Bauskas bērnu un jauniešu centra audzēkņi piedalās nometnē «Raibā ziedu nedēļa»

Visu aizvadīto nedēļu Bauskas bērnu un jauniešu centrs (BJC) saviem audzēkņiem piedāvāja piedalīties nedēļu ilgā dienas nometnē «Raibā ziedu nedēļa».

Bauskas BJC direktore Benita Svareniece pastāstīja, ka dienas nometne bijusi paredzēta jau jūnijā pēc mācību gada noslēguma, taču «Covid-19» izraisītais ārkārtējais stāvoklis mainījis plānus, tā pārcelta uz augusta pirmo nedēļu.

24 dalībnieki ik rītu sākuši ar temperatūras mērīšanu, ko nosaka situācija ar koronavīrusu. B.  Svareniece informē, ka visi dalībnieki tikuši sadalīti trīs grupās, pa astoņi katrā. «Darbojāmies pēc iespējas vairāk ārpus telpām. Temperatūra visiem dalībniekiem bija atbilstoša normai, tāpēc bērni cits ar citu droši komunicēja,» situāciju raksturoja B. Svareniece, «Nometnes mērķis ir saturīgi pavadīt brīvo laiku, iemācīties, pamēģināt, eksperimentēt ar to, kas iepriekš nav darīts.»
Bauskas bērnu un jauniešu centrs nometnes organizē devīto gadu, un tās būs arī nākamgad, ir pārliecināta BJC direktore.

«Pagājušajā gadā iepazinām mājdzīvniekus, šogad atklājām ziedus – pētām tos, esam sagatavojuši arī izstādi par ziediem, aktivitātes ir saistītas ar puķu kopšanu, dekorēšanu, audzēšanu. Daudzi pazīst ziedus, taču ir arī bērni, kas nezina, kā izskatās, piemēram, kartupeļa zieds,» vērojusi B. Svareniece.

«Bauskas Dzīve» nometnes dalībniekiem pievienojās laikā, kad audzēkņi apmeklēja SIA «Ints un Co» dārzniecību Bauskas novada Gailīšu pagastā. Dalībnieki degustēja tomātus, iepazina puķu stādīšanu, uzņēmuma vadītājs Ints Jākobsons pastāstīja par savu saimniecību.

I. Jākobsonam šķita interesanti vadīt ekskursiju bērniem, kas jau agrā vecumā interesējas par ziediem. «Manīju, ka daudziem patika mašīna, kas podiņos ber zemi. Šis brīdis gan nav piemērotākais ekskursijām, jo ir starpsezonu laiks, kad labojam siltumnīcas, nav kā pavasarī, kad visas siltumnīcas ir augu pilnas. Tomēr ir svarīgi, ka bērniem interesē, ir atvērts prāts un viņi uzdod jautājumus,» uzskata Ints Jākobsons.

Vietējās ziņas