Bauskas bērnu un jauniešu centrā dalībniekus aicina 21 pulciņš 5

Lai arī mācību gads jau sācies, vēl aizvien Bauskas novada bērni un jaunieši var pieteikties dažādiem pulciņiem un aktivitātēm Bauskas bērnu un jauniešu centrā. Nodarbības notiek divās ēkās – Sarkanajā mājā Kalna ielā un Dzeltenajā mājā Rīgas ielā.

Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) direktore Benita Svareniece informē, ka šogad piedāvā 21 pulciņu, nodarbības ir ļoti dažādas. Daži no pulciņiem jau ir ierasti un sen populāri, bet ir pēdējo gadu jauninājumi, kas savus interesentus vēl tikai piesaista.

Aizvien vairāk parādās pulciņi, kas ir saistīti ar tehniskām lietām. Piemēram, robotikas grupa «Ampēriņi», lego pulciņš, elektrodarb-nīca. Savukārt pēdējā laika pazīstamākais pulciņš šajā sarakstā ir trases automodelisms, kura dalībnieki piedalās arī Latvijas mēroga sacensībās.

Automodelisma pulciņa vadītājs Agris Kiršteins stāsta, ka pašlaik ir pieteikušies apmēram 20 dalībnieki, bet iespējams vēl pieteikties. Viņi strādā telpā, kur atrodas automodelisma trase, bet iekārtojums ļauj darboties arī elektrodarbnīcas pulciņam un «Ampēriņiem».
«Puiši paši taisa savus braucamos. Iemācās elementāro metālapstrādi, iegūst tehniskās prasmes. Tā, veicot lietderīgas darbības, izveido savu modeli, ar kuru pēc tam piedalās sacensībās trasē. Kad apgūti pirmie modeļi, gatavo jau progresīvākas konstrukcijas. Skatās, kas jāuzlabo, ko var labāk uztaisīt. Un tad jātrenējas, kad braucamrīks gatavs,» stāsta A. Kir-šteins. Jauniešu sacensību modeļiem ir piecas klases.

Daudzi pulciņi ir saistīti ar prasmīgām rokām un mākslas uztveri. Mārīte Šulce vada gleznošanas pulciņu. Dalībniekus gaida modernā amatniecība, tekstilmākslas dizains, ādas plastikas darb-nīca, rokdarbu studija «Kamolītis». Populāra ir «Labo garšu studija».
Keramikas pulciņa vadītāja Laima Oborune atzīst, ka ir pulciņi, kur gribētāju piedalīties ir vairāk nekā iespēju. Viņa darbojas divas dienas. Pirmie parasti ierodas 1. un 2. klašu audzēkņi, kam stundas beidzas agrāk. Tā keramikas pulciņa apmeklējuma laikā «Bauskas Dzīve» sastop Bauskas Valsts ģimnāzijas 2. klases audzēkni Montu Kalniņu – viņa no māla veido diezgan smalku miniatūru ar ziedu un vāzes attēlu. Pati atzīst, ka varētu vēl smalkāk, bet tad vajag pieredzi un vairāk laika.
 
«Nāk pie mums bērni veselām ģimenēm. Nāk puiši. Vecums ir no sešiem līdz 18 gadiem. Ir interesenti, kas te darbojas jau piecus gadus un vēl ilgāk,» stāsta L. Oborune. Viņa atzīst, ka par keramikas pulciņu interesējas arī pieaugušie, bet pedagoģei vienkārši pietrūkstot laika.

Pulciņi, kuros notiek fiziskas aktivitātes, parasti norit mūzikas pavadībā. Ģitārspēles pulciņā aktivitāte ir mazāka, bet vēl ir iespēja apmeklēt karsējmeiteņu, puišu deju grupas, mūsdienu deju, sporta deju nodarbības, kā arī iesaistīties Latvijas mērogā pazīstamā Ligitas Irbītes vadītā tautas deju grupā  «Mēmelīte». Ar mūziku nesaistītais fizisko aktivitāšu pulciņš ir Ģirta Donerblica vadītie riteņbraucēji.
Skolotāja Vija Cerusa otro gadu vada medijpratības grupu «Bauskas dārgumu meklētāji», kas nodarbojas ar novadpētniecību. Darbojas angļu valodas pulciņš, savus entuziastus gaida brīvā laika klubiņš «Apķērīgie ziķeri».

Pulciņi gaida gan puišus, gan meitenes. Kā jau var pamanīt, uz dejām gaida arī zēnus, savukārt robotikas pulciņā labprāt darbojas arī meitenes. 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Domakrāts no laukiem

Tramps un viņa sieva Melānija inficējušies ar Covid-19.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.02 09:28

ip

Pulciņi ir,bet vai ir bērni,kas viņus apmeklē. Izskatā,ka draudzenēm uztaisa pulciņu,lai būtu alga,bet bērnu apmeklējums nekāds. Varbūt labāk būtu,ka maksātu,cik bērni tik alga? Tad arī būtu pulciņi uz kuriem rautos bērni,bet tagad no malas gribētājus vadīt pulciņus nelaiž jaunos klāt,bet vecie turas,tāpēc,ka pazīšanās. Piemērs uz boksa pulciņu nāk vairāk kā 30 bērni,kāpēc Bauskas jauniešu centrs neņem viņus savā barā? Tāpēc,ka ir keramikas pilciņš,cik redzēju 2-5 bērni uz nodarbībām nāk? Kur godīgums? Varbūt alga jāmaksā tam,kuraš noslogo 30 bērnus,bet ne trīs?

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.02 12:29

podiņš(māla)

nauda nesmird.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.02 16:54

Boksiņš

Boksa nodarbības tagad stilīgas. Paskatiet, kas būs pēc gada, diviem. Tie paši daži bērni nāks. Būs tas pats, kas ar sporta dejām pie slavenās Rīgas zvaigznes. Pāris gadus paņemsies un viss beigsies dabīgā nāvē, jo noturēt stabilu auditoriju ir jāmāk.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.02 13:05

Dita

Nu nez, vecāki, ko jūsu bērni dara pēc stundām? Vecāki, jums ir jāieinteresē savi bērni rast interesi par ārpusskolas nodarbībām. Un, Paldies, ka tas ir iespēja apmeklēt tik daudz dažādus pulciņus.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.02 19:41

Vietējās ziņas