Bauskas deju apriņķa skates dalībniekus žūrija uzslavē 7

Stalta stāja, līgana gaita un smaids sejā – tā par Bauskas apriņķa dejotājiem teica žūrijas komisijas priekšsēdētājs Jānis Ērglis.
Priekšsēdētāja atzinīgo vērtējumu apstiprina deju skates rezultātu tabula, kurā daudziem kolektīviem piešķirta augstākā pakāpe.

Svētdien, 19. aprīlī, Īslīces kultūras namā tika izdancota Bauskas deju apriņķa skate, kurā piedalījās 24 kolektīvi – jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kopas no Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada, kā arī divi kolektīvi no Dobeles un Stopiņu novada. Šī gada skatē tika izvērtēta dejotāju gatavība piedalīties VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētkos Jelgavā, XX Senioru deju dienā Madonā un citos pilsētu un novadu deju svētkos.

«Esmu ļoti apmierināta ar rezultātiem, jo ir saņemtas septiņas otrās pakāpes, astoņas pirmās pakāpes un septiņas augstākās pakāpes. Tas ir lielisks rādītājs,» tā Bauskas deju apriņķa virsvadītāja Guna Trukšāne. J. Ērglis savukārt portālam uzteic jauniešu kolektīvus, tostarp īpaši izceļot «Jandāla» dejotājus.

Deju skate – tas ir nozīmīgs atskaites punkts kolektīvu vadītājiem. Tādēļ jo interesanti bija ieklausīties dažos vēl pēdējos norādījumos dejotājiem, pirms viņi dodas uz skatuvi. «Jūs esat skaisti, jūs dejojat ļoti labi, jūs mīlat viens otru. Jūs lieliski dzirdat mūziku, un jūs spējat visiem parādīt, ka esat īsti latvieši, kuriem deja ir svētums,» tādi uzmundrinājuma vārdi deju kopai «Līdums» izskanēja no vadītāja Arvila Novika mutes.

Emociju pilnas šīs stundas ir arī dejotājiem. Aizgūtnēm elpojot pēc spriganas dejas, Oskars Galvoss no Rundāles novada Svitenes «Bauskas Dzīvei» atzīst: «Šķiet, nodejoju labi. Galveno norādījumu – smaidīt – ievēroju.» Vecumnieku novada vidējās paaudzes deju kolektīva «Valle» dalībniece Elizabete Vectirāne dzīvo kaimiņu – Neretas – novadā un uz mēģinājumiem brauc no Mazzalves pagasta: «Bez dejošanas sevi nevaru iedomāties, tādēļ esmu priecīga, ka varu to darīt Vallē.» 

Vairāk par deju skati un žūrijas vērtējumu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» 22. aprīļa numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

vai manu vai !

Bauskas APRIŅĶA (!) deju skate aizgājusi no reālās šodienas pa pieskari. Smiekliņš augstākajā pakāpē !

pirms 5 gadiem, 2015.04.21 16:12

...

Kas šajā terminā tev liekās tik nereāls?

pirms 5 gadiem, 2015.04.21 16:44

+++

Beidz vaimanāt!Būtu labāk nācis atbalstīt,nevis knukstējis!:))

pirms 5 gadiem, 2015.04.21 19:08

Ruta

Gribētu uzteikt Iecavas jauniešus .Jūs esat malači varēja redzēt un sajust ka dejojat ar prieku

pirms 5 gadiem, 2015.04.21 16:24

Ruta

Gribētu uzteikt Iecavas jauniešus .Jūs esat malači varēja redzēt un sajust ka dejojat ar prieku

pirms 5 gadiem, 2015.04.21 17:35

no LV

Mēs esam īsti latvieši,ar ko arī pierādījām!Ma-la-či!

pirms 5 gadiem, 2015.04.21 19:00

vai manuvai

Gaudo,vaimanā!Tā arī dzīvo!Un tā lai tev iet!

pirms 5 gadiem, 2015.04.21 20:37

Vietējās ziņas