Bauskas florbolisti startē veiksmīgi 2

Pagājušās nedēļas nogalē, no 20. līdz 23. augustam, Valmierā un Kocēnos notika populārais vasaras florbola turnīrs «Latvian Open 2015». Vēsturisku panākumu – otro vietu vīriešu grupā – guva FK «Bauska».

Biedrības «Kocēnu sporta klubs» rīkotajā un Latvijas Florbola savienības oficiāli atzītajā turnīrā, kas iekļauts Starptautiskās Florbola federācijas vasaras elites sacensību sarakstā, piedalījās 28 komandas. Sacīkstēs startēja 20 vīriešu un astoņas sieviešu vienības no Latvijas, Zviedrijas, Somijas, Šveices, Krievijas un Baltkrievijas.

Vīriešu grupā, kurā startēja arī FK «Bauska», cīnījās 16 vienības, kuras bija sadalītas četrās grupās. Katras grupas trešās un ceturtās vietas īpašnieces tikās sešpadsmitdaļfinālā, otrā vieta izslēgšanas spēles sāka no astotdaļfināla, bet grupu uzvarētāji cīņu par medaļām sāka no ceturtdaļfināla. «Latvian Open» turnīrā spēles laiks ir 15x2 minūtes.

Izloze lēma, ka baušķenieki cīnīsies vienā grupā ar komandu no Krievijas – FBK «Spartak», Latvijas FK «JeNo» jeb labi pazīstamo «Elvi» un līgas čempionāta dalībnieci FBK «Valmiera/VIA».

Pirmajā čempionāta spēlē pret Krievijas florbolistiem baušķenieki bija vien deviņu vīru sastāvā, spēlētāja kreklu vilka arī treneris Ingus Panteļejevs. Pirmajā periodā baušķenieki ielika stingrus pamatus uzvarai, izvirzoties vadībā ar 6:2, spēles noslēgumā tablo vēstīja 7:4 zemgaliešu labā. Pelnīti labākā spēlētāja gods mačā baušķeniekam Rolandam Kovaļevskim, kuram trīs vārti un divas rezultatīvas piespēles. Debiju FK «Bauska» pieaugušo komandā piedzīvoja Romualds Paulovičs, kurš pievienojies sastāvam no jauniešu vienības. Īslīcietis atklāja spēles rezultātu un maču noslēdza ar 1+2 punktiem.

Romualds rezultatīvu spēli turpināja arī otrajā mačā pret FK «JeNo» jeb «Elvi» līgas vienības «Jelgavas novads» spēlētājiem. Pirmos vārtus atkal izcīnīja Romualds, visā mačā, tāpat kā R. Kovaļevskim, viņam divi vārti. Taču puišu rezultativitāte nelīdzēja, baušķeniekiem nācās atzīt pretinieka pārspēku ar 4:7, piedzīvojot līdz pat finālam vienīgo zaudējumu turnīrā. Šajā mačā komandai pievienojās Valdis Vāvers un Pēteris Zeltiņš.

Trešajā, pēdējā spēlē pretiniekos bija spēcīgā, labi pazīstamā FBK «Valmiera/VIA», ar kuru vairākus gadus nācies sacensties Latvijas čempionātā jeb «Elvi» līgā. Visai negaidīti pārliecinošu uzvaru ar 11:3 guva baušķenieki, nodrošinot pirmo vietu grupā. Lieliski startēja Aivis Barkovskis –pieci vārti, Rolandam Kovaļevskim turnīrā otrais «hat-trick» jeb trīs vārti spēlē.

Startējot izslēgšanas spēlēm, baušķeniekiem pievienojās Nikita Maksurovs, jauniešu komandas spēlētājs Artis Barkovs un pieaugušo vienības debitants, spēlētājs, kurš arī turpmāk Latvijas čempionātā pārstāvēs Bausku, – Artūrs Barkovs.

Turnīra ceturtdaļfinālā baušķeniekiem pretī stājās FK «Rīga-1», kurā lielākā daļa spēlētāju ir no «Elvi» līgas FK «Rīga». Pirmā perioda laikā baušķenieki nonāca iedzinējos ar 0:2, bet tad R. Kovaļevska un Uģa Ritvara Jirgensona vārti pusotru minūti līdz pamatlaika beigām ļāva Bauskai izglābties no zaudējuma pamatlaikā. Turnīrā papildlaiks netiek spēlēts. Izpildītājos pēcspēles soda metienos pārāki bija baušķenieki. Meistarību demonstrēja treneris I. Panteļejevs, kurš savā izgājienā viens pret vienu «izmētāja» vārtsargu uz visām debespusēm un raidīja bumbiņu tukšos vārtos, realizējot izšķirīgo soda metienu.

Pusfinālā FK «Bauska» pretī stājās «Rubene». Arī šis duelis bija tikpat spraigs kā iepriekšējais, tikai šoreiz uzvara ar 3:2 jau spēles pamatlaikā. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 2:2, bet otrā puslaika sākumā uzvaras vārtus guva R. Paulovičs.

Vēsturiskajā finālā baušķenieki sacentās ar grupu spēlēs uzvarēto «Valmieru». Neskatoties uz pārliecinošo panākumu grupu spēlēs, kad komandā nebija tās galvenais treneris, finālā kā jau finālā – uz vieglu pastaigu nevar cerēt. Pirmos vārtus guva P. Zeltiņš, taču valmierieši ātri atspēlējās un pārtraukumā mūsējie devās iedzinējos ar 1:2.

Otrajā puslaikā daudz veiksmīgāk savas iespējas realizēja valmierieši, kuri panāca 5:1, skanot spēles beigu sirēnai, rezultāts uz tablo vēstīja 5:2 «Valmieras» labā.

FK «Bauska» komandas treneris I. Panteļejevs pēc turnīra sacīja: «Rezultāts ir apsveicams, taču nevajadzētu sevi pārvērtēt. Tas bija turnīrs, kurā spēles laiks ir tikai 30 minūtes. Žēl, ka mums ir īss rezervistu soliņš, pretiniekiem tas ir divreiz garāks. Taču uzlabojas spēle aizsardzībā, florbolisti izpilda norādīto plānu. Romualdu Pauloviču redzu kā stabilu pamatsastāva spēlētāju. Puisim ir visi dotumi, lai kļūtu par līderi. Protams, jāuzlabo fiziskā sagatavotība, vairāk jāizprot taktiskais zīmējums, un to var panākt trenējoties.»

Simboliskajā izlasē vīriešu grupā iekļauti divi mūsu komandas spēlētāji – uzbrucējs Rolands Kovaļevskis un vārtsargs Reinis Kirilko.