Bauskas bērnudārzos drīkstēs uzņemt arī mazuļus no citiem novadiem 12

Saistošos noteikumus par bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtību bērnudārzos deputāti atzina par kvalitatīvi sagatavotiem. Bauskas novada domes izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē 14. aprīlī ar noteikumu projektu iepazīstināja Izglītības pārvaldes speciāliste Anita Velmunska. Noteikumu izstrādāti, ievērojot daudzos norādījumus, ko izteikušas novada pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītājas, izglītības darba grupas deputāti. A. Velmunska skaidroja, ka vecāki mazuļus «Pasaulītei» un «Zīlītei» varēs reģistrēt Izglītības pārvaldē, savukārt rindā uz bērnudārzu «Lācītis» pieteikties varēs arī Uzvarā pie iestādes vadītājas. Bauskas novada PII drīkstēs uzņemt arī mazuļus no citiem novadiem. Šie bērni tiks iekļauti trešās pakāpes rindā. Savukārt priekšroka būs vecākiem, kuri deklarējuši savu dzīvesvietu Bauskas novadā. Grupu komplektēšana PII notiks katru gadu laikā no 1. maija līdz 31. augustam. Veidojot rindu, prioritāte būs bērnudārzā strādājošo bērniem. Taču atšķirībā no saistošajiem noteikumiem, kas bija spēkā Bauskas pilsētā, jaunajā variantā prioritāte nav paredzēta mazbērniem, kuru vecvecāki strādā bērnudārzā. Līdzīgi kā agrāk, vienu PII varēs apmeklēt jaunākie brāļi un māsas kopā ar saviem vecākajiem brāļiem un māsām. Noteikumos paredzēta iespēja vecākiem, kuri kopā ar bērnu izbrauc uz ārzemēm uz laiku līdz vienam gadam, vietu bērnudārzā saglabāt. Bērna prombūtnes laikā viņa vietā par pieņemt citu audzēkni. Informācija par bērnu reģistru būs pieejama Izglītības pārvaldē, arī pašvaldības mājas lapā. To atjaunos reizi mēnesī. Ir paredzams, ka šie saistošie noteikumi stāsies spēkā no 1. jūnija. Novada domes izpilddirektore Dagnija Ludrika komitejas sēdē piebilda, ka aktuāla varētu būt tikai bērnu reģistrācija, jo rindas uz vietām Bauskas bērnudārzos pavisam drīz varētu izzust. Paredzams, ka vasarā sāks darbu «Pasaulītes» filiāle Dārza ielā 3. Savukārt pēc remonta, iespējams, jau šī gada beigās, vēl jaunas audzēkņu grupas varēs komplektēt «Zīlītes» filiālē Dārza ielā 24. Kā zināms, bijušā bērnunama «Annele» ēkā vienā korpusā mazuļus uzņems jau no 19. aprīļa. Te būs trīs grupiņas ar sešdesmit audzēkņiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

ncmwv

qzaje , justhost coupon http://trpblog.com/justhost-coupon-review/

pirms 9 gadiem, 2012.04.02 17:16

bexeb

kjwce , bluehost coupon http://trpblog.com/bluehost-coupon-review/

pirms 9 gadiem, 2012.04.02 00:11

mamma

Nezinu, kam lai te piekrit, bet jauki pavisam nebij ta audzišu aiziešana uz Anneli, jo vecaki, kuru berni uz to bridi slimoja un nebija darzina - vispar netika neparko informeti!!!!
Uzzinajam no malas tikai tad, kad šis fakts jau bija noticis!

pirms 11 gadiem, 2010.04.19 09:46

:))

vērotājai un citiem.
Pirms pārmest audzinatajām, vajag padomāt vispirms kādi jūs paši esat pret tām audzinātājām, vai tie jūšu bērniņi tās audzinātājas,beiguši bērnudārzu,mācēs uz ielas pasveicināt, cik vecāki paiet garām kā tukšai vietai.Un visu laiku audzinātājas tiek sunītas, tad kapēc jūs domājat,ka audzin;at;ajas nevar padomāt pašas par sevi,ja alga viņām vienādā līmenī ar Domes apkopeju .Visu to saku no pieredzes,ir audzinātājas kuras ieliek sirdi un dvēseli darbā un par to vien domā,lai bērniem būtu labāk, bet pēc tam viņas vairs neviens nepazīst.
Nepārmetīsim viens otram,bet padomāsim, viegli jau forumā zākāties,bet varbūt pajautājiet tām audzinātājām ,kapēc viņas tā rīkojas, ar cilvēkiem vajag runāt.

pirms 11 gadiem, 2010.04.17 08:23

mamma kurai bērns ies "Zīlītes"filiālē

Audzinātājas arī ir cilvēki.Ko tad Jūs teiktu,ja piemēram, sagadītos,ka viena audzināja maina dzīves vietu,otra aiziet dekrētā,vai veselības problēmu dēļ nevar pabeigt mācību gadu,ko TAD?Vai arī tad viņām būtu jāpabeidz mācību gads?Bet prieks,ka viņu Jums un bērniem pietrūkst!Tas nozīmē ka audzinātājas ir labas,mīļas un pedagogi ar pieredzi!Jauki,ka manam bērnam "Annelē"būs foršas audzītes!

pirms 11 gadiem, 2010.04.16 22:22

atkal slikti .. dari ko darīdams - vienmēr būs slikti .. nja

pirms 11 gadiem, 2010.04.16 17:14

verotaja

Bernudarza audzinatajiem jau tas ir tikai darbs - vai viņiem interesā kadas sekas tas atstas uz berniem, kad viņus pamet nenobeidzot macibu gadu? Ja interesetu tad tā nedarītu!

Normali Butu, ka audzinatajas, kuru audzekņi absolve darziņu ņem jaunu grupu kurā darziņā vēlas! Bet vai tad musu valsti kaut kas ir vispar normāli :) Bernudarzs taču valsts iestade - no sakuma dara - pēc tam domā!

pirms 11 gadiem, 2010.04.16 16:10

Protams, jauki, bet vai dažādie speciālisti ir pārliecinājušies, kādas sekas tas atstās uz "atstātajiem"audzēkņiem! Vai nebija tomēr loģiskāk vismaz pabeigt šo mācību gadu!

pirms 11 gadiem, 2010.04.16 12:18

atkal slikti .. dari ko darīdams - vienmēr būs slikti .. nja

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 20:27

Nu ļoti jau jauki, ka atveras jaunas filiāles - jaunas vietas darziņos! Tikai ĻOTI SKUMJI, ka dažas ''Zīlītes '' audzinatajas, pat nepabeidzot macibu gadu ar esošajam grupinam - ''pārmetušas '' uz jauno ''Zilites'' filiāli Anneles telpas, un tagad nav pietiekošs audzinataju skaits, kas mācītu, pieskatitu un rupetos par musu mazuļiem Vecaja Zilitē!

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 20:24

Vietējās ziņas