Bauskas apkārtnē rīkotais auto-foto orientēšanās pasākums guvis lielu atsaucību 5

Līgo svētku brīvdienas aktīvi sākušās Bauskas novadā. Sestdien, 20. jūnijā, lielu atsaucību guvis auto-foto orientēšanās pasākums, ko rīkoja Īslīces pagasta pārvalde sadarbībā ar pagasta jauniešiem.

Īslīces pagasta pārvaldes jaunatnes darbinieks Gints Jankovskis atklāja, ka šādas sacīkstes organizētas, lai iesaistītu iedzīvotājus Bauskas apkārtnes izzināšanā, lai popularizētu arī orientēšanās sportu, kā arī radītu iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku.

Auto-foto orientēšanās guva lielu atsaucību, jo sacensībās piedalījās 29 komandas, kopumā pulcējot 107 cilvēkus.

Pasākuma laikā dalībniekiem bija jāatrod un jānofotografējas pie kartē atzīmētiem kontrolpunktiem – interesantām un neparastām vietām Īslīces pagastā, kaimiņu pagastos un novados, kā arī jāveic dažādi papilduzdevumi.  Orientēšanās sacensību atklāšana un noslēguma ceremonija norisinājās pie Īslīces kultūras nama, veiksmīgākās komandas vidēji spēja pieveikt 132 –138 kilometru un ceļā pavadīja vidēji trīs līdz četras stundas.

Vairums dalībnieku bija parūpējušies par savu vizuālo tēlu–dažādi izdekorētas automašīnas, piemēram, ar sālītām zivīm, lentām, karodziņiem, arī pašu dalībnieku apģērbs radīja priekšstatu par radošumu dalībnieku prātos.

Četru stundu garumā dalībnieki iepazina tādus punktus kā Kaucmindes pils, ceļazīmes, dažādus objektus, kas gan visiem ir zināmi, gan šķietami prasti un ikdienišķi «paslīd garām» mūsu acīm. Pasākumā piedalījās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļa, dalībniekiem vajadzēja nofotografēties ar ūdens pumpi un ugunsdzēsēja ķiveri pie glābēju depo.

Nesen darbu ar jauniešiem Īslīces pagastā uzsācis Gints Jankovskis, kuram pieredze ar jauniešiem ir vairākus gadus, darbojoties skolēnu pārvaldēs, biedrībās un Rīgas pašvaldībā.

«2014. gadā sāku aktīvi darboties skolēnu pašpārvaldē, pēcāk Rīgas skolēnu domē biju skolas pārstāvis, piedalījos «Jauniešu Saeimā», dibināju biedrību «Laiks jauniešiem», gribēju ikdienā būt klāt jauniešiem, tāpēc pieteicos darbā Bauskas novada Īslīces pagastā. Ar šo ciemu iepazinos, jo sieva nāk tieši no Īslīces pagasta un sievasmāte aktīvi piedalās kultūras notikumu tapšanā,» stāsta G. Jankovskis.

Orientēšanās sacensības organizēja pagasta pārvaldes vadītāja Sandra Ķisele, Gints palīdzējis sarīkojuma tapšanā. «Šādus pasākumus noteikti organizēsim vēl, jo ir iespējams variēt ar formātu–māmiņas var orientēties ar bērnu ratiņiem, velosipēdisti un kājāmgājēji var piedalīties,» uzskata jaunatnes darbinieks, kurš aicina ikvienu pagasta jaunieti iesaistīties jauniešu dzīves tapšanā.

Komandas «Lēnā palīdzība» dalībnieki Kristīne, Līga, Dace un Vadims atklāja, ka ir pierasts šādās orientēšanās sacensībās piedalīties, darbojoties ar aplikāciju mobilajā telefonā.

«Esam piedalījušies sieviešu rallijā, «Roadgames», Bauskas kultūras centra, jauniešu un citās orientēšanās sacensībās. Pieredze ir,» uzskata komanda, kura iejutusies mediķu tēlos. «Mūsu vizuālais izskats radās pēkšņi, vislabākās idejas tā rodas, esam «Lēnā palīdzība», kas nekur nesteidzas, palīdz lēnām,» stāsta komanda.

Komandas «Harijs LapinshCrew» dalībnieces Liene, Annija un Liene veda līdzi savu talismanu Hariju Lapiņu. «Harijs ir galvenais, viņš ķer nevis žubītes, bet zivis, tāpēc mums automašīna ir izdekorēta ar sālītām zivīm jeb tautā sauktām par «Voblām»,» par savu automašīnu stāsta dalībnieces, kuras gribētu piedalīties dažādu formātu orientēšanās sacensībās.

«Mums pieredze šādās sacensībās ir bagāta. Esam startējuši Jelgavā, Siguldā, Limbažos, tagad arī Bauskas pusē,» teic komanda «Mežinieks», kas šādu nosaukumu izvēlējusies, jo dalībnieku hobijs ir doties braucienos pa mežu, pārbaudot izturību gan automašīnai, gan cilvēka prātam. Komandā ir Kristaps, Sandra, Ginta un Sandis, kas savu auto izdekorējuši par godu gaidāmajiem Līgo svētkiem un viņu hobijam.

Kopvērtējumā trešo vietu ieguva komanda «Raķetes» – aktīvi puiši, kuri ne brīdi nebeidza smaidīt un izpildīja visus uzdevumus gandrīz teicami.Otro vietu izcīnīja komanda «BCB aktīvsti» no Bauskas Centrālās bibliotēkas. Godalgoto pirmo vietu ieguva komanda «R.E.M.I. Team», kuras sastāvā startēja meitenes un spēja apsteigt ik vienu komandu gan punktu, gan kilometrāžas, gan laika ziņā.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Pro

Krutas izdarības bijušajiem lauciniekiem.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.22 11:54

Pozitīvs cilvēks.

Paldies organizatoriem! Viss bija lieliski. Gaidīsim nākamās orientēšanās sacensības! ????
Pozitīvi noskaņoti cilvēki izglābs pasauli.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.22 20:04

Papua Jaungvineja

Black Lives Matter.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.23 08:54

Vietējās ziņas