Bauskas amatiermākslas kolektīvi uzsāk jauno sezonu un aicina pievienoties 2

Septembrī, aicinot pievienoties jaunus dalībniekus, sezonu uzsākuši Bauskas Kultūras centra (BKC) 17 amatiermākslas kolektīvi. Ikviens, kurš jūt sevī radošu nemieru, vēlmi izpausties un pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku, ir laipni gaidīts kolektīvu kuplajā pulkā, portālu informēja BKC pārstāve Elīna Pole.

Šajā sezonā BKC darbojas 17 kolektīvi. E. Pole stāsta, ka vokālās prasmes iegūt vai pilnveidot var vokālajos ansambļos “Adoramus” un “Eliksīrs”, jauktajos koros “Mežotne” un “Dzīle”, kā arī senioru korī “Sarma”. Savukārt latviešu tautas dejas tradīciju turpina uzturēt piecas deju kopas – Tautas deju ansamblis “Jandāls”, Tautas deju ansambļa “Jandāls” studija, vidējās paaudzes deju kolektīvi “Biguļi” un “Mēmele”, senioru deju kolektīvs “SenBiguļi”. Netradicionālākas dejas var apgūt līnijdeju kolektīvā “Hot Boots” un Eiropas deju kopā “Vēlreiz”. Ar savu dažādību kolektīvu sarakstu kuplina arī folkloras kopa “Trejupe”, pūtēju orķestris “Bauska”, gleznošanas studija “Meistars Gothards”, Bauskas Tautas teātris un Tautas fotostudija “Bauska”.

Bauskas Kultūras centrā darbojas arī divas maksas deju studijas - “Lēra”, kur apgūstama mūsdienu deja un deju klubs “U Dance”, kura piedāvājumā atrodamas sporta, balles un latino dejas.

Kolektīvus šosezon sagaida dažādi nozīmīgi notikumi, kuru starpā dejotājiem nozīmīgākais būs Zemgales kultūrvēsturiskā novada deju svētki “Dievs. Daba. Darbs”, kas 2020.gada 6.jūnijā norisināsies Jelgavā. Svētkiem gatavojas vairāk nekā 90 deju kolektīvi, tostarp arī visi Bauskas deju apriņķa kolektīvi.

Vokālais ansamblis “Adoramus”, kam aizvadītā sezona bija īpašiem notikumiem un augstiem nopelniem bagāta, arī jaunajā sezonā iecerējis dažādas norises – piemēram, Lieldienu laikā tiek plānots īstenot īpašu koncertprogrammu sadarbībā ar Torņkalna draudzes kori, bet jaunākās ansambļa dalībnieces gatavojas dalībai vokālās mūzikas konkursā “Balsis”.

E. Pole atzīmēja, ka vairākiem kolektīviem nākamgad gaidāmas apaļu jubileju svinības – vidējās paaudzes deju kolektīvs “Biguļi” svinēs uz skatuves aizvadītus 40 gadus , bet “Mēmele” 16. maija jubilejas koncertā izdejos savu divdesmitgadi.  Arī senioru koris “Sarma” 2020.gada februārī iezīmēs jau divdesmito pastāvēšanas sezonu.

«Ir pēdējais laiks kautrumu mest pie malas un šoruden uzsākt kādu jaunu nodarbi, iesaistoties kādā no Bauskas Kultūras centra kolektīviem. Kolektīvu vadītāju kontakttālruņus un mēģinājumu laikus ir iespējams atrast Bauskas Kultūras centra mājaslapā sadaļā “Kolektīvi” Informāciju par pieteikšanos deju studijas “Lēra” un deju kluba “U Dance” nodarbībām meklē viņu lapās sociālajā tīklā “Facebook”,» teic E. Pole.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

drū

Paienteresējieties bērna skolā, tur noteikti jābūt ansambļiem.

pirms gada, 2019.10.05 10:53

Vietējās ziņas