Bauskas domes deputāti tomēr panāk ceturto prioritāti budžetā – «Lācīti» 4

Bauskas novada domes sēdē pagājušajā nedēļā deputāti lēma par 2021. gada budžeta prioritātēm. Uzmanība jau vērsta četros virzienos – Eiropas Savienības projekti, Pilskalna ielas remonta pabeigšana, Uzvaras ielas 3. nama tehniskā apsekošana un projekta izstrāde, kā arī Uzvaras ciema pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Lācītis» pārbūve.

Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Kalinka informēja par prioritātēm. Viņš skaidroja ka Uzvaras pamatskolas struktūrvienības «Pirmsskolas izglītības iestāde «Lācītis»» pārbūves projekts prioritāšu vidū izvirzīts pēc diskusijām finanšu komitejas sēdē. Savukārt Uzvaras ielas 3. nama iekļaušana saistīta ar mērķi pārcelt uz šo ēku Bauskas Centrālo bibliotēku. Atgādinām, ka visas domes sēdes ir iespējams skatīt videoierakstā portālā «YouTube» Bauskas novada domes kanālā.

Deputāts Gatis Skurba no saraksta «No sirds Latvijai» interesējās par to, kāpēc visas prioritātes saistītas ar būvniecību. J. Kalinka skaidroja – valsts paredzējusi, ka prioritāšu īstenošanai varēs aizņemties līdz 300 tūkstošiem eiro, tāpēc tās ir tādas, kas varētu atslogot budžetu, ļaujot ņemt aizņēmumu. G. Skurbu izbrīnīja, ka iekļauts arī Pilskalna ielas remonts, kam ar aizņēmumu vajadzētu pietikt. J. Kalinka piebilda, ka ar finansēm Pilskalna ielas projektam pašlaik nav problēmu.

Sēdē notika diskusijas arī par Uzvaras ielas 3. namu. Pēc jautājuma izlemšanas, tuvojoties sēdes noslēgumam, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs informēja, ka ir saņemta Valsts nekustamo īpašumu vēstule, kur apstiprināta ēkas nodošana Bauskas novada pašvaldībai. J. Kalinka sacīja, ka nākamajā gadā topošās bibliotēkas ēkai būs nepieciešami aptuveni simts tūkstoši eiro, lai apmaksātu tehnisko apsekošanu un projektēšanu.

Opozīcijas deputāti mēģināja panākt, lai J. Kalinka nosauc potenciālo summu, kas būs nepieciešama ēkas pārbūvei bibliotēkas vajadzībām. J. Kalinka atteicās to darīt, paužot, ka cenas tomēr ir mainīgas. Viņu atbalstīja deputāts Raitis Ābelnieks no «Nacionālās apvienības»: «Ja tagad prasa nosaukt galasummu – tas ir tīrs populisms. Mums ir atzinums, ka bibliotēkas telpas ir avārijas stāvoklī, tas ir jārisina.»

Spriežot par PII «Lācītis», deputāts Aleksandrs Novickis no saraksta «Latvijas Reģionu apvienība» atgādināja, ka līdz šim pašvaldībai nav veicies ar projekta izstrādi šīs ēkas pārbūvei. J. Kalinka atbildēja, ka plāno iepirkumu «projektē un būvē», abas darbības apvienojot.

Deputāte Rudīte Čakāne no Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas saraksta interesējās par Vecsaules izglītības iestādes sporta zāles celtniecību. J. Kalinka atbildēja, ka pašlaik saimnieciskās nodaļas speciālisti mēģina izprast, cik liela sporta zāle būtu nepieciešama, šo jautājumu plānots iekļaut budžetā.

Noslēgumā deputātu vairākums balsoja par sagatavoto lēmumprojektu. Lēmumprojektu neatbalstīja Aivija Kursīte, Gatis Skurba, Aleksandrs Novickis un Helvija Greiere.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

goga

Panāk?!!!!!
Vai tomēr korekti ir teikt -- nosaka vienu no prioritātēm?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.01 18:56

prioritatīvi

korekti ir teikt - palēnam ejam pa burbuli

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.02 14:47

prerogatīvs

kāpēc "palēnām"?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.02 23:00

Guņča

Tā māja tak bijusī komunisma citadele par kādu bibloteku te var runa vēl jo vairāk bērnu tak saindēsies ar komunisma idejam! Kā teiktu mūsu dziedošais ministrs puntulis : Jājauc lai neindē tautu! Tur pa naktīm vēlBonāts ar Arbuzovu staigājot

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.03 18:20

Vietējās ziņas