Bauskai nākotnē jāmeklē jauni risinājumi apkures jomā 16

«Cenas kāps gāzei, celsies apkures tarifi, palielināsies apsaimniekošanas maksa,» šādas un līdzīgas atziņas 21. aprīlī pilsētas Tautas namā baušķeniekiem pauda amatpersonas. Namu vecākajiem un iemītniekiem, kas bija ieradušies uz sapulci, tika skaidroti daudzi jautājumi, bet pozitīvus atzinumus sagaidīt neizdevās. Bauskas Domes rīkotā sapulcē par SIA «Bauskas siltums» paveikto, apkures sezonas notikumiem un problēmām pirmais ziņoja uzņēmuma priekšsēdētājs Ilmārs Rūsis. Prezentācijā tika izmantota ārzemēs gūtā pieredze, demonstrēti vairāki piemēri, kā arī ar skaitļiem pamatota lēmumu lietderība. Kā viens no veidiem, kas palīdzētu apsildīt Bausku, tika minēts vienu kilometru garš dziļurbums, kas ļautu iegūt ūdeni 30 grādu temperatūrā. Ilmārs Rūsis runāja par nākamās sezonas apkuri: «Problēmas būs tās pašas un vēl lielākas. Precīzai plānošanai un darbībai ir nepieciešams divpakāpju tarifs, jo pašreizējā sistēma nespēj noteikt precīzus tarifus, kas uzņēmumam ļautu stabili strādāt.»Nākamajā apkures sezonā varētu tikt iekasēta jauna apsaimniekošanas maksa, kas saistīta ar siltumtīklu apkopi. Par šo īpatnību informēja Jelgavas reģionālā sabiedrisko pakalpojumu regulatora padomes loceklis Jānis Plucis: «Apkures tarifos ir iekļautas uzņēmuma un kurināmā izmaksas, algas katlumājā strādājošajiem. Tajos nevar ietvert māju siltumtīklu aprūpi. Lai samazinātu apkures tarifus, pilsētā vajadzētu apsvērt savas koģenerācijas stacijas būvi.»  SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes priekšsēdētāja Jolanta Ķikute atzina, ka tiek gatavots jauns līgums ar SIA «Bauskas siltums», kas paredzēs ikmēneša maksu par siltumtīklu apsaimniekošanu - trīs santīmus par kvadrātmetru. Problēmas ar apkures tarifiem ir arī uzņēmumam SIA «Bauskas siltums». J. Plucis raksturoja situāciju: «Metodika valstī ir tikai vienpakāpju tarifam, kur par pamatu nākamā gada prognozēm ņem iepriekšējā gada pieredzi, bet ziemas ir ļoti dažādas. Tagadējo cenu lēcienu laikā ar šādu metodiku ir ļoti grūti strādāt.»

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Jolanta

kada raga celt var daudz bet ja algas ir tik mazas un bezdarbs liels ka tad cilveki var samaksat par dzivokliem,bet Bauskas siltums un Nama saimnieks irpedeji krapnieki,viniem tikai maksa bet darit neka negrib.Man jamaksa par aprili un martu 46.lati par siltumu gad ara bija silts un apkuras nebija tas tak nav normali,un ires maksa ari sacelta bez pamatojuma,gad tiesam beigsim cilvekus dzit sturi,padomajet labak ka uzlabot socialo stavokli lai cilvekiem nevajadzetu noraut sev adu lai jums cukam butu tik labi.

pirms 12 gadiem, 2008.04.29 09:52

Kārlis

Piekritu, man radiatori knapi silti un vel dārgāk jāmaksā!!
Bet ko izdariis mēs tak bagātā lielvalstī dzīvojam, viss ir tik dārgs, ka mati ceļas stāvus!:D

pirms 12 gadiem, 2008.04.25 22:03

aerotenks

Putnufabrika smirdina gaisu un upi. Lai ražo no mēsliem biogāzi un koģenerē. Viņiem taču nauda patīk, varbūt pat tīra upe patīk?

pirms 12 gadiem, 2008.04.24 23:02

ventīls

kamēr Rūsis braukās ar Hammeri tikmēr siltumos kārtības nebūs
.no kurienes krāpnieks Rūsis ir adbraucis.
ja satiekat Rūsi un nēsat apmierināts ar tarifiem iespļaujiet sejā kad būs iespļāvis tūkstošais baušķinieks noteikti tarifi mazināsies uz pusi.

pirms 12 gadiem, 2008.04.24 19:45

zinu

NEKĀDA SILTUMTĪKLU APSAIMNIEKOŠANA NAV NEPIECIEŠAMA. Mūsu māja vienreiz "sametas" naudiņu, uzlika normālu siltumtīklu ar automa'tiku un mums tikai jānomaina siltummainis 2x gadā. Viss. ja vēl nebūtu bļauri, kam vajag nevis karstu, bet vārošu ūdeni, tad vispār būtu OK.
Par apkuri- uzskatu ka nav tik dārgi nemaz, ja normāli noregulē siltuma padevi, taču žēl, ka tarifos iekšā ir RŪŠA KOMANDĒJUMU IZDEVUMI UZ MĀJĀM UN SILTAJĀM ZEMĒM.

pAR SILTINĀŠANU, TAD VĒL NAV VEIKTI ĪSTI APRĒĶINI CIK MŪSU PASILTAJĀS ZIEMĀS TIE ATMAKSĀJAS UN CIK GADOS. varbūt vajadzētu kādu normālu aprēķinu Domei nosponsorēt?

pirms 12 gadiem, 2008.04.24 16:26

Guntis

Patīkami, ka varēsim maksāt vairāk. Kā redzams no komentiem, tikai nedaudzi dzīvokļu saimnieki uzskata, ka pārmaksā. Laba doma ir siltumtīklu regulēšanu par mazu, bet taisnīgu, atlīdzību uzticēt siltuma pārdevējam, auksti mums noteikti nebūs :)))

pirms 12 gadiem, 2008.04.24 15:43

viszinis

Tarifus zina kā celt, bet kā jāpartaisa pārrēķins par nesaņemto siltumu, tad rodās šausmīgas problēmas.Un kāpēc es nevaru atteikties no centalizētās apkures, ja mani neapmierina šis sniegtai pakalpojums? Divstāvīgas mājas apkure izmksā mazāk, bet divistabas dzīvoklis daudz dārgāk.

pirms 12 gadiem, 2008.04.24 13:55

Jānis

Taisnība,Juri! Tomēr es maksāju par to reālo siltumu,ko patērēju un jūtu!Un mans rēķins ir mazāks,ko dažs labs te maksā par 2istabu dzīvokli!

pirms 12 gadiem, 2008.04.24 13:13

Juris

Par ātru priecājas tās privātmājas. Jaunais gāzes cenu kāpums visjūtamāks būs tiem, kam ir mazie katli ģimenes mājās. Bet nav pareizi meklēt kādu vainīgo. Arī Dānijā tikai tad sāka domāt par siltuma taupīšanu un alternatīvajiem apkures veidiem, kad viņus 70-to gadu beigās ķera enerģētiskā krīze. Tikai starpība starp Dāniju un Latviju ir tā, ka tur Valdība pieņēma speciālu likumu, visādā veidā nāca pretim saviem valsts iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Arī Latvijā, ja valdība reāli nesāks atbalstīt māju siltināšanu, grūti būs.
Hi-hi-ho, Tu kļūdies. Viss ir likumīgi. Arī citur ir šāds iekšējo tīklu apkalpošanas atsevišķs maksājums, ko regulators neļauj iekļaut siltuma tarifā.

pirms 12 gadiem, 2008.04.24 11:40

Hi-hi-ho

SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes priekšsēdētāja Jolanta Ķikute atzina, ka tiek gatavots jauns līgums ar SIA «Bauskas siltums», kas paredzēs ikmēneša maksu par siltumtīklu apsaimniekošanu - trīs santīmus par kvadrātmetru.

Kā man šitais patīk! Gribēšu redzēt tos, kuri manā dzīvoklī apsaimniekos siltumtīklus par 3 santīmiem kvm. Tāpat kā vasarās apsaimnieko dvieļu sildītāju par 3,50???
Tas nav likumīgi un tam nedrīkst piekrist.

Uzdodu jautājumu Bauskas Domei:
cik liela ir SIA Bauskas siltums valdes priekšsēdētāja Ilmāra Rūša alga un cik dienas/stundas nedēļā/dienā viņš strādā Bauskā, savā darba vietā? DOme skatās uz pirkstiem arī uz Rūša kunga ārzemju komandējumiem. Ko tie ir devuši Bauskas siltumapgādei? Cik ilgi mēs viņu uzturēsim???

pirms 12 gadiem, 2008.04.23 18:13

Bērzs

Cik laimīgi tie cilvēki,kas nav aplaimoti ar centralizēto siltumspekulāciju.Kapēc var ar autonomo gāzes apkuri sildīties trīsistabu dzīvoklī par 20-25 latiem mēnesī?Kad beigsiet genocīdu pret savu tautu?

pirms 12 gadiem, 2008.04.23 16:29

kā var celt tarifus par apkuri, ka siltums arvien mazāks....par ko mēs maksājam.

pirms 12 gadiem, 2008.04.23 14:57

Tāuntā

Ziemas būs. Pat ja ziemas kļūs siltākas, maksāsim vairāk. Ja ziemas kļūs aukstākas, tad būs arī vāks. Tiks pārsaldētas apkures iekārtu caurules, jo daudzi atteiksies no apkures. Dzīvokļi paliks tukši. Pa desmit cilvēkiem spiedīsies divistabas dzīvokļos. Tauta atkal atcerēsies Godmani. Visas koka lietas tiks sadedzinātas. Tiks nošauti vairāki svešu mežu izzadzēji. Cilvēki masveidā migrēs uz Ēģipti, lai pavasarī atgrieztos, kas varēs.

pirms 12 gadiem, 2008.04.23 10:50

ametists

Riebjas klausīties šīs siltumcenu muļķības. Šie kakla kungi ir
līdz kaklam!!! Cik ilgi jās Baušķeniekus???????????????

pirms 12 gadiem, 2008.04.23 10:19

8888

Kur pamatojums par tiem 3 santīmiem no kvadrātmetra par apkures katlu vai kā tur... apsaimniekošanu. Uzskatu, ka tas ir iekļauts jau visos iepriekšējos maksājumos un tarifos. Ja lieliem vīriem un sievām vajag lielas algas, tad lai domā arī ar savām galvām un nevis kāš no iedzīvotājiem. Vai citās pilsētās - Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā.... arī iekasē papildus 3 santīmus no kvadrāta par katlu un iekārtu apsaimniekošanu? Kaut kā nav dzirdēts. Varbūt būtu jāmēģina kur attiecīgi pazvanīt - uz BEZ TABU, TAUTAS BALSI, vai vēl kur? Atvaonojiet, bet pašlaik kaut kas ir galīgi kreizī, varbūt arī es..............

pirms 12 gadiem, 2008.04.23 06:44

audstums

ko vini te skalo man pratu????cik man ir liela alga?cik tev liela alga?nav jau ar ko maksat.es varbut butu ar mieru,bet man nav.apsurds.strada,strada,strada,un nav ar ko maksat.kauns par musu valsti .brivs latvietis.brivs no naudas,no siltuma,bus tik jadzivo augstuma.

pirms 12 gadiem, 2008.04.22 20:31

Vietējās ziņas