Bauskai ir arhitekte 7

Bauskā darbu sākusi pilsētas arhitekte. Tā ir sertificēta arhitekte Dace Putna, kas tagad strādā Bauskas Būvvaldē. «Bauskas Dzīvei» D. Putna pastāstīja, ka divus gadus bijusi galvenā arhitekte Limbažos, pirms tam ilgus gadus praktizējusi citviet. Pērn viņa mainīja dzīvesvietu, tagad mīt Ceraukstes pagasta Mūsas ciematā. Priekšstats par mūsu pilsētu arhitektei izveidojies visnotaļ pozitīvs: «Bauskas prioritāte noteikti ir vecpilsēta. Te ir daudz darāmā gan privātpersonām, gan uzņēmējiem un valsts iestādēm. Protams, viss atkarīgs no iespējām iegūt vai piesaistīt finansējumu savu ieceru īstenošanai.Atzīstu, ka Bauskas sāpe ir apvedceļa trūkums. Taču pilsētai ir liela, līdz šim vēl pilnībā neizmantota vērtība - upes. Skatu laukumi, aprīkotas pastaigu takas, to visu var veidot. Vienatnē, ar paziņām esmu Bauskā daudz kur izstaigājusi un ar tāda kā ienācēja skatienu pilsētu novērtējusi. Arhitekta darbam šī ir piemērota vieta.»

Pievieno komentāru

Komentāri 7

labais

veiksmi, Dace, mums patiešām trūkst profesionāļu, lai sakārtotu pilsētu.

pirms 12 gadiem, 2008.07.21 15:20

kāds vērteejums arhitektei bija apstaigaajot muusu kraashnjos bendziinankus?

pirms 12 gadiem, 2008.06.13 01:14

Lindy

Cik labi, ka profesionāli cilvēki izvēlas dzīvi netālu no Bauskas, tas pilsētai ir liels ieguvums :)

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 23:09

aija

Turies, Dace, viegli nebūs! Bet Tu tiksi galā!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 15:26

Kaladu

Doma pareiza - apvedceļš kā ūdens un gaiss. No "putna lidojuma" daudz labāk viss redzams. Tomēr nabadzība pat lidoni var piespiest pie zemes. Vecpilsēta ir prioritāte. Kas tos graustus labos? Kas dos naudu veco māju remontam, kad nojaukt un uzcelt pa jaunu ir 10 reizes ātrāk un lētāk? Kāda ir veco ēku energo efektivitāte? Kas tur dzīvos? Labi, Rātslaukumu vēl var kā nebūt apdzīvot un apsaimniekot, bet pārējo vecpilsētu, kas notiks tur? Skaisti jau ir visu vērot no augšas, bet es gan nolaistos uz zemes un par lidošanu šā gadsimta laikā pat nedomātu.
p.s. Vecpilsētas nākotni redzu tikai tad, kad iedomājos tajā atgriežamies turīgus ļaudis, kas naudu biznesā ieguvuši, to iegulda sava romantiskā vecpilsētas īpašuma sakārtošanā, nedomājot vai tas tuvāko gadu laikā atmaksāsies. Nabagiem vecpilsētā vietas nav, tie šo pilsētas daļu nodeldēs līdz pelēkai zemei.

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 11:14

depresija

Pozitīvi, domāju, ka ienācējiem vieglāk ieraudzīt vietas, kuras jāpielabo, jāpamaina. Vietējiem skatiens notrulinājies, vairs nepamana.
Un tāpēc nebūtu jābļaustās pa netu kā tādam bābietim:D

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 10:33

Turlais

Bauskas Domi pārņēmušas bābietes, tagad šīs pret bikšainajiem rajona būvvaldē. Ha, Ha, Ha,

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 10:11

Vietējās ziņas