Bauskas Domē negatavojas stingrāk pievilkt jostu, domnieki dāsni piešķir prēmijas 86

Domes sēdē 20. novembrī visi Bauskas deputāti nobalsoja par naudas balvu un vienreizējo piemaksu piešķiršanu sev, kā arī administrācijas darbiniekiem. Saskaņā ar Domes apstiprināto darba samaksas nolikumu, kā arī ņemot vērā dažādus labi padarītos darbus, katram deputātam piešķirta naudas balva 160 latu.Domes priekšsēdētājai Ārijai Gailei piešķirta piemaksa divu mēneša algu apmērā, kas ir 3200 latu (pirms nodokļu nomaksas). Priekšsēdētājas vietnieks Māris Freimanis saņems papildus 1440 latu, savukārt izpilddirektors, kā arī visi administrācijas darbinieki, kuri nostrādājuši pilnu kalendāro gadu, saņems papildus vēl vienu mēneša algu. Piemaksu līdz vienas mēneša algas apjomam saņems arī 13 pašvaldības budžeta finansēto iestāžu vadītāji. Uz «Bauskas Dzīves» jautājumu, vai šāda rīcība nav pretrunā ar valstī pēdējās nedēļās daudzināto taupības režīmu, A. Gaile atbildēja, ka lēmums ir likumīgs, jo atbilst jau agrāk pieņemtajam darba nolikumam. Pie tam šogad pilsētā budžeta izpilde rit saskaņā ar plānu, tāpēc nav pamata darbiniekiem neizmaksāt papildus piemaksu jeb tā dēvēto 13. algu. Ā. Gaile uzsvēra, ka šī nauda ir samaksa darbiniekiem par daudziem labajiem darbiem, tostarp nodrošinot lieliskus panākumus konkursā «Sakoptākā pilsēta Latvijā 2008». Ā. Gaile piebilda, ka, plānojot nākamā gada budžetu, ja būs nepieciešams taupīt, tad spriedīs par šādu piemaksu atcelšanu.Kā noskaidroja «Bauskas Dzīve», ne visas Latvijas pašvaldības atļaujas līdzīgi prēmēt savus darbiniekus. Gulbenes rajona laikraksts «Dzirkstele» vēstī, ka Gulbenes Domē gatavojas stingrāk pievilkt jostu, dzīvojot taupības režīmā. Darbinieki to izjūt tādējādi, ka vairs nav nekādu prēmiju vai piemaksu pie algas nevienam Domes darbiniekam. Gulbenes Domes galvenā speciāliste ārējo sakaru jautājumos Santa Kundrate «Dzirksteli» informē, ka tā tas Domē ir jau visu šo gadu un arī nākamgad prēmijas darbiniekiem netiek plānotas

Pievieno komentāru

Komentāri 86

Žēl, ka Bauskas Dome nespēja novērtēt kā pienākas sētnieku darbu . Un ne jau tikai sētnieku, arī citi iedzīvotāji, kaut vai individuālo māju īpašnieki, kopj pilsētu. Bet Dome? Nu , nevar jau gan sev pierakstīt nopelnus par pilsētas sakoptību. Varēja izdomāt kaut ko sakarīgāku, lai attaisnotu lielo prēmiju saņemšanu. Ja var pateikt, ka Domei nopelni par sakoptāko pilsētu, tiešām izklausās visai ciniski. Tas tā. Bet nu padomāsim arī par to, ka, ja paši būtu šo domnieku vietā, gan jau arī neatteiktos no lieka čungura.Tur es simtprocentīgi piekrītu Formulai.Šaubos, vai kāds no mums atteiktos no prēmijas! Par sirdsapziņu. Mazliet gribētos tomēr aizstāvēt arī domniekus. Es domāju, ka katru no mums vairāk grauztu sirdsapziņa par to, ka nespējam savai ģimenei sagādāt maizi nevis par to, ka nodrošinām savus tuvākos . Lai saņem tās prēmijas, ja atļauj naudas līdzekļi, bet lai neaizmirst arī īstos darba darītājus! Ļoti ceru , ka domnieki attaisnos sevī ieguldītos līdzekļus un ar pilnu sparu metīsies darbos, lai sagādātu Bauskai skaistus un atmiņā paliekošu pilsētas svētkus!

pirms 12 gadiem, 2008.12.01 11:23

kvasiks

Ziniet?, Pirms gada es gribēju lai mana alga būtu balta, tagad, kad man tā ir tāda, es ļoti to nožēloju, un visas VID reklāmas par baltajām algām, es uztveru, kā Iedod naudu deputātam! Sen gan neesmu tās reklāmas redzējis!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 23:08

...

...lumpeniskajiem iedzīvotājiem nekad nebūs labi...

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 19:37

Susuriņš

Neēsmu prēmijas pretinieks, tikai............ mani satrauc pamatā četras lietas.
1. Kā amatpersona (Bauskas Domes priekšsēdētāja ) var savā intervijā TV minēt faktu, ka prēmijas jau ir izmaksātas likumīgi un ka viņi jau varējuši arī tās izmaksāt slepus - savādāk....... Mani tas vienkārši pārsteidz , vai tad tādā valsts iestādē var kautko tādu dabūt cauri!!!!!
2. Nav ja žēl to 35000 Ls , kurus samaksāja prēmijās, bet ja nebūtu tā, ka uz domi aiziet palūgt naudu Ziemassvētku pasākumam Bauskas bērniem - atbilde "NAV NAUDAS" un piešķir 200Ls . Manuprāt vajadzētu būt otrādi - Bērniem 3000Ls pašai 200Ls
Tas protams ir ētikas jautājums.
3. Manuprāt, lielākā daļa darbu ir veikta steigā - nepārdomāti un ar pazemu kvalitāti. Tas pats Salātu ielas un Plūdoņu ielas projekts. Šausmas kāda dubļu jūra uz Rīgas ielas, nav iespējams izziet no mājas tirām drēbēm. Ventspilī mašīna no būvlaukuma nedrīkst izbraukt ar netīriem riteņiem, tie tiek mazgāti. Skarbi, papildus izmaksas - tomēr parējā pilsēta tīra. Tādēļ, nesaprotu kā Bauska kļuva par sakoptāko pilsētu ( protams kā iedzīvotājai patīkami, ka pilsēta mainās ).
4. Jautājums paliek atklāts, kādu kredītu portfeli esošā Dome nodos ņākamajam novadam!!!!!. Diez vai kāds gribēsies brāļoties ar Bausku, ja jaunajam Novadam nāksies segt bauskas izauksmes projektu saistības........

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 11:58

Otis

Likumā par deputāta statusu teikts, ka deputāts savus pienākumus pilda " galvenokārt ārpus darba laika " - tātad deputāta darbs faktiski ir virsstundu darbs, bet vai par to ir samaksāts?
Ņemot vērā mūsu likumdošanas kāzusus pašvaldības deputātam par nostrādāto laiku nepiešķir kārtējo atvaļinājumu.
tāpēc samērīga piemaksa gada beigās ir tikai Darba likumdošanas kompensēšana par virsstundu darbu un nepiešķirto atvaļinājumu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 08:54

Dīva

ES par viņiem nākamā gada pašvaldību vēlēšanās nekādā gadījumā NEBALSOŠU!!! Un ceru, ka citi baušķinieki rīkosies tieši tāpat!

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 20:04

zuupa

es kā darba nēmējs 2007 gadā samaksaju 2002 LVL.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 19:43

leta

Plāno palielināt ierēdņu maksimāli pieļaujamo atalgojuma līmeni..

.LETA ..

..27. novembris (2008)..
..14:31 ..

Piedalīties diskusijā par šo rakstu

Izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē iesniegti Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie grozījumi normatīvajos aktos, kas paredz maksimāli pieļaujamā ierēdņu atalgojuma līmeņa palielināšanu, mainot klasifikāciju un algas lielumu regulējošo skalu.
To regulē noteikumi par tiešās pārvaldes iestāžu ierēdņu, darbinieku un amatpersonu un Centrālās vēlēšanu komisijas un Centrālās zemes komisijas darbinieku darba samaksas sistēmu un kvalifikācijas pakāpēm, kā arī ierēdņu pabalstiem un kompensāciju.
FM sagatavotie noteikumi paredz, ka, piemēram, augstākās - sestās kvalifikācijas pakāpes un augstākās mēnešalgas grupas ierēdņu minimālais atalgojums ir 2072, bet maksimālais - 3231 lats.

Salīdzinājumam - līdzšinējos noteikumos minimālais apmērs ir 1140 lati, bet maksimālais - 2852 lati.

Palielinājums no vairākiem desmitiem līdz simtiem latu plānots gandrīz visās 16 mēneša algu grupās un sešās kvalifikācijas pakāpēs, kas nosaka ierēdņu atalgojuma apmēru.
Pie šā jautājuma pieejamajos dokumentos nav sniegti plašāki skaidrojumi maksimāli pieļaujamā ierēdņu atalgojuma līmeņa palielināšanai. Norādīts, ka noteikumu projekts paredz pārskatīt un precizēt pielikumu saistībā ar Ministru kabineta lēmumu par minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu no 160 latiem līdz 180 latiem ar 2009.gada 1.janvāri.
Mēnešalgu skalas pārskatīšanā esot ņemti vērā SIA "Fontes Latvija" pētījuma 2007.-2008.gada dati par darba samaksas attīstības tendencēm darba tirgū, tostarp darba tirgus mediāna konkrētajām mēnešalgu grupām.
Mēnešalgu skalas pārskatīšanas nepieciešamība esot saistīta arī ar Valsts kontroles ieteikumiem samazināt darba samaksas mainīgo daļu un integrēt piemaksas mēnešalgā, tādējādi grozījumu izstrādē ņemts vērā, ka no 2009.gada 1.janvāra tiek likvidēta piemaksa par amata pienākumu pildīšanu paaugstinātas darba intensitātes apstākļos.

Normatīvu grozījumu spēkā stāšanās paredzēta ar 2009.gada 1.janvāri.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 14:42

Ha!

Un nevaicājiet Bauskas domes darbiniekiem un deputātiem vai viņi sajūt krīzi.Peld kā nieres taukos. Vakar TV to labi varēja saprast. Nu tad ir kauns pa visu ģīmi. Labi, ka parādīja visai Latvijai.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 14:28

Hmm

Pilsētniek? .. Esi, lūdzu, tik laipns un nosauc nodokļu summu apmēru, kādu esi samaksājis (par Tevi samaksājis darba devējs) šogad??.. Būtu interesanti to dzirdēt

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 12:45

PILSĒTNIEKS

KĀ IZBADĒJUŠĀS CŪKAS PIE MŪSU NODOKĻU NAUDAS SILES...JĀRIJ KĀMĒR VAR.ŽĒL KA VAIRS NAV TRIBUNĀLA..KAS VARĒTU jūs SODĪT PAR MŪSU NAUDAS ZAGŠANU PIESEDZOTIES AR LIKUMU.NABADZIŅI....NEKĀDI NEVAR ATTEIKTIES.PAR TO KO JŪS ESAT IZDARĪJUŠI PILSĒTAS LABĀ MĒS JAU jums SAMAKSĀJĀM IKMĒNEŠA ALGĀS. KĀPEC jums VAJAG VAIRĀK KĀ CITIEM ?????

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 12:29

dacei

Kopumā piekrītu tavam viedoklim, BET... Manuprāt iedzīvotāju reakcijai nav nekāda sakara ar laiku vai nelaiku. Visos laikos tā reakcija ir vienāda - štrunts, ka man nav, galvenais lai nav citiem. Atšķirība ir tikai - vai to pasniedz no lielās tribīnes vai nē.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 11:29

dace

Tās piešķirtās balvas jau arī nemaz nav tik lielas un grandiozas, nemaz arī neskauž. Un žēl nav, bet---vai tas, ka ir tāda reakcija no iedzīvotājiem neliecina par nelaikā un nepareizi pieņemtu lēmumu? Gailes kundze vakar TV kaut ko par grāvjiem runāja, par eglītēm un sarīkojumiem bērniem...Vai tas nozīmēja, ka tagad, ja izmaksātas balvas, šie pasākumi būs grandiozāki ? Tas bija kā solījums? Ja tā, lai tiek !

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 11:15

nervozā

Veselības apdrošināšanas polises ir norma katram normālam uzņēmumam. Un ko var ņemties, vai Jums tiešām liekas, ka darbs domē vai rajona padomē ir baigi vieglais. Pamēģiniet paši, redzēs, vai nervi turēs.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 10:10

nesaprotu

Nesaprotu, kā televīzija nogulēja un neuztaisīja sižetu par rajona padomes lēmumu ievērojami paaugstināt algas, lai pēc rajonu reorganizācijas varētu saņemt milzīgus atlaišanas pabalstus! Tas tak arī notika laikā, kad jau bija jūtama ekonomiskā lejupslīde un vajadzēja domāt par jostas savilkšanu. Šis rajona padomes lēmums nodokļu maksātājiem izmaksās pāri par 100 000 latu. Un te vēl varētu pieplusot tos daudzos pieredzes apmaiņas braucienus kā komandējumus. Vai šis nebūtu labs sižets žurnālistiem?

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 09:50

Sovakar noskatoties panorāmas sižetu man radās pārdoma.... malacis Ārija piekrītu, citi to izdara gudrāk 'ir tāds teiciens atzīšanās saīsina ceļu uz cietumu un pagarina islodzījumu'!Man zināms ir viss, ja brauc rajona padome "pieredzes apmaiņā", tad bagažā nāk komandējums, ceļa nauda un saglabā vidējo izpeļņu, prēmijas ir vairākas x gadā, un vēl dažas ekstras... kā polises utt, tikai par nožēlu neviens neuzdrošinās kustināt izņmot cienījamo žurnālisti, Kristīni,kurai nācās saņemt epitetus.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 00:52

gs

aarpraac, runa jau neiet shobriid par to. valstii ir taupiibas reziims, nekaadu lieku teerinu, bet Bauskas dome, kameer veel nav izdots riikojums, zigli sareekina sev preemijas (Ziemassveetku preemijas novembra viduu). ja Godmanis teica, pagaidaam nekaadu preemiju, tad taa, lai arii ir. ar savu graabshanu tik panaaks kko nelabu, taa jau valstij gruuti ar taam probleemaam tikt galaa.

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 19:53

Līdzsvars

Ļautiņi!!Jūs tak esat viens skauģu bars!!Ejiet mācaties, strādājat un arī pelnat tādas prēmijas!!Domes darbiniekiem arī jauztur ģimene!!Domājat, viegls darbs Domē, daudz nervu tas prasa!Radiniece tur strādā, saku pēc pieredzes!Domājat, ka tgd visu naudiņu grūdīs mums, nabaga cilvēciņiem!???Ak jel!Jābeidz žēloties reiz!!Jāmeklē pašiem savs risinājums, nevis jānosoda citi!!..Citiem veicās, citiem nē!..

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 19:24

ciešos

Tam, kam ir, tam tiek dots, bet, kam nav, tam ņem nost.Tik pacieties... debesīs labāk ies... .

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 14:26

Vietējās ziņas