Bauskas bibliotēkas pārcelšanai uz citām telpām pašvaldība lūgs ēku Finanšu ministrijai 14

Bauskas novada pašvaldība lūgs valsti Finanšu ministrijas personā nodot tās īpašumā bez atlīdzības nekustamo īpašumu Uzvaras ielā 3, kurp varētu pārcelt Bauskas Centrālo bibliotēku, jo tā pašlaik atrodas nepiemērotās telpās, lēmusi Bauskas novada dome.

Centrālā bibliotēka atrodas Bauskas Kultūras centra ēkā Kalna ielā 18, trešajā stāvā, šaurās un grūti pieejamās telpās. Iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem un gados veciem cilvēkiem bibliotēkas pakalpojumi nav pieejami. Turklāt arī telpu tehniskais stāvoklis ir kritisks, Būvniecības valsts kontroles birojs jau ir aizliedzis ekspluatēt bibliotēkas krātuvi un lasītavu, jo telpu grīdu pārsegumu nestspēja ir neatbilstoša.

"Pastāvot šādiem faktiskajiem apstākļiem, ir apdraudēta Bauskas reģiona galvenās bibliotēkas funkcionēšana, kas var atstāt negatīvu ietekmi ne tikai uz Bauskas novada pašvaldības bibliotēkas darbību, bet arī uz reģiona galvenās bibliotēkas funkcijas pildīšanu Bauskas novada, Iecavas novada, Rundāles novada, Vecumnieku novada pašvaldību bibliotēkām," norāda domē.

Lai situāciju atrisinātu, pašvaldība bija plānojusi uzbūvēt zemas enerģijas patēriņa ēku, izmantojot Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklātā konkursa līdzekļus, taču projekts nav apstiprināts.

Vēlāk pašvaldība vērsās VAS "Valsts nekustamie īpašumi" ar priekšlikumu par ēkas Uzvaras ielā 3 nodošanu pašvaldības īpašumā bez atlīdzības. Pašlaik ēkas telpas izmanto Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Bauskas nodaļa, Pārtikas un veterinārā dienesta Dienvidzemgales pārvaldes Bauskas filiāle, Zemgales rajona tiesa, Latvijas Nacionālā arhīva Jelgavas zonālais valsts arhīvs, kā arī privātpersonas. Ēkas pirmajā stāvā atrodas Bauskas Bērnu bibliotēka.

"Valsts nekustamie īpašumi" pašvaldību informējuši, ka neiebilst pret nekustamā īpašuma nodošanu pašvaldībai. 

Savukārt pašvaldība ir informējusi valsts pārvaldes iestādes par ēkas Uzvaras ielā 3 iespējamo pārņemšanu pašvaldības īpašumā, piedāvājot tām līdzvērtīgas telpas Uzvaras ielā 6.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Apvienošana

Ņemot piemēru no novada optimizācijas metodikas -tad jau jāiztur apvienošanas vājība un jāapvieno abas bibliotēkas kopā- ar vienu administrāciju. Būs ietaupījums

pirms gada, 2019.11.23 20:07

Žurks

Nožēlojami, taču, lai nonāktu pie tik saprātīga risinājuma, vispirms vajadzēja pasūtīt superprojektu un pēc tam tā pārprojektēšanu, kā rezultātā tagad nekam nederīgā papīru kaudze no nodokļu maksātāju kabatām jau paņēmusi vairāk nekā 265 000 EUR. Bail padomāt, cik miljonu vēl būtu iegāzts šajā nenormālajā megaprojektā ar konferenču zālēm un citām Bauskai "ļoti nepieciešamām" ekstrām, ja novadu nebūtu "uzkāris" otrs megaprojekts. Jūs jau zinat kāds...

pirms gada, 2019.11.23 21:11

jautājums

Vai pirms lūgt ēku kāds ir pārliecinājies, ka tajā bibliotēka varēs reāli funkcionēt? Ka nesanāk tikai tāds pagaidu projekts.

pirms gada, 2019.11.23 21:41

Funkcionārs

Kāpēc lai nevarētu funkcionēt ? tur taču jau izsenis ir bērnu bibliotēka.

pirms gada, 2019.11.23 21:44

KC

dome pieņems darbā nesēju, kas apmeklētājus nesīs uz muguras augšā pa kāpnēm

pirms gada, 2019.11.24 08:30

Nu tā

Pēc novadu reformas no pensionāriem atbrīvosies,būs ēka tukša ,ne tikai telpas.

pirms gada, 2019.11.24 10:15

Es

Arī šajā ēkā cilvēki ar kustību traucējumiem nevar iekļūt iekšā...

pirms gada, 2019.11.24 18:22

Esse

Jādomā, ka bez nopietnas pārbūves arī šī māja bibliotēkas vajadzībām nebūs īsti piemērota.

pirms gada, 2019.11.24 18:33

tā arī dzīvojam

no viena megaprojekta līdz otram, pa starpai priekš kafijas salasot ar sīkākiem pasūtījumiem, bet problēmas novadā tikai milzt, sākot ar atkritumu noglabāšanu un beidzot ar garīgām vērtībām. Bet tām, izskatās, nav tā nobiruma, kas pavada realizētos un iecerētos megaprojektus. Ir jau arī paruna- ja mīl, tad karalieni, ja zog, tad miljonus.

pirms gada, 2019.11.25 09:34

Vietējās ziņas