Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas Centrālo bibliotēku vadīs Māra Kuļikauska 16

Bauskas novada domes sēdē par Bauskas Centrālās bibliotēkas direktori iecelta Māra Kuļikauska, kas līdz šim bija direktores pienākumu izpildītāja.

Bauskas novada domes izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka informēja, ka konkursa rezultātā par atbilstīgāko kandidatūru atzīta līdzšinējā Bauskas Centrālās bibliotēkas direktores pienākumu izpildītāja un bijusī direktores vietniece Māra Kuļikauska.

Sabiedrībā M. Kuļikauska pazīstama ar aktīvu iesaistīšanos dažādos publiskos pasākumos. Viņa ir arī Bauskas mūzikas un mākslas skolas padomes priekšsēdētāja.

Deputāti par kandidatūru nobalsoja ar pārliecinošu vairākumu. «Šos pienākumus kādu laiku jau pildu. Paldies, ka atbalstāt manu kandidatūru šajā amatā! Pēc pārdomām sapratu, ka to varu darīt, un ceru uz jūsu atbalstu, lai kopīgi ar jums var turpināt bibliotēku attīstību ne tikai novada, bet arī valsts mērogā,» deputātiem pauda M. Kuļikauska.

Deputāte Rudīte Čakāne uzsvēra, ka jāpateicas iepriekšējai direktorei Baibai Tormanei, īpaši par paveikto pagastu bibliotēku attīstībā. Viņa pauda atbalstu M. Kuļikauskai. «Domāju, ka esi īstā kandidatūra, kas var turpināt iesākto, lai mūsu bibliotēkas vārds skanētu arī Latvijā,» pauda R. Čakāne. M. Kuļikauska norādīja, ka panākumi ir visas bibliotekāru komandas darbs, jo ar vienu vadītāju vien nepietiek.

Deputāts Aleksandrs Novickis interesējās, kāda ir jaunās vadītājas attieksme pret plānoto bibliotēkas projektu, kur būves izmaksas izvērtētas apmēram astoņu miljonu eiro apmērā. «Es nenosaku būvniecības cenas, bet jauna bibliotēka Bauskai ir nepieciešama. Skatoties, par kādām summām bibliotēkas ceļ Latvijā, pieļauju, ka tās ir reālas izmaksas. Mūsdienu bibliotēkas ir jaunas, mūsdienīgas ēkas, ar inovatīvām tehnoloģijām,» atbildēja M. Kuļikauska.

A. Novickis mēģināja arī noskaidrot, kāpēc informācijā par kandidatūras apstiprināšanu netika minēts vārds un uzvārds. Konkrētas atbildes nebija. «Varbūt ir ļoti labi, ka līdz apstiprināšanas brīdim kandidatūra nav parādījusies publiski. Esam bieži pieredzējuši gadījumus, ka informācija noplūst un cilvēki tiek pamatoti vai nepamatoti ķengāti. Lai jaunajai vadītājai izdodas realizēt to, kas cilvēkiem ir vajadzīgs!» savu viedokli pauda deputāts Artūrs Toms Plešs.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Forši!

Zinošs cilvēks, kurš nebūs jābīda un jāmāca! Tas labi!

pirms gada, 2018.10.25 15:52

MG-42

Labāk būtu normālu Tautas namu uzcēluši, bet esošo ēku atstāt bibliotēkas vajadzībām.

pirms gada, 2018.10.25 16:28

Abus jaunus!

Kādam mūsdienās vēl nav skaidrs, ka pielāgot ir dārgāk nekā uzcelt? Pielāgošana tikai nozīmes tikai jaunas un jaunas problēmas!

pirms gada, 2018.10.25 16:43

tiešām

Liekat cilvēciņu mierā, tik vien viņam ir tās varas, lai jau papriecājas pāris gadiņus!

pirms gada, 2018.10.26 06:17

Njā

Cerams, ka dome tomēr sapratīs, ka primārāks ir Kultūras centrs nevis bibliotēja pa 8milj....

pirms gada, 2018.10.25 17:42

Njā, njā...

Cels vienu vai otru, bet realitāte ir tāda, kāda ir - neviena no šīm iestādēm nedrīkstētu tur turpināt darbību DROŠĪBAS apstākļu dēļ. Tās nenormālās tonnāžas, kas atrodas trešajā stāvā, nedrīkstētu pat Tautas nama pirmajā stāvā atrasties (ne velti bija problēmas ar atjaunotajām tualetēm), protams, tajā pat laikā arī nama skatuve un zāle ir nenopietna lieluma. Kur problēma - uzblieza peldbaseinu un būs sporta halle par 100% pašvaldības finansējumu. Vai tad nevar arī Tautas namu u biblitoēku dabūt gatavu kaut par daļēju atbalstu? Ieguvēji būs visi!

pirms gada, 2018.10.25 18:38

Prieks!

Māra bibliotēkai ir īstais cilvēks! Īstajā vietā un laikā!
Veiksmes! Un lai ātri izdodas uzcelt jauno bibliotēku, lai beidzas šie nerimstošie komentāri, redzot cik daudz iespējas tā sniegs arī tiem, kuri nelasa grāmatas!

pirms gada, 2018.10.25 18:07

jautājums

kur tad vecā barvede palika? Kas tamajai par vainu bija?

pirms gada, 2018.10.25 20:01

atbilde

Te nu arī ir Bauskas dzīves komentētāja kompetence. Skumji! Vai nu komentētājs ir bezizmēra nezinītis vai bezizmēra dumiķis, nav skaidrs

pirms gada, 2018.10.25 21:38

Lory

Kaunējies, cilvēk, būtu runāt par aizgājēju viņsaulē.

pirms gada, 2018.10.26 10:59

domā, ko runā

Prieks par Māru! Skumji par tizlajiem komentāriem

pirms gada, 2018.10.26 21:50

Jautājums

Ko ēdaties? Nezināju ka tā. Cilvēkēdāju suga, nograuzīs līdz kaulam otra miesu

pirms gada, 2018.10.29 20:32

Vietējās ziņas