Bauskas ātrās palīdzības brigāde saņem jaunu auto 2

Šis gads Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādei Bauskā sācies ar patīkamām pārmaiņām, jo saņemts jauns auto, otrs vēl nedaudz jāpagaida, portālu informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Zemgales reģiona vadītājs Dmitrijs Sergejevs, piebilstot, ka vecie transportlīdzekļi paliek kā rezerves variants, ja kaut kas nejauši notiek ar jaunajiem.

Bauskā «ātrajos» strādā divas brigādes, Vecumniekos un Iecavā pa vienai. «Mums bija nepieciešams jauns auto, jo mūsu brigādei ar veco bija sliktāks tehniskais stāvoklis un vislielākais nobraukums – pāri pa 660 tūkstošiem kilometru. Mums viens izsaukums veido teju 100 kilometrus, ir bijis pat 300. Lielākais, ko diennaktī esam nobraukuši, tie ir 800 kilometri. Pacientus vedam uz Jelgavas pilsētas slimnīcu un kursējam ne tikai pa Bauskas novadu, ja vajag, tad jābrauc arī uz citām vietām,» atklāj ārsta palīdze Inese Ķince.

Kā skaidro šoferis Juris Jakutāvičs, jaunais transportlīdzeklis ir ar visu četru riteņu piedziņu, dizains ir modernāks, aprīkojuma izkārtojums arī citādāks, piemēram, iepriekšējai mašīnai visas iekārtas bija novietotas sānu durvīs, bet tagad tas viss ir salonā. Nestuves ir labākas, daudzfunkcionālākas, var regulēt augstumu, nevis kā vecajām – kā noliec, tā stāv.

«Ir tagad parocīgāk, bet viens mīnuss ir tāds, ka šis auto ir zemāks, izkāpt ir vieglāk, bet izbraukt pa neceļiem ir sarežģītāk. Uzskatu, ka tas vairāk piemērots, pārvietojoties pa šoseju. Apmēram pirms mēneša uz nedēļu šis pats spēkrats mums bija iedots izmēģināšanai. Devāmies uz vienu ugunsgrēku, kur praktiski nebija ceļa, braucām pa lauku, grūti jau gāja, bet tikām galā, beigās «izkārpījāmies». Ceļi pie pacientiem ir tiešām visādi. Ir bijušas neizbraucamas vietas, un tad gājām divus kilometrus ar visu aparatūru, un, ja vēl atpakaļ jānes cilvēks, tad iedomājieties, kā tas ir! Esam arī briduši dubļos līdz ceļiem,» teic I. Ķince.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ieva

Tad vajag ārstiem apvidus mašīnas lauku ceļiem!

pirms gada, 2019.01.26 11:37

Vietējās ziņas