Bauskas bibliotekāri sarīkojuši vecpilsētas iepazīšanas spēli 1

Līdz 4. maijam ikviens baušķenieks vai Bauskas pilsētas viesis varēja piedalīties Bauskas Centrālās bibliotēkas (BCB) rīkotā spēlē ar mērķi atrast noteiktus objektus Bauskas vecpilsētas teritorijā no Kalna līdz Dambja ielai.

Uzdevumu lapā tika iekļauti 25 dažādi objektu fragmenti – ēku daļas, izkārtnes, sienu zīmējumi vai citas interesantas detaļas, kas meklējamas vecpilsētā. Galvenais uzdevums bija pazīt fotogrāfijā attēlotā objekta fragmentu, tad jāatrod tā atrašanās vieta. BCB piedāvāja arī īpašu uzdevumu «Atraktīvākais foto» – kādā no 25 objektiem bija iespējams nofotografēties atraktīvā veidā. «Bauskas Dzīve» 4. maijā arī izstaigāja vecpilsētu un meklēja punktus spēlē «Viens vai kopā, ar kājām vai velo – esi patriots, iepazīsti Bauskas vecpilsētu!».

Spēles gaitā nācās secināt, ka 25 objektus, piemēram, Bauskas viesiem it nemaz nav tik viegli atrast. Dažādu māju iekšpagalmi, šķērsieliņas bija kā «cietais rieksts» ne tikai viesiem vai pagastu iedzīvotājiem, bet arī pašiem vecpilsētas iemītniekiem.
Vecpilsētā dzīvojošā Aina vairumam spēles dalībnieku palīdzēja atrast divus punktus netālu no Bauskas bērnu un jauniešu centra Dzeltenās mājas. Jāatzīst, arī «Bauskas Dzīve» meklēja palīdzību tieši pie Ainas. Vislielākās grūtības sagādāja Strautnieku un Baznīcas ielas punkti pie Mēmeles.

Bauskas Centrālās bibliotēkas direktores vietniece Santa Gudža sacīja, ka kopumā pasākumā piedalījās 27 dalībnieki, bet visus objektus izdevās atrast 24 spēlētājiem. «Mūsuprāt, izdevās viss. Kaut gan daudzi cilvēki teica, ka objektus atrast ir sarežģīti, tomēr tos atrada – acīmredzot nemaz tik sarežģīti objekti nebija,» sacīja S. Gudža. Bibliotekāri plāno spēles otro daļu sākt 10. maijā, kad spēlmaņi varēs meklēt objektus teritorijā no Rīgas ielas līdz Salātu ielai. «Sākumā domājām, ka varētu spēli padarīt vieglāku, bet atstāsim tādu pašu kā līdz šim, lai ir tikpat interesanti. Objektus varēs meklēt līdz maija beigām,» atklāja bibliotēkas pārstāve, «iedzīvotājiem patika, gaida turpinājumu! Ja būs atsaucība uz otro daļu, tad skatīsimies un meklēsim plašākas iespējas spēli izveidot arī Uzvaras ielā. Bibliotēkas kādu laiku vairs nav tikai grāmatu krātuves. Cenšamies kultūras dzīvi papildināt, pagastu bibliotēkām tas ir īpaši svarīgi.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ooo

Vai bija redzams ka būs tāds pasākums? Super ideja, žēl, ka informācija pēc notikušā.... Nu neko.. Nākamajā covid gadā

pirms mēneša, 2021.05.06 20:28

Vietējās ziņas