Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas dome nespēj pieņemt lēmumu par valsts un pašvaldības līdzekļu izmantošanu skolēnu ēdināšanai 36

Bauskas novada dome ārkārtas domes sēdē nav spējusi vienoties par valsts un pašvaldības līdzekļu izmantošanas veidu skolēnu ēdināšanai ārkārtējā situācijā, informēja domē.

Uz domes sēdi sagatavotais lēmumprojekts paredzēja par pamatu atbalsta sniegšanai ņemt summu, ko valsts noteikusi par savu līdzfinansējumu 1.-4.klašu grupā - 0,71 eiro vienam izglītojamajam dienā. Dome plānoja sagādāt trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu atvasēm pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas vecumposmos pārtikas pakas 20 eiro vērtībā divas reizes mēnesī.

Taču deputāti sagatavoto lēmumprojektu noraidīja. Vairākums deputātu norādīja uz nepieciešamību sniegt atbalstu visām ģimenēm, neizdalot trūcīgās, mazturīgās un daudzbērnu ģimenes. Kā labākais variants minēts skaidras naudas pārskaitījums uz vecāku vai aizbildņu bankas kontiem.

Taču, pēc domes paustā, līdz šim saņemtie skaidrojumi no uzraugošajām institūcijām neatbalstīja iespēju pārskaitīt skaidru naudu, arī Ministru kabinets ir lēmis, ka valsts dotācija ir izmantojama tikai pusdienām, pārtikas pakām vai zupas virtuves pakalpojumiem. Tāpēc dome plāno vērtēt, kā skaidras naudas pārskaitījumus uz vecāku kontiem veikt tiesiski, lai pašvaldībai nepārmestu finanšu līdzekļu izšķērdēšanu.

Kā ziņots, valdība nolēma, ka maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenēm brīvpusdienas tiks nodrošinātās arī ārkārtējās situācijas laikā noteiktajā attālinātajā mācību procesā. 

Brīvpusdienu nauda tiks virzīta pašvaldībām konkrētam mērķim - karsto pusdienu vai sauso pārtikas paku nodrošināšanai minētajām mērķgrupām. Vienlaikus izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) uzsvēra, ka brīvpusdienas paredzētas tiem bērniem un jauniešiem, kas deklarēti konkrētās pašvaldības teritorijā.

Pašvaldības aprīlī saņemto valsts budžeta dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai par laika periodu, kurā valstī noteikta ārkārtējā situācija, varēs izlietot savā pašvaldībā dzīvojošo maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērnu ēdināšanai.

Izglītības un zinātnes ministrija informēja, ka pašvaldības savā lēmumā var noteikt piemērotāko ēdiena nodrošināšanas veidu - brīvpusdienu piegāde bērniem mājās, pārtikas pakas bērna ģimenei, zupas virtuves pakalpojumi vai cits ēdiena piegādes veida risinājums.

Līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību, tai skaitā arī skolās mācības tiek organizētas attālināti.

Pievieno komentāru

Komentāri 36

Ne bulgars

Bulgārus baro bez problēmām-tur ātri izlēma????

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.07 15:56

Ak :(

Tiešām bēdīgi, ka prioritāri ir bēgļi. Kamēr dome domās, tikmēr jau laiks iet uz priekšu un drīz skolā beigsies. Skumji.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.07 17:45

0,71 eiro dienā

vai deputātiem un domes amatpersonām, ar pagaidām vēl izmaksāto algu pilnā apmērā, apmaksātie kancelejas izdevumi nav krietni lielāki?

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.07 17:53

lasi tekstu

Izlasi rakstu...divas pakas 40 euro mēnesī, 0,71 cents ir valsts mērķdotācijas daļa.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.07 20:03

lasi, lasi

bet tas Vecumniekos, ne pie Bauskas "pakalpojumu sniedzējiem"

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.08 09:08

Gints

Kā jau Bauska,citviet Latvījā šis jautājums tika atrisināts uz reiz,te kau tkādu gumiju staipa,Bauskas domes stilā-APSVEICAM.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.07 22:43

Aga

Nu gan ilgs lēmums. Kamēr citās pašvaldībās viss jau notiek, šeit tikai lemj un tā pat neko nevar izlemt. Domāju vecāki, kuri šobrīd zaudējuši ienākumus, bet nav bijuši ne trūcīgie, ne maznodrošināti, ko tiem iesākt, kārtot statusu? Viņiem nav vajadzīgs ēdiens bērniem. Tāda sajūta, ka mūsu pašvaldība Bauskas iedzīvotājus uzskata par dzērājiem, bomžiem un vazanķiem, ja iemaksājot naudiņu kontos vai izsniedzot dāvanu kartes viss tiktu notrallināts. Visi būtu priecīgi arī par pārtikas pakām, bet pat to nav un vel izlemt nevar, dot prieku cilvēkiem vai tikai pavilkt garumā lēmums uz labu laimi, ātrāk viss beigsies, nebūs jādod nekas.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.07 22:51

Naudiņa

Viņi vnk nevar izdomāt kā vairāk kabatā iebāzt

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.07 23:59

Mamma

Kauna jums tiešām nav!
Vai nevarat vienoties cik iešņaukt nāsīs, kā ap*** juridiski? Sakiet kā ir, nevajag kautrēties.....mēs jūs sapratīsim.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.08 09:22

Mamma

Pārtikas pakas lūdzu visiem skolēniem!!! Kāpēc tikai domā par maznodrošināto un daudzbērnu ģimenēm! Pusdienu līdzekļi tiek piešķirti visiem skolēniem, tātad lūdzu izdalīt vienlīdzīgi! Piedodiet, ja kādam nepatiks, bet ir daudzbērnu ģimenes, kas dzīvo daudz turīgāk, nekā ģimenes kurās ir 1 vai 2 bērni.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.08 10:07

Aha

Varētu padomāt ka jāēd ir tikai daudzbērnu ģimenēm un trūcīgajiem. Ja jau brīvpusdienas pienākas visiem bērniem, nedalot trūcīgajos un netrūcīgajos, tad kāpēc pārtikas pakas vai cita veida atbalsts šajā laikā nepienākas visiem? Nauda brīvpusdienām taču jau ir piešķirta, iedalīta katram bērnam, ja valstī nebūtu ārkārtas situācija un visi dotos uz izglītības iestādēm, tad problēmu nebutu, bet tagad smagi jādomā... Nu ja, jādomā kā tērēt apdomīgi, neies jau visu pilsētu barot

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.08 10:14

Niks

Aniva ēdina arī pirmskolas iestādes kurās ir jàmaksā par ēdināšanu- vienkārši kam ir atvases pirmsskolā, lai naudu parsuta tur- un mazajiem būs kkas apmaksāts ...

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.08 10:17

Es

Tad ja grib atbalstit tikai atseviskas cilveku grupas nevis visus skolenu kam pienakas brivpusdienas tad rodas jautajums ,tulit bus pagajis menesis kops berni skola neiet..Kur ir palikusi nauda par maniem 2 berniem kas ir paredzeta esanai (pusdienam)...Dievs dod ka kads jau nedara nesmukas lietas un priecajas ka nav jadod atskaite par kur ta nauda tagad paliek.
Bauska lemumu pienems visticamak tad kad berni atgriezisies skolas..Un tad viss paliks aizmirsts un nauda norakstita..

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.08 10:41

Mamma

Ļoti labi ka noraidīja. Kad beigs dalīt bērnus??? Par b/d maksā visi. Tad arī lai visiem bērniem dot to, kas pienākas.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.08 11:40

Es

Bulgari japabaro vai kadam deputatam aptrukas ko sava kabata iebast

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.08 12:15

He

Kamēr Bauska kaut ko pieņems, krīze un ārkārtas situācija beigsies!!! Varēs ieekonomēto naudu sev kabatā iebāzt!!

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.08 14:20

Vietējās ziņas