Bauskas florbolististi uzvar sezonas pirmajā spēlē

«Elvi» līgas čempionāta jaunās sezonas pirmajā spēlē savu skatītāju priekšā florbola klubs (FK) «Bauska» pamatlaikā atspēlēja divu vārtu deficītu un pēcspēles metienos pārspēja «FBK Valmiera/VIA».

Šī bija abu komandu septītā tikšanās reize sporta namā «Mēmele». Vieglu spēli 26. septembra vakarā neviens negaidīja, jo iepriekš uzvaras svinēja baušķenieki.

Šoreiz valmieriešus varēja iedrošināt baušķenieku īsais rezervistu soliņš – pieci laukuma spēlētāji un divi vārtsargi. Viesiem uz soliņa bija teju trīs reizes vairāk spēlētāju. FK «Bauska» pirmajā spēlē nevarēja palīdzēt Ģirts Laugalis, Toms Rozentāls un Uģis Jirgensons.

Cīņas pirmajā periodā komandas pāris reižu apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem, bet ilgstoši nedz vienai, nedz otrai komandai uzturēties pretinieka aizsardzības zonā neizdevās. Baušķenieki ļoti bieži zaudēja cīņas pie bortiem, kā arī pieļāva vairākas kļūdas aizsardzībā, kuras sekmēja bumbiņas atdošanu pretiniekiem. Viena no neveiksmīgajām cīņām pie bortiem baušķeniekiem atnesa zaudētus vārtus, kad precīzs bija viesu komandas spēlējošais treneris Aigars Belasovs. Mājinieki rezultātu izlīdzināja 40 sekundes pirms perioda beigām, kad teicamu soda izspēli realizēja Rolands Kovaļevskis, gūstot komandas pirmos vārtus jaunajā sezonā.

Notikumiem bagāts izvērtās otrais periods. Jau pašā ievadā vārtus guva viesi, pēc tam lielo vairākumu, spēlējot 5:3, nespēja realizēt mājinieki, ar ko valmierieši atbildēja, gūstot vēl vienus vārtus un izvirzoties vadībā ar 3:1. Lielisku izdevību samazināt rezultāta starpību neizmantoja FK «Bauska» spēlētājs Rolands Kovaļevskis, nerealizējot soda metienu. Tādu pašu iespēju trīs minūtes vēlāk neizmantoja arī viesi. FK «Bauska» nerealizēja nevienu no otrās trešdaļas pieciem vairākumiem. Minūti pirms otrās trešdaļas beigām savus pirmos vārtus Latvijas florbola augstākajā līmenī guva FK «Bauska» pieaugušo komandas debitants, īslīcietis Romualds Paulovičs. Nieka trīs sekundes pirms perioda beigām viesi guva vārtus, dodoties pārtraukumā, rezultāts uz tablo bija 4:2 valmieriešu labā.

Spēles pēdējās 20 minūtes aizritēja ar Bauskas komandas pārsvaru. Mājiniekiem izturot divus mazākumus pēc kārtas, sekoja atspēlēšanās. Rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Valdis Vāvers, kurš mainīja bumbiņas lidojuma virzienu pēc Nikitas Maksurova metiena. Pēc nepilnas minūtes ar fantastisku tālšāvienu vārtu devītniekā rezultātu izlīdzināja mājinieku komandas spēlētājs Pēteris Zeltiņš. Atlikušajās desmit spēles minūtēs biežāk un bīstamāk uzbruka mājinieki, bet diemžēl vairākas ļoti labas izdevības gūt vārtus palika neizmantotas. Pēdējās sekundēs pamatlaikā bīstami uzbruka tieši viesi, bet baušķeniekus glāba lielisku spēli aizvadījušais vārtuvīrs Reinis Kirilko.

Spēles papildlaikā neviena komanda uzvaras vārtus neguva, un sekoja pēcspēles soda metieni. Pēc pirmajiem četriem pēcspēles soda metieniem FK «Bauska» treneris Ingus Panteļejevs nomainīja vārtsargu, Reiņa vietu uzticot Elvim Holstam. Taktiskais gājiens deva rezultātu. Elvis atvairīja izšķirīgo metienu un arī pārējās divas reizes palika nepārspēts. Punktu uzvarai pielika Bauskas komandas spēlētājs Romualds Paulovičs, realizējot uzvaru nesošo «bullīti».

Valmieriešu treneris Māris Rozenbahs pirmās trešdaļas neizteiksmīgo sniegumu skaidroja ar neierasto grīdas segumu, bet pārsvaru izlaišanu – ar dažādu notikumu virkni: «Mēs trenējamies uz citādāka seguma. Pagāja laiks, līdz spēlētāji pierada pie koka grīdas. Pie 4:2 atsevišķās epizodēs kļūdījāmies. Viss bija pašu rokās. Nebija trīs pamatsastāva spēlētāju, kas ieviesa zināmas korekcijas virknējumos. Bauskā mums nekad nav gājis viegli. Jaunie spēlētāji vēl nav pieraduši pie mūsu komandas stila, tāpēc daudzās epizodēs jāsēž blakus ar tāfelīti un jāskaidro situācijas.» Treneris atklāja, ka komandas šīs sezonas mērķis ir atkārtot pērnā gada sasniegumu – iekļūšanu «play-off» jeb izslēgšanas spēles.

FK «Bauska» galvenais treneris I. Panteļejevs uzteica komandu par veiksmīgu atspēlēšanos: «Divus pirmos periodus kliboja tehniskais izpildījums, neņēmām vērā spēles taktisko zīmējumu, zaudējām daudz cīņu pie bortiem. Otrā perioda izskaņā varēja notikt spēles lūzums par labu pretiniekiem, bet man ir liels prieks, ka trešajā trešdaļā lūzumu panācām mēs. Pārņēmām spēles iniciatīvu, bet diemžēl nerealizējām daudz iespēju. Esmu ļoti apmierināts ar spēlētāju parādīto raksturu. Šodien mums trūka viens uzbrucējs un divi aizsargi. Prieks par Artūru Barkovu. Viena kļūda bija, bet visā spēlē viņš darbojās ļoti labi un pārliecinoši. Arī Romualds spēlēja aukstasinīgi, realizējot abus «bullīšus». Viņš ir psiholoģiski spēcīgs, pārliecināts.  Prieks par jaunajiem spēlētājiem!»

Romualds Paulovičs, FK «Bauska» spēlētājs, debijas spēlē pieaugušo komandā guva vārtus un realizēja abus soda metienus, viens no tiem nesa uzvaru. «Otrajā periodā pieļāvām daudz kļūdu pie bortiem, zaudējām divcīņas, bet pēdējā trešdaļā nespējām realizēt savas iespējas. Pēdējā perioda ievadā sākām spēlēt, kā treneris lika, un viss izdevās. Atguvām pārliecību, noticējām, ka varam izķepuroties un uzvarēt,» stāsta jaunais spēlētājs.

FK «Bauska» komandā par labāko spēlētāju atzīts Romualds Paulovičs.

Rezultativitātes punktus guva: Pēteris Zeltiņš – 1 vārti + 1 rezultatīva piespēle (1+1), Romualds Paulovičs, Valdis Vāvers, Rolands Kovaļevskis – 1+0, Nikita Maksurovs, Dinārs Vaitaitis, Aivis Barkovskis – 0+1.

Nākamā spēle «Elvi» līgas čempionātā FK «Bauska» komandai 3. oktobrī mājās pret «Ulbroka/FS Masters» vienību.