Bauskas autoostā ar saviem ražojumiem tirgojas skolēni

Piektdien, 13. decembrī, Bauskas autoostā ikviens interesents varēja aplūkot un iegādāties skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) produkciju. Piedāvājumā bija pašu gatavotas koka pildspalvas, ziepes, virtuves priekšauti, čili garšvielu komplekts u. c.

Tirgū piedalījās 26 dalībnieki, daļai uzņēmēja pieredze gūta vairākus gadus, daži to attīsta pirmo gadu. Pasākuma organizatore, skolotāja Rita Straumīte, pastāstīja, ka šogad dota iespēja tirgoties tikai Bauskas, Iecavas un Rundāles novada skolēnu mācību uzņēmumiem, taču no Rundāles novada neviens  nav atsaucies.

«Dalībnieku, kas vēlas pārdot pašu gatavotu produkciju, ir arvien vairāk, skolēni aktīvi dibina uzņēmumus. Bauskas autoosta mūs viesmīlīgi uzņēmusi jau daudzus gadus, lai gan tā pieejama ierobežotam interesentu pulkam, vairāk nekā 30 uzņēmumiem tur nav vietas. Paldies Jānim Kļaviņam un pārējiem šīs iestādes darbiniekiem par atsaucību un atbalstu!» teic Rita Straumīte.

Šogad piedāvājuma klāsts bija plašs, piemērots dažādām mērķauditorijām. R. Straumīte pateicas savām kolēģēm – skolotājām Agitai Barkovai, Oksanai Lavreckai, Ivetai Leitlantei un Antrai Pārumai – par atbalstu un darbu, kas ieguldīts, lai SMU nonāktu līdz tirdziņiem, kā arī žūrijai. Tajā šogad strādāja a/s «Swedbank» speciāliste Larisa Bobrova, Bauskas novada administrācijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina, Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķe Baiba Stūre, Bauskas Centrālās bibliotēkas Biznesa bibliotēkas vadītāja Ērika Pelcere, SIA «Bauskas alus» sabiedrisko attiecību speciāliste Aelita Naumane, SIA «Gusto» īpašniece Andra Katkeviča, kā arī Zina Jaunmuktāne no IK «Veselības eliksīrs» un laikraksta «Bauskas Dzīve» pārstāvji.

Iecavas SMU «Tīrumiņš» piedāvājumā bija no dabiskām izejvielām un gī sviesta gatavotas ziepes. «Skolā esam izvēlējušies komerczinību virzienu, uzņēmēja karjeru sākām 10. klasē. Ziepes sākām ražot tāpēc, ka tas nav īpaši sarežģīti,» stāsta uzņēmēji. Jaunieši ziepēm pievieno liepziedus, kafijas pulveri un kafijas pupiņas. Uzņēmuma pārstāvji vēl svētkos būt kopā ar ģimeni.

SMU «Bišķin prieka» dalībnieces Gabriela Vēja un Nellija Tīna Ūse pastāstīja, ka šuj virtuves priekšautus, dāvanu maisiņus, smaržīgos maisiņus un iepirkumu somas, tā rūpējoties par vides saudzēšanu. «Mums liekas, ka priekšauti tirdziņos nav īpaši bieži nopērkami,» spriež Īslīces pamatskolas audzēknes.

Laikraksta «Bauskas Dzīve» simpātiju balvu ieguva SMU «Ķirbēns» un «Woody». SMU «Ķirbēns» ražo sulas, sukādes u. c. kārumus no ķirbjiem, taču SMU «Woody» gatavo koka pildspalvas ar maināmu kodoliņu.

SMU «Woody» darbojas Anastasija Kalniņa, Oskars Dambergs, Matīss Sisenis un Rūdolfs Emīls Smeilis. «Mūsu pildspalvas ir gatavotas no sirds. Kad beidzas tinte, var nomainīt kodoliņu, kas nāk komplektā, pērkot pildspalvu,» teic jaunieši. SMU «Woody» pārstāvji ir apņēmības pilni attīstīt uzņēmumu, veidojot personalizētas pildspalvas ar iespēju iegravēt vārdu, pašiem izveidot uzgaļus un pievienot metāla elementu un gumiju, lai rakstāmrīku var izmantot arī elektroniskajās ierīcēs. Tirgotāji ikvienam vēl labu rakstīšanu, priecīgus un siltus Ziemassvētkus.

Nomināciju ieguvēji:
@ sociāli atbildīgs uzņēmums – SMU «√_Epitisms» un «Tīrumiņš»;
@ labākais stends – SMU «Odziņas» un «Woody»;
@ inovatīvas biznesa idejas – SMU «Zelta pagrabiņš» un «SPICEDOWN»;
@ labākā pārdošanas komanda – SMU «Ķirbēns» un «STYLE»;
@ uz zināšanām balstīts produkts – SMU «Woodox» un «Ideal trio»;
@ komerciālākais uzņēmums – SMU «BELLa» un «PAMA»;
@ labākās Ziemassvētku dāvanas ražotāji – SMU «Liesmiņa» un «A.K.V.J.».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas