Bauskas ģimnāziste dosies uz matemātikas olimpiādi Taizemē 7

Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēkne Annija Varkale iekļauta Latvijas skolēnu izlasē dalībai pasaules matemātikas olimpiādē. Jūlijā jaunietei būs jālido uz Taizemi.

«Esmu lepna un ļoti priecīga par Annijas panākumiem. Mūsu skolā, ja nemaldos, arī visā bijušajā Bauskas rajonā, šādus panākumus līdz šim neviens jaunietis nav guvis. Taču arī Annijai šī iespēja neiekrita rokās pati no sevis. Meitene ir ļoti mērķtiecīga, centīga, viņai piemīt milzīgas darbaspējas. Ļoti pozitīvu ietekmi deva Annijas iesaistīšanās Latvijas Universitātes profesora Andreja Cibuļa apmācību programmā,» tā par skolnieci stāsta Bauskas Valsts ģimnāzijas matemātikas pedagoģe Vaira Karpiča.

Annija Varkale «Bauskas Dzīvei» atzīst, ka ir gan priecīga, gan vienlaikus arī nobijusies. Valsts matemātikas olimpiādē Rīgā pagājušās nedēļas nogalē jauniete ieguva trešo vietu. Viņu uzaicināja uz papildu sacensībām, kurās Annijai atkal bija trešais labākais rezultāts. Tad arī tika nolemts iekļaut ģimnāzisti no Bauskas novada Brunavas pagasta Latvijas skolēnu izlasē. Jauniete atzīst, ka tas būs ne tikai liels gods, bet arī milzu atbildība.

Annija un vēl pieci jaunieši uz pasaules matemātikas olimpiādi Taizemē dosies jūlijā. «Tālākais, kur esmu bijusi, ir brauciens ar skolasbiedriem uz Ripinu Polijā. Lidojusi līdz šim neesmu. Ceru, ka tas būs mans skaistākais šīs vasaras piedzīvojums,» spriež ģimnāziste.

Bauskas Valsts ģimnāzijas mācību pārzine Malda Ignatjeva «Bauskas Dzīvei» apliecina, ka Annijas panākums ir nozīmīgs ne tikai ģimnāzijai, bet arī visam novadam. Viņa cer, ja būs nepieciešams finansiāls atbalsts Annijas Varkales dalībai pasaules matemātikas olimpiādē Taizemē, pašvaldība, iespējams, arī vietējie uzņēmēji, to neliegs.

Pirms lidojuma uz Taizemi A. Varkalei aprīlī jāpiedalās Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē Minskā. Pa vidu sacensībām viņai jākārto arī skolas beigšanas eksāmeni. Valsts pārbaudījums angļu valodā jau aiz muguras, nākamie eksāmeni būs maija otrajā pusē.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

baušķeniece

Prieks,ka ģimnāzijā mācās tik gudri un jauki jaunieši.Direktoram un kolektīvam ir ar ko lepoties.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 18:32

kika

skuķi skuķi un vēlreiz skuķi, valsts ir galīgā pa..ļā

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 19:25

liels paldies neaizmirstiet arī skolotājai AUSMAI RĪNAI un pašai Annnijai kā arī viņas vecākiem

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 07:00

]p[

...un brālim

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 09:16

pele

Annija ir fantastiska meitene, gudra, lietišķa, darbīga, bet ģimnāzijai tur maz nopelnu, mācījās tak pie profesora Andreja Cibuļa.

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 12:45

pelēns

tāpat kā visi pārējie ģimnāzijas oilmpieši.

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 14:48

Vietējās ziņas