Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas 2. vidusskola aicina mācīties neklātienē 9

Lielākajā daļā Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novada vidusskolu audzēkņu uzņemšana 10. klasēs ir beigusies, bet citur viņus gaida visu vasaru vai būs atkārtota uzņemšana.

Vecumnieku novada dome noteikusi, ka Vecumnieku novada vidusskolās desmito klasi drīkstēs atvērt tikai tad, ja līdz 15. augustam būs pieteikušies vismaz desmit skolēnu. No četrām novada vidusskolām šis lēmums būtiski ietekmēs mazāko skolu – Valles vidusskolu. Kā informēja šīs skolas direktores vietnieks Ziedonis Jankužs, pagaidām no pašu bijušās devītās klases esot pieteikušies septiņi jaunieši, gaidīšot visu vasaru, lai varētu nokomplektēt 10. klasi.

Vecumnieku pagasta Misas vidusskolas mājaslapa jaunajiem desmitklasniekiem piedāvā radošu, draudzīgu un drošu mācību vidi. Direktore Anna Balgalve stāstīja, ka jau maijā ir noticis informatīvs darbs ar 9. klašu audzēkņiem un viņu vecākiem. Pašlaik esot deviņi iesniegumi, divi vēl būšot.

Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolas direktore Anda Liškauska stāstīja, ka pieteikšanās uz desmito klasi esot notikusi līdz 1. jūlijam. 19 jaunieši uzņemti, bet pretendentus gaidot līdz pat 1. septembrim, varot zvanīt un interesēties.

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktors Raimonds Žabovs informēja, ka desmitklasnieku uzņemšana esot notikusi no 15. līdz 21. jūnijam. Pieteikušies 50, uzņemti 49 jaunieši. Augustā būšot arī papildu uzņemšana, lai izvēlētajās skolās netikušie varētu pieteikties ģimnāzijā. Visi rezultāti tikšot paziņoti vēlreiz. Esot izveidotas divas klases – 10.a klase ar matemātikas, dabaszinību un tehnikas virzienu (24 skolēni) un 10.b klase, kurā gan vispārizglītojošs virziens (18 skolēnu), gan humanitāra un sociāla virziena programma (septiņi audzēkņi). Jaunieši esot no Bauskas, Vecsaules, Codes, Griķu, Mežotnes pamatskolas, no Īslīces un Uzvaras vidusskolas un no pašu ģimnāzijas. «Ļoti priecē, ka uz ģimnāziju mācīties atnākuši ar augstām sekmēm un talantiem apveltīti bērni,» sacīja R. Žabovs.

Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva stāstīja: «Ir pieteikušies 42 skolēni. Esam pārliecināti, ka tāpat kā pagājušajā gadā varēsim nokomplektēt divas desmitās klases. Paldies vecākiem, Mežotnes un Uzvaras skolām, Bauskas Valsts ģimnāzijai un pamatskolai par brīnišķīgiem bērniem!»

Bauskas 2. vidusskolā desmitajā klasē gaida neklātniekus, jo vidējā izglītība ir ļoti svarīga, lai atrastu savu vietu darba tirgū. Lai nokomplektētu desmito klasi, jābūt 12 skolēniem, bet pieteikušies tikai divi, informē V. Grigorjeva un aicina jauniešus mācīties.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Vallis

Kāds Jankužsm sakars ar mācību darbu??? Viņš taču ir skolas saimnieks.

pirms 2 gadiem, 2018.07.14 11:13

Paklau!

A pamatskolu neklātienē nevarēs pabeigt, ko?

pirms 2 gadiem, 2018.07.14 23:47

Mazuzlis Tramps

Bet es gribētu bērnudārzu godam pabeigt

pirms gada, 2018.07.16 10:33

ugunda

Jau sen pastāv tālmāciba, piesakies

pirms gada, 2018.07.16 10:44

pojolītis

Vai uzsākot mācības vidusskolas 10. klasē ir obligāti jāprot lasīt un rakstīt vai pietiek tikai ar burtu pazīšanu, bet lasītprasmes varēs apgūt sagatavošanas kursu laikā?

pirms 2 gadiem, 2018.07.15 14:33

Ome

Kā nu ne, gandrīz trīs rindiņas ir!
..."Bauskas 2. vidusskolā desmitajā klasē gaida neklātniekus, jo vidējā izglītība ir ļoti svarīga, lai atrastu savu vietu darba tirgū. Lai nokomplektētu desmito klasi, jābūt 12 skolēniem, bet pieteikušies tikai divi, informē V. Grigorjeva un aicina jauniešus mācīties."...

pirms gada, 2018.07.16 09:23

no laukiem

Ērtāk ir uzreiz neklātienē beigt Latvijas Lauksaimniecības Universitāti.

pirms gada, 2018.07.16 12:06

secinājums

Un uzreiz pēc pamatskolas, lieki netērējot laiku vidusskolās.

pirms gada, 2018.07.16 22:35

Vietējās ziņas