Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas bibliotēkas projekts taps pusgada laikā 3

Bauskas novada domē trešdien, 4. septembrī, parakstīts līgums par topošās Bauskas bibliotēkas tehniskā projekta izstrādi. Darbs Latvijas un Lietuvas pilnsabiedrībai «A2SM un LVCT» jāpaveic sešu mēnešu laikā.

Līgumu parakstīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, kā arī Latvijas un Lietuvas pilnsabiedrības «A2SM un LVCT» pārstāve Lāsma Gustovska. Tajā paredzēts, ka, izlietojot 53 990 latus, sešu mēnešu laikā jātop bibliotēkas tehniskajam projektam.
Četri ēku bloki

Darbu vairumu veiks Lietuvas arhitekti, jo tieši viņu birojs «A2SM» uzvarēja bibliotēkas metu konkursā. Līdz ar lietuviešiem strādās speciālisti no Latvijas, kuru viens no galvenajiem uzdevumiem būs būvnormatīvu saskaņošana. Projekta norisi uzraudzīs Bauskas novada administrācijas attīstības un plānošanas nodaļas vecākā speciāliste Egija Stapkēviča.

Pēc līguma parakstīšanas arhitekts Aurims Sasnausks domes speciālistus iepazīstināja ar projekta būtiskākajām detaļām. Bibliotēka atradīsies Kalna ielas apļa malā Uzvaras ielas sākumā. To veidos četri ēku bloki, kurus savienos plašs foajē. Virs tā tiks izbūvēta vaļēja terase.

Projekts bibliotēkas koptēlā paredz iekļaut pašreizējās Sporta skolas administratīvo ēku, kurā izveidos kafejnīcu. Tai līdzās uz apļa pusi būs konferenču zāle ar lieliem, uz ielu pavērstiem logiem. Uz Baznīcas ielas pusi izvietosies administrācijas ēka. Savukārt uz vecpilsētas pusi būs grāmatu krātuve, lasītava. Tepat atradīsies arī bērnu bibliotēka. Lasītava tiks izvietota vairākos līmeņos, tās galasienu veidos liels logs, pa kuru pavērsies skats uz vecpilsētu.
 
Ēkas apdarē arhitekti iecerējuši izmantot ķieģeļus, kā arī citus materiālus, kas iekļausies Bauskas vecpilsētas koptēlā. Ar sanākušajiem tika diskutēts par ēkas būves un ekspluatācijas izmaksām. Kopumā Bauskas jaunās bibliotēkas projekta realizēšanai nepieciešami 3,5 miljoni latu. Ir iecerēts ēku veidot energoefektīvu, iekļaujot tajā šī laika modernākās tehnoloģijas, piemēram, LED apgaismojuma lampas.

Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane, projektu vērtējot, uzteica arhitektu vēlmi radīt objektu nākotnei: «Plašums, telpu daudzveidīgās izmantošanas iespējas, moderns aprīkojums – es ticu, ka Bauskā taps bibliotēka, kuru ar prieku un interesi apmeklēs arī nākamās paaudzes.

Vienlaikus ļoti augstu vērtēju arhitektu pietāti pret mūsu pilsētvidi, piemēram, iekļaujot kompleksā baušķeniekiem tik tuvo Sporta skolas namiņu. Es apzinos, cik šis būs grūts un atbildīgs darba posms. Tāpēc šajā līguma par tehniskā projekta izstrādi parakstīšanas dienā, kas būtībā ir jaunās bibliotēkas būves starta brīdis, man nekas cits neatliek, jācitē Rūdolfs Blaumanis: «Es nu tagad nolieku savas vieglās dienas.».»

Bibliotēkas tehniskā projekta izstrādei finansējumu nodrošina ES atbalstītais Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības projekts. Pašvaldība cer rast iespējas arī bibliotēkas būvei piesaistīt ES līdzfinansējumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

zinītis

Jau no vasaras bibliotēkas lasītavā...

pirms 7 gadiem, 2013.09.06 14:36

labi dzīvojam

Bagāti dzīvojam- peldbaseins un otra " gaismas pils" , abi būs pilsētai jāuztur, par visu būs jāmaksā,un kur tad vēl konferenču zāle, Bauskā jau tās konferences notiek katru otro dienu. Vēl jau vajag jaunu kultūras namu- tajā tukšajā zālainajā laukumā bijušā dīķa vietā. Un kāds te vēl grib teikt, ka slikti dzīvojam.

pirms 7 gadiem, 2013.09.06 17:50

Vietējās ziņas