Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas bērnu un jauniešu centrā ieskandina Ziemassvētkus

Ziemassvētku ieskaņas sarīkojums Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC) sestdien, 14. decembrī, pulcināja daudz ģimeņu ar bērniem.
BJC metodiķe Veronika Puķe atzīst, ka, gatavojoties sarīkojumam, šķitis – Ziemassvētki strauji tuvojas.

Svētki sākās BJC zālē, kur rokdarbu studijas «Kamolītis» dalībnieces leļļu teātrī izrādīja Kārļa Skalbes pasaku «Kaķīša dzirnavas».
Izrāde neilga vairāk par desmit minūtēm, taču svarīgākais – rokdarbnieces pašas bija darinājušas rokas lelles un dekorācijas, iestu-
dējušas deju un muzikālu noslēgumu.

Studijas vadītāja Ilze Krieviņa stāsta, ka oktobrī Bauskā viesojās Latvijas Mākslas akadēmijas studente Marta Gintere, kura uzzīmēja lugai skices. Meitenes tās realizēja. Antra Smane, kura leļļu teātrī atveidoja Melno runci, stāsta, ka izrādē piedalījusies viena viņas darinātā lelle, kura tapusi divās trijās nedēļās.

 I. Krieviņa atminas, ka pērn Ziemassvētku sarīkojumā izrādīta Margaritas Stārastes «Ziemas pasaka». Uzvedums ar pašu gatavotām lellēm kļūst par tradīciju. «Mēs, rokdarbnieces, neesam skatuves mākslinieces, tāpēc šis ir īpašs notikums. Dalība uzvedumā spēj pacelt arī pašapziņu, jo ikdienā klusas un nosvērtas meitenes atklājušās citā gaismā, iezīmējušies jauni talanti,» spriež I. Krieviņa.

Pēc izrādes klātesošie, lielākoties māmiņas ar bērniem, devās uz keramikas pulciņa telpām. Ap 40 bērnu patstāvīgi vai ar vecāku un skolotāju palīdzību mālu vietā mīcīja, rullēja un veidoja piparkūku mīklu. Darbnīcu vadīja BJC skolotājas Tija Bušmane un Daile Feldmane, palīdzīgu roku sniedza Gita Sondore un Elga Dzene. Pasniedzēja T. Bušmane viņas dēvē par «labajiem gariņiem», jo abas regulāri nāk palīgā.

Darbnīcā bērni stāvēja rindās, līdz tika pie savas paplātītes un gabaliņa mīklas. Bija sagatavoti desmit kilogrami mīklas, darbojoties divām cepeškrāsnīm, nepilnas stundas laikā visa piparkūku masa bija izlietota. Skolotāja T. Bušmane, lielā traukā gatavojot glazūru, atklāja, ka atsaucība bijusi negaidīti liela.

Baušķeniece Inese Šiltere uz sarīkojumu bija atnākusi kopā ar mazdēlu Deividu. «Bērniem ļoti vērtīgas aktivitātes,» tā viņa raksturo pasākumu. Deivids pirmo reizi mūžā izrullētajā mīklā veidoja piparkūkas sirsniņas, eglītes un zvaigznītes formā. Viņš atklāja, ka process ļoti paticis.

I. Šiltere stāsta, ka pasākumā viņi tver svētku noskaņas un pēc darbnīcām plāno doties uz koncertu. Līdzīgas izjūtas te guva Īslīces SOS ciemata astoņi bērni, kurus uz BJC bija atvedusi mamma Nora Alekse. Viņa vēroja, cik aizrautīgi bērni gatavo Ziemassvētku gardumus. N. Alekse stāsta, ka uz pasākumu nolēmuši doties spontāni, jo šādi izbraucieni ir atkarīgi no transporta pieejamības. Viņa noteic, ka ar prieku apmeklē vietējos svētku sarīkojumus.

Piparkūkas bija paredzēts ziedot labdarībai, bet «ar bagātīgu glazūru rotātie gardumi sirsnīgi aizgāja bērnu vēderos», smaidot atklāj skolotāja D. Feldmane.

Pievakarē svētkus varēja baudīt Bauskas kultūras centrā, kur uzstājās BJC aktīvie un talantīgie audzēkņi. Koncertā «Caur loga rūti» Ziemassvētku gaidīšanas prieku dziesmās izteica vokālā studija «Miljons». Jaunapgūtās tautas dejas rādīja deju kopa «Mēmelīte».

Koncertā debitēja BJC enerģiskās karsējmeitenes, ko vada jaunā deju skolotāja Kitija Zosa. Viņa strādā ar divām grupām – mazajām un lielajām karsējmeitenēm. Gados jaunākās uz skatuves kāpa kuplos svārkos, rokās turot karsējmeiteņu pušķus. Pieredzējušās iepriecināja ar kvalitatīvu dejotprasmi un neparastu horeogrāfiju.

Sarīkojumu vadīja un dzejas etīdes izspēlēja improvizācijas teātra «Magno» aktieri. BJC telpās, kā arī pirms koncerta Bauskas kultūras centrā bija skatāmi vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu audzēkņu darbi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas