ka nevajag nodaliit sos beerninjus, jo mazie pieradiis pie taa, ka tur tajaa daarzinjaa, tur taa grupa, tie ir tie diiviniiisi. Jau buus daliijums, kuru ieliks pasi pieaugusie mazajos beernos, taalaak buus veel trakaak. - Eeeee, es ar sito gaaju vienaa daarzinjaa, vins gaaja slimikiisu grupinjaa.(skolaa saruna) Nu nee...
Nevajag jau mazotnee ieviest beerninjam , ka vins ir ar defektiem. Taa nav. Nu i, ka sliktaak runaa vai leenaak kustaas, LAI!!! Paareejie vinju " vilks" liidzi savai attiistiibai.
Ne velti pasaulee ir skolas, kuraas apvieno gariigi atpalikusos ar veselajiem.

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 19:52

traki

Visskumīgākais ir fakts, ka uz aptuveni tikai 10 000 iedzīvotājiem mums ir tik liels bērnu skaits, kuriem ir mazāki vai lielāki normālas attīstības traucējumi. Tas ir satraucoši. No mums pieaugušajiem- dzīves veida un vides, kādā dzīvojam, ir atkarīgs, cik veseli bērniņi dzims. Tad, kad piedzimst bērniņš ir jābūt patiesi laimīgam, ja viņam nekonstatē nekādas vainas. Labi, bērnu dārzs, bet kā tālāk šiem bērniem integrēties skolā, vai tiek veidotas īpašas programmas?

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 19:01

dīvainīši-kad varēja paņemt jau gatavu bērnudārzu ar valsts finansētām speciālajām grupiņām, ar speciālistie-tad nevajadzēja-tagad mēģina ķert vēju:)

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 16:18

Vietējās ziņas