Bauskas dome galvos SIA «Bauskas siltums» rekonstrukcijas izmaksas 2

Bauskas novada dome šonedēļ ārkārtas sēdē nolēma akceptēt galvojumu SIA «Bauskas siltums» visām Bauskas katlumājas rekonstrukcijas izmaksām, kas saistīts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda finansētā projekta termiņa saīsināšanos.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina informēja, ka SIA "Bauskas siltums" patlaban īsteno Kohēzijas fonda finansēto projektu "Siltuma ražošanas efektivitātes paaugstināšana Bauskā" un projekta gaitā jūlijā tika noslēgts līgums par apvienoto projektēšanas un būvdarbu veikšanu ar SIA "Monum".

Projekta īstenošanas termiņš pret sākotnēji plānoto ir saīsinājies no SIA "Bauskas siltums" neatkarīgu apstākļu dēļ, un projektā visiem darbiem un maksājumiem jābūt pabeigtiem līdz 31.decembrim, bet ES atbalsta atgūšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstītā Kohēzijas fonda projekta īstenošanai ir iespējama divu trīs mēnešu laikā, skaidroja Šomina.

Lai nodrošinātu finansējumu projekta īstenošanai, pašvaldības kapitālsabiedrība SIA "Bauskas siltums" lūdza domi palielināt pašvaldības sniegtā galvojuma apmēru līdz pilnai projekta attiecināmo izmaksu summai, ko dome akceptēja.

Ar SIA "Monum" noslēgtā līgumcena ir 2 590 000 eiro, projekta plānotās kopējās attiecināmās izmaksas ir 2 594 247 eiro, Bauskas novada domes sniegtais galvojums - 1 958 884 eiro un papildus bija nepieciešams galvojums 635 363 eiro.

Kā ziņots, saistībā ar šķeldas apkures katla iegādi SIA "Bauskas siltums" iepirkumā katlumājas rekonstrukcijai par būvnieku izraudzīta SIA "Monum" ar 2 590 000 eiro līgumcenu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, aģentūru LETA informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina.

Iepriekš tika plānots, ka projektēšanas darbi tiks veikti ne ilgāk kā divu mēnešu laikā no iepirkuma līguma noslēgšanas, kas notika 27.jūlijā. Plānotais būvdarbu izpildes termiņš bija paredzēts līdz pieciem mēnešiem no būvdarbu sākšanas dienas. Kopējais iepirkuma līguma izpildes termiņš ir noteikts līdz sešiem mēnešiem. Servisa līguma izpildes termiņš ir 48 mēneši pēc objekta nodošanas ekspluatācijā.

Projektā paredzēts uzstādīt firmas "Kolbach" (Austrija) biomasas (koka šķeldas) katlu ar piecu megavatu nominālo jaudu.

Rekonstruējamā katlumāja atrodas Bauskā, Dārza ielā 11. Projekts paredz demontēt ķieģeļu dūmeni, izbūvēt šķeldas noliktavu ar kustīgo grīdu. Katlumājas telpās rekonstrukcijas gaitā paredzēta pamatu veidošana jaunajām iekārtām, esošo ailu aizpildīšana un jauno ailu veidošana, tāpat paredzēts montēt jaunus plastikāta logus ar baltas krāsas rāmjiem, veikt visas ēkas sienas siltināšanu un apdari ar profilētām loksnēm. Kopējais apbūves laukums pēc plānotās rekonstrukcijas ir 3068 kvadrātmetri.

Pirms tam, februāra beigās, Bauskas novada dome atbalstīja pašvaldībai piederošās SIA "Bauskas siltums" šķeldas apkures katla projekta īstenošanu, kuru apstiprinājusi LIAA, un dome gatava garantēt sava uzņēmuma aizņēmumus šim projektam.

SIA "Bauskas siltums" valdes priekšsēdētājs Ilmārs Rūsis iepriekš informēja, ka saskaņā ar projektu šķeldas apkures katlu iespējams izbūvēt tajā pašā katlumājā, kur patlaban ir gāzes apkures katls, taču ēkai būtu nepieciešama rekonstrukcija.

Šķeldas apkures katla iegāde ļautu kompensēt SIA "Windau" tarifa augšanu un citas izmaksas, kas, iespējams, pasargātu Bausku no apkures tarifu kāpuma, tāpēc pagaidām jauna tarifa aprēķini nolikti malā un SIA "Bauskas siltums" tos neprognozē, pastāstīja Rūsis.

Iepriekš SPRK apstiprināja SIA "Windau" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu - 29,53 eiro par megavatstundu, kas ir par 72% vairāk, nekā līdz šim noteiktie 17,12 eiro par megavatstundu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja SPRK.

"Ar šķeldas katlumāju galvenais ieguvums būs tas, ka nepalielināsies tarifs. Protams, samazināsies atkarība no dabasgāzes, jo iepriekš mums nebija izvēles - tikai un vienīgi gāze. Agrāk ieguvums ar SIA "Windau" bija tāds, ka Bauskā tarifs bija ievērojami zemāks nekā citās pašvaldībās, jo viņi pamatā pelnīja ar elektrību, un siltums bija kā blakusprodukts. Bet tagad ar izmaiņām obligātā iepirkuma komponentē (OIK) un citiem noteikumiem viņi vairs tik daudz nesaņem par elektrību un pērn palielināja savu siltuma pārdošanas tarifu par 70%.Taču arī šajā situācijā tas būtu lētāk, nekā pašiem dedzināt gāzi," intervijā aģentūrai LETA pauda Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (NA).

"Kādā brīdī viņu siltums mums vairs nebūtu izdevīgs, un viņi paši ir plānojuši izbeigt savu darbību 2017.gada 30.jūnijā. Skaidrs, ka mēs pārejam uz atjaunojamiem energoresursiem, un, kaut arī gāzes katls paliks, būtiski, ka vairs nebūsim atkarīgi no viena kurināmā veida. Plānots, ka siltuma tarifs Bauskā nepalielināsies," skaidroja Bauskas mērs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

UU

Kuram tur rokas nocirst par mūra skursteņa nojaukšanu. Nedomāju, ka tas bija tik vitāli nepieciešami.... Skaists roku darbs, ko mūsdienās vairs nevar paveikt....
Negribu būt pesimists, bet tomēr saskatu risku šķeldas kurināmā izmantošanā. Protams ir arī minētie ieguvumi. Viens aspekts ir koksnes resursa pieejamība Bauskas pusē - zinot ja tuvumā ir samērā lielas šķeldas katlu jaudas ( Jelgava ieskaitot) . vai tas neradīs kurināmās koksnes deficītu - malkas sadārdzinājumu reģionā !!! Otrs aspekts : zinātniski - akadēmiski pareizu BC neatbilstība reālajai dzīvei, kas noved pie papildus izmaksām !!!! Ar to gribu teikt, ka ne vienmēr ir atbalstāma akadēmisko darbinieku vēlme eksperimentēt uz reālu vidi :-)

pirms 5 gadiem, 2015.09.21 11:05

Dusma

Man arī tā dūmeņa pietrūks. Bija sava veida vējrādis un orientieris:(

pirms 5 gadiem, 2015.09.25 09:42

Vietējās ziņas