Bauskas apvedceļa izbūves risināšanai rosina rīkot lietišķu konferenci 15

Neraugoties uz satiksmes ministra Tāļa Linkaita un Satiksmes ministrijas pārstāvju solījumiem, Bauskas novada iedzīvotāji vēlas atgādināt par Bauskas un Iecavas apvedceļu. Tāpēc par to runāja arī Bauskas novada vides un attīstības komitejas sēdē pagājušajā nedēļā.

Sēdē, kas notika 16. septembrī, deputātus uzrunāja biedrības «Bauskas vecpilsēta» valdes locekle Ieva Bronko-Pastore. Viņa sacīja, ka problēma nav tikai apvedceļš – jau tagad jāsāk domāt, kā Bauskas vecpilsētas teritoriju pasargāt no kaitīgās A7 maģistrāles ietekmes.

«Esam bijuši vairākās valstīs, esam runājuši ar valsts un pašvaldību institūcijām. Visi, kas atbildīgi par kultūras mantojumu un cilvēku labklājību, atzīst, ka A7 nodara kaitējumu,» uzsvēra I. Bronko-Pastore. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis sacīja, ka nākamā gada jūlijā valdībai būs jāpieņem lēmums par projekta realizāciju un tā īstenošanas termiņiem. Tomēr I. Bronko-Pastore atzina, ka labākā scenārija gadījumā cerības sagaidīt apvedceļu ir aptuveni pēc desmit gadiem. Taču  vecpilsētas teritorijas problēmas būtu jārisina jau tagad.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks piekrita, ka problēmu risinājumi ir jāskata. Viņaprāt, ir nepieņemami, ka valsts šajā procesā nepiedalās, lai arī lielākā daļa ceļa lietotāju ir caurbraucēji, nevis pilsētas iedzīvotāji. A. Mačeks uzskata, ka jābūt konkrētam piedāvājumam, iekļautam dokumentā, tukšai runāšanai nav jēgas. Viņš minēja, ka domes vadība plāno tikties ar uzņēmuma «LMT» pārstāvjiem, jo viņi varētu piedāvāt tādu automašīnu uzskaites sistēmu, kas nodrošina ticamību datiem gan novadam, gan Satiksmes ministrijai.

Biedrības «Bauskas vecpilsēta» pārstāve atklāja, ka bijušas tikšanās ar Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēkiem un studentiem un ir idejas, kā situāciju mainīt, bet par to jārunā plašāk, arī ar pašvaldību. Deputāts Ingmārs Līdaka rosināja rīkot lietišķu konferenci, kaut vai dienas garumā, šo problēmu iezīmējot nevis kā Bauskas vai Iecavas aktualitāti, bet gan visas Latvijas problēmu, uzaicinot arī Satiksmes ministrijas pārstāvjus. Gan deputāti, gan vecpilsētas aizstāvji piekrita ierosinājumam un vienojās, ka šāda konference varētu notikt ap gadumiju vai nākamā gada pavasarī.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas