Bauskas boksa klubs turpinās darboties 17

Novembra vidū skumja vēsts skāra sporta entuziastus – viņsaulē devās boksa treneris Valērijs Hrustaļovs. Viņa vadībā savulaik izveidots Bauskas boksa klubs, rīkoti treniņi un daudzas sacensības. Boksa kluba pārstāvji ir gatavi boksa tradīcijas Bauskā turpināt.

Plānots, ka 20. decembrī notiks Bauskas boksa kluba dalībnieku saiets, lai izplānotu turpmāko darbību, bet tikmēr divi boksa entuziasti – Edgars Vaseļuns un Mārtiņš Augstkalns – jau tagad piedāvā interesentiem Bauskas 2. vidusskolas telpās dažāda veida treniņus un vāc kontaktus, lai saprastu, cik nozīmīgi bērniem un jauniešiem liekas cīņas sporta treniņi.

Pieredzējušajiem boksa kluba biedriem darbību klubā un treniņus atsākt šomēnes bija grūti. Atmiņas par treneri vēl aizvien ir ļoti dzīvas. Tomēr labākais risinājums, bokseru vērtējumā, kā izpaust cieņu pret Valērija Hrustaļova paveikto, ir turpināt darbu.

 «No pirmās kluba dienas esmu šeit. Daudz darba ieguldīts – gan pašam sevī, gan arī kluba attīstībā. Negribu, lai klubu slēdz. Esmu gatavs strādāt, lai bokseriem arī turpmāk būtu vēlme sportot un darboties. Treneris būtu tikai priecīgs, ja klubu varēsim uzcelt vēl augstāk,» saka E. Vaseļuns. Par godu trenerim ir plāns reizi gadā rīkot Valērija Hrustaļova kausa izcīņu. Uz klubu jau zvanīja citu klubu pārstāvji, izteica līdzjūtību, interesējās par nākotnes plāniem. Atbalstu pauduši arī Bauskas novada pārstāvji un Bauskas 2. vidusskolas vadība. E. Vaseļuns atzīst, ka sadarbības kontaktu ir gana daudz, atliek tikai strādāt. Nesen no Lielbritānijas ir atgriezies Mārtiņš Augstkalns, un arī viņš ir gatavs palīdzēt trenēties jaunajiem bokseriem.

Pirmie treniņi klubā atsākās 25. novembrī. Kluba darbība ir kļuvusi intensīvāka – treniņiem izveidotas divas grupas – vispirms nāk bērni līdz desmit gadu vecumam un pēc tam vecākā grupa. E. Vaseļuns atzīst, ka ir plāns izveidot arī jauktās cīņas mākslas grupu – novadā esot interese arī par šādu cīņas veidu. «Boksa treniņus plānosim nopietnākus, domāsim vairāk par disciplīnu,» pauž jaunais treneris.
Viens no iemesliem, kāpēc E. Vaseļuns vēlas turpināt darboties boksā, esot saistīts tieši ar jaunajiem bokseriem – Bauskā ir daži jaunieši, kam varētu būt laba boksa karjera, un esot vēlme viņu prasmes attīstīt arī tālāk.

Plānots arī vairāk strādāt, lai popularizētu klubu. Interneta sociālajā tīklā facebook.com izveidota mājaslapa ar jaunāko informāciju par Bauskas boksa kluba darbību.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Biruta

Vai šiem nosauktajiem Edgars Vaseļuns un Mārtiņš Augstkalns ir treneru augstākā izglītība? Vai Grigorjeva neievēros likumu,ka treniņu darbu ar bērniem skolā var strādāt tikai cilvēki ar atbilstošu izglītību?

pirms gada, 2019.11.29 15:01

!

Vai šiem treneriem Jums privāti ir jāatrāda savi sertifikāti? Vai arī pie pieres jāpiesprauž un jāstaigā apkārt?

pirms gada, 2019.11.29 15:05

1.kurss 1956.g.

Bokss un augstākā izglītība ? Nesavienojamas lietas Latvijā.
Slaveno Jāni Lanceru par nesekmību (precīzāk - stulbumu) savulaik izmeta pat no glupekļu kalves LVFKI

pirms gada, 2019.11.29 15:14

Es

Varbūt Biruta pati gribēja iet trenēt bērnus? Vai Biruta ir pret to,lai bērni Bauskā varētu trenēties?
Vai arī gribēja iemest savas piecas kapeikas gudrību?!

pirms gada, 2019.11.29 16:28

Mamma

Mans bērns ir ļoti priecīgs, ka var apmeklēt šādus treniņus. Jaunie treneri radījuši vēl lielāku interesi un vēlmi apmeklēt šos treniņus. Paldies Jums!

pirms gada, 2019.11.29 16:57

prieka lēkmē

gaidi ,mammīt, aperkotu no sava bērna !

pirms gada, 2019.11.30 13:38

Inita

Es apsveicu šos jaunos vīruešus, kas nežēlos savu brīvo laiku un ir gatavi turpināt kluba darbu.Cik saprotu klubs ir apmeklējams pec paša vēlēšanās un nav ieklauts skolas mācību programmā.Atkal pamodies kāds skaudīgais latvietis! Es kā mamma biju kādreiz pret boksu , bet sapratu , ka tas dod zēniem vīrišķību un nav jāslīpē ielas vai jadara citas muļķības. Nevajag bāzties kādreiz visām pudelēm par korķi,varbūt var par kaut ko arī priecaties, kas turpinās!Lai izdodas!

pirms gada, 2019.11.29 19:47

ku kū

Mamīt jums jāarstējas,jo vesels bērns un bokss ir divas nesavienojamas lietas!!! Galvas smadzeņu satricinājums ir biežākā galvas trauma, kas ietekmē bērna veselību un attīstību ... Visbīstamākais šajā ziņā ir kontakta sporta veids: bokss.

pirms gada, 2019.11.29 22:12

Pfff.

Malači džeki! Ja trenējies vienkārši jo patī, tad kāda runa par traumam! Neviens neuzspiež uz sacensibam! Brīva izvēle.

pirms gada, 2019.11.29 23:13

kas labāks

Smadzeņu satricinājums vai asinsizplūdums.

pirms gada, 2019.11.30 10:14

Es

Jūs stulbi esat? Te iet runa par boksa nodarbībām, par sporta aktivitātēm. Un nevis par profesionālo sportu!!! Kādi izplūdusi, kādi satricinājumi? Stulbums!!!

pirms gada, 2019.11.30 11:32

Smotrjašijs

Nu ko , veiksmīgi Jums. Gan pasniedzējiem , gan jaunajiem censoņiem bokseriem.

pirms gada, 2019.11.30 12:24

Ome

Nabaga puisīši. Nekādus boksus, teikvondo, riteņus, florbolus, futbolus u.c. fiziskas aktivitātes....adiet visi zeķītes.....vai, ka neiebaksta pirkstiņā!!!
:)) Lai izdodas, lai mums ir sportiski puiši, nevis memļaki!

pirms gada, 2019.12.01 11:58

Bauska

Prieks ka ir kāds kurš turpinās vadīt treniņus!
Vienmēr ir bijis patīkami tur atrasties.
Treniņi tur notiek draudzīgā atmosfērā un jaunieši izturās viens pret otru ar cieņu neskatoties ne uz vecumu, ne stiprumu.
Iesaku visiem vecākiem tur aizvest savas atvases. Viņi noteikti būs ieguvēji.
Žēl ka šis viss tiek nicināts no Bauskas Sporta Skolas puses un arī Domes!
Pēdējos 20 gados boksa atbalstam ir piešķirts 0 euro!
Rodas jautājums vai šo iestāžu vadītājiem ir vajadzīgie sertifikāti! Izpratnes viņiem noteikti nav atšķirībā no jauniešiem kuri vēlas sākt vadīt boksa treniņus.

pirms gada, 2019.12.01 18:42

Bauskai

Pats saprati ko samurgoji? Bokss Bauskā ir 15 gadus. Un vienmēr saņēmis atbalstu no pašvaldības. Ej savu naidu kurināt citur!

pirms gada, 2019.12.02 10:35

Bauska

Nekurini pati naidu! Ja esiet tik labi informēta tad pasakiet lūdzu cik daudz un kurš to naudu saņēma.
Treniņu aprīkojums zem katras kritikas un telpas arī.
Varu jūs aizvest un parādīt kādā stāvoklī tur viss atrodas. Viss vērtīgākais tur ir krievu laiku svari, jo ir pieskaitām jau pie antikvariāta. Protams arī tie ir mantojumā no 70-tiem.
Ieguldījumu nav bijis, ja ir tad tuvu nullei!
Cik var saprast tad esiet saistīti ar domi vai sporta skolu! Šāda naidīga reakcija no jūsu puses liek atcerēties veco labo teicienu ka taisnība acīs kož!

pirms gada, 2019.12.02 23:39

Vietējās ziņas