«Bauskas alus» cels alus cenas par 10% 10

Alus darītava "Bauskas alus" ražošanas izmaksu un akcīzes nodokļa likmes kāpuma dēļ šogad palielinās alus cenas par 10% salīdzinājumā ar gadu iepriekš, informēja  "Bauskas alus" valdes loceklis Vladimirs Barskovs.
"No 1.marta mūsu produkcijas cenas palielinājās paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes dēļ, taču no šā gada 1.aprīļa palielināsim cenu izejvielu cenu kāpuma dēļ - izejvielas kļuvušas par apmēram 30-40% dārgākas. Kopumā šogad plānojam palielināt alus cenas par aptuveni 10% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu," teica Barskovs.

Viņš teica, ka, cerot uz alus realizācijai labvēlīgiem laika apstākļiem - siltu un saulainu laiku, uzņēmums šogad plāno kāpināt apgrozījumu par apmēram 5% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Vienlaikus viņš neizslēdza, ka alus patēriņu var negatīvi ietekmēt cenu kāpums. "Pagājušogad cena alum palielinājās tikai akcīzes nodokļa kāpuma dēļ, savukārt šogad arī ražošanas izejvielas ir sadārdzinājušās. Sliktākas ražas dēļ iesals un apiņi kļuvuši dārgāki, kā arī palielinājusies maksa par degvielu, līdz ar to alus kā gala produktu cena būs krietni augstāka nekā pērn," sacīja "Bauskas alus" valdes loceklis.

Pēc Barskova teiktā, neraugoties uz situāciju izejvielu tirgū, konkurence starp Latvijas mazajām alus darītavām pēdējos gados ir palielinājusies. Patlaban Latvijā esot jau 57 mazās alus darītavas salīdzinājumā ar 15 mazajām alus darītavām pirms apmēram 18 gadiem. "Konkurence nav slikta lieta, bet ir grūtāk," viņš sprieda, piebilstot, ka, neraugoties uz piesātināto tirgu, uzņēmums cenšas palielināt apgrozījumu, lai kompānijas darbības rādītāji nebūtu sliktāki salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

Viņš atzina, ka mazās alus Latvijā šogad nesagaida citi izaicinājumi, neskaitot akcīzes nodokļa likmes un izejvielu cenu kāpumu. Pozitīvi vērtējams, ka Latvijā joprojām akcīzes nodokļa likme alum ir krietni zemāka nekā Igaunijā, līdz ar to Latvijas alus ražotāji produkciju var piedāvāt par konkurētspējīgām cenām. Tikmēr atšķirības starp Latviju un Lietuvu šajā ziņā gandrīz izlīdzinājušās.

Komentējot uzņēmuma investīciju plānus nākotnē, Barskovs norādīja, ka šogad lielas investīcijas attīstībā neplāno, jo jāatpelna iepriekšējos gados veiktos ieguldījumus un par jauniem ieguldījumiem varēšot domāt vien nākamgad.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

lai dzer tītars !

Celiet ! Un pēc iespējas augstāk,jo tā patiesā labuma guvēji gūs gūdami. Uzzinot viņu uzvārdus,momentāni pārtraucu lietot tik tiešām labas kvalitātes Bauskas alutiņu. No manis nu plika piga,it sevišķi tam vienam kādreizējam "Pārdaugavas gangsterim"

pirms gada, 2019.03.29 14:28

kaprālis

Līdzīgi ar "Dzintara" produkcija. Šī paša iemesla dēļ - principā nelietoju un boikotēju.

pirms gada, 2019.03.30 17:27

MG-42

Uzziņai.
100% kapitāldaļu pieder SIA "BA Holdings", kuras īpašnieks ar 50% kapitāldaļu ir "Bauskas alus" vienīgais valdes loceklis Vladimirs Barskovs, kā arī Jurijs Šancovojs un Boriss Raigorodskis ar 25% kapitāldaļu katrs.

pirms gada, 2019.03.29 16:15

kaprālis

Savukārt Piebalgas alus pieder šmurgulim Ļimoņčikam. Izskatās, ka īstiem latviešiem paliek užavnieks?

pirms gada, 2019.03.30 17:26

P

Krietnā karevja Šveika prognoze;ja alum ceļas cenas,tas ir uz kariem.

pirms gada, 2019.03.30 10:29

ss

vai tiešām bez tā šveika reiz nevar iztikt pie katra raksta par alu... turklāt viņš tā neteica vis

pirms gada, 2019.04.15 20:25

Zana

Gan jau alkoholiķu tauta maksās,,cik liks. Alkoholiķi jau bez alkohola nevarēs iztikt

pirms gada, 2019.03.31 04:52

Aivars

Alkoholiķi Bauskas alus nedzer jo pa dārgu alkoholiķi dzer nelegālo alkoholu ko Bauskā dabūt var bez problēmām

pirms gada, 2019.03.31 22:07

Bzdun

Pilnīgi pajāt kam pieder alusbrūzis.Galvenais lai alus būtu garšīgs.

pirms gada, 2019.04.25 23:19

Vietējās ziņas