Bauskas baptistu draudze pārbūvē ēkas 17

Jau vairākus gadus Bauskas baptistu draudzes pārstāvji un viņu viesi no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) pamazām sakārto un pārbūvē divas ēkas Rīgas ielā. Darbi aktīvi notiek arī šogad.

Latvijā ieradušies 17 viesi no Oklahomas pilsētas un četri no Teksasas štata ASV. Ne visi darbojas būvē Rīgas ielā – daļa piedalās vasaras Bībeles skolā, citi sadarbojas ar Auces baptistu draudzi. Atbraukušie atzīst, ka jūtas šeit gaidīti. Viņiem patīk gan pilsētas, gan iedzīvotāji.

«Jau ceturto gadu sadarbojamies ar draugiem no ASV, Oklahomas. Viņi regulāri brauc ciemos. Sadarbība saistīta ne tikai ar būvniecību, notiek arī vasaras Bībeles skola «Piedzīvojums savvaļā». Skolu apmeklē 35 bērni, un šis pasākums viņiem ir par brīvu,» stāsta Bauskas baptistu draudzes mācītājs Raimonds Locs.

Galvenais organizators atbraukušo vidū ir mācītājs Mets Lorenss. «Mēs uztveram Raimondu un viņa Bauskas baptistu draudzi kā ģimeni. Tāpēc vēlamies palīdzēt uzbūvēt baznīcu. Tā ir pareizā lieta, kas jādara,» stāsta amerikānis. Viņš atzīst, ka visvairāk mūspusē viņam patīkot kvalitatīvā maltīte – ēstuvēs barojot ļoti labi. «Domāju, ka strādāšu un zaudēšu svaru, bet nesanāk,» smaida M. Lorenss.
Viņa pieredze ir gana iespaidīga. Savulaik strādājis par galdnieku, bet 2014. gadā kļuvis par mācītāju. Vēl pirms tam 11 gadus pavadījis Āfrikā, kur strādājis ar jauniešiem. M. Lorenss patlaban darbojas baznīcā un bieži apmeklē draudzes pārstāvjus, ciemojas slimnīcās, ja kāds sasirdzis.

Ēku Rīgas ielā rekonstruē, lai izveidotu Bauskas baptistu draudzes baznīcu. Pašlaik lielākie darbi notiek dievkalpojumu zālē – nesen ielieta cementa grīda, tagad rit kosmētiskais remonts. Šogad to, visdrīzāk, nepabeigs, bet galvenie darbi būs paveikti.

Remontdarbos iesaistīti 35 cilvēki, no tiem 16 palīgi no ASV. Atbraucēju vidū ir metinātāji, jauniešu nometnes direktors, studenti, pensionāri, kas strādājuši par ķīmiķiem un elektriķiem, ir arī mācītāji. «Esam apmierināti ar progresu. Es te esmu trešo reizi, allaž atbraucot pamanu kaut ko paveiktu,» atklāj M. Lorenss.

Darbi notiek ne tikai ēkā, kuras fasāde vērsta pret ielu, bet arī būvē pagalmā. Šo namu plānots iekonservēt – pašlaik cītīgi strādā, lai uzliktu jumtu un būve neciestu no laika apstākļiem. Ja izdosies plānotais, tad pagalma ēkā nākotnē varētu būt Zemgales baptistu jauniešu centrs.

Tikmēr lielākie darbi notiek galvenajā ēkā, kuru plānots gandrīz pilnībā pārveidot. Pamazām plāno sākt logu maiņu, izbūvēt otrajā stāvā starpsienas. «Viss ir atkarīgs no budžeta. Dievkalpojuma telpu šogad, visdrīzāk, nepabeigsim, jo līdzekļu ir tik, cik ir. Brīvprātīgie, kas ir gatavi strādāt, mums ir, bet finansiālais jautājums nav viegls – cik saziedo, tik arī varam izmantot,» stāsta R. Locs.

Nākotnes plāni ir nopietni – rekonstruētās ēkas varēs izmantot draudzes vajadzībām, un reizē tai jābūt atvērtai un pieejama visiem. Draudzē pagaidām ir aptuveni 40 cilvēku. Ja izdosies pabeigt, visi cer, ka draudzē būs vairāk locekļu.

«Plānojam daudz un dažādas aktivitātes, arī nelielus koncertus, lai arī pamatvērtība ir dievkalpojumi. Telpas varēs izmantot semināriem. Galvenajā ēkā plānojam veidot stendu par Bauskas baptistu draudzes vēsturi,» stāsta R. Locs. Draudze apzinās, ka uzreiz visu izbūvēt neizdosies, bet pamazām ir gatava īstenot mērķus.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

VIDam

cik saziedo, tik arī varam izmantot,» stāsta R. Locs.
UN kā tad šeit ar PVN un nodokļu samaksu no ziedojumiem?

pirms gada, 2019.07.30 10:58

Vidam šmidam

Mīļo cilvēk, izpratne par ziedojumiem un no tā izrietošajām nodokļu "sekām", Jums ir absolūti garām. Iesaku tomēr painteresēties pirms rakstīt kaut ko.

pirms gada, 2019.07.31 10:58

to vidam šmidam

Ar ko baptistu ziedojumi atšķiras no katoļu ziedojumiem?

pirms gada, 2019.08.01 10:33

INGA

Nu redziet,vēl viena ēka Rīgas ielā tiks sakārtota,un būs jauki,jo savādāk tā Rīgas ielas daļa ar tām noplukušajām mājām,izskatās ļoti skumji,laikam nav īsti īpašnieku,kas par viņām parūpējās.

pirms gada, 2019.07.30 15:09

OMG

Mūsu vecā, labā tipogrāfija ... Kādreiz arī Bauskā bija DARBS un ražotnes kur strādāt.

pirms gada, 2019.07.30 20:42

boļševiks

Jā, bija laiks, kad Latvijā viss bija kārtībā un tauta dzīvoja ar drošību par rītdienu, bet tad viss apgriezās ar kājām gaisā. Tauta labprātīgi iebāza galvu cilpā un pašlaik notiekošais jau ir tikai moments pēc soliņa izsišanas no kāju apakšas.

pirms gada, 2019.07.31 10:36

Putinam - nē

Pat šeit nav miera no Kremļa troļļu vaimanāšanas par aizgājušiem laikiem!

pirms gada, 2019.07.31 11:04

putin huilo

Latvijā labi laiki bija līdz 1940.gada 17.jūnijam, kad Latvijā vēl nebija okupantu un kolonistu, un šo noziedznieku kultūras (zagšana, nestrādāšana, netīrība, dzeršana, čurāšana kāpņu telpās u.t.t.).

pirms gada, 2019.07.31 11:31

Boļseviks Boļševikam

Naša ģela pravoje mij pobjeģim ķomnusu silu.

pirms gada, 2019.07.31 14:57

čmo

Tagad taču nav tipogrāfiju, visu saliek uz datora, esi stipri atpalicis.

pirms gada, 2019.08.01 16:10

no novada

Kāda ir ASV Prezidenta Donalda Trumpa attieksme pret baptistiem ?

pirms gada, 2019.07.31 11:20

iz pagasta

njaa, tagat tikai draudzes kaa seenes peec lietus rodas, un - sastaav no ziedojuiem,., ko lai laudis ziedo, ja darba nav1??

pirms gada, 2019.07.31 13:41

Donalds

Ja tie nav krievi tad noraidoša

pirms gada, 2019.07.31 14:58

Priekulis

Tā vecā tipogrāfijas ēka ir ar svinu piesūkusies, baptistiem visas spalvas izkritīs.

pirms gada, 2019.07.31 20:21

p

Ož pēc nelegālās nodarbinātības. Nevar būt, ka šie strādā par pliku paldies.

pirms gada, 2019.08.01 11:38

darba ibspekcijai

Remontdarbos iesaistīti 35 cilvēki, no tiem 16 palīgi no ASV.
Un vai darba līgumi arī ir visiem šiem palīgiem, ja jau Latvijā arī saimniekam kartupeļu talkā vajagot darba līgumus, ja strādnieki nav tiešie radinieki ?

pirms gada, 2019.08.01 19:32

pojolītis

Šiem gadījumā nav līgums ar pašu debesu pavēlnieku? Ja tā, tad VID var iet ieskrieties, jo Dieva likumi stāv pāri zemes likumiem.

pirms gada, 2019.08.01 23:16

Vietējās ziņas