Bauskas ğimnāzisti uzvar «ZZ čempionātā» 3

Sestdien, 25. maijā, Latvijas skolēnu sporta un prāta spēļu «ZZ čempionāta» finālā Ropažu novada sporta kompleksā «333» pirmo vietu 11. klašu vidū izcīnīja Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.a klase. 

Lai nokļūtu «ZZ čempionāta» finālā, klašu kolektīviem bija jāizpilda mājasdarbs un jākrāj punkti pusfinālā tīmeklī. Šogad mājasdarbā bija jānofilmē klases unikālie deju soļi. Labākie tika pusfinālā, kur klasēm bija jāveic daudz dažādu interesantu uzdevumu, lai nokļūtu uz finālu.

Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.a klases audzinātāja Irēna Slesare-Koluža portālam pastāstīja, ka šajā pasākumā galvenais nav iegūt kādu godalgotu vietu, bet gan piedalīties un būt vienotam kolektīvam, kāda bija arī Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.a klase. Skolotāja teic, ka klase «ZZ čempionātā» piedalās kopš 2012. gada, taču kolektīvs ir nedaudz mainījies.

«Šajā pasākumā jaunieši var parādīt savas pozitīvās īpašības – vienam tuvāks sports, citam – mūzika. Katrs ir personība, un, kopā saliekot katra idejas un īpašības, veidojas saliedēts, spēcīgs un draudzīgs kolektīvs,» teic I. Slesare-Koluža. Skolotāja ir pārliecināta, ka klase sacīkstēs piedalīsies arī nākamgad. Audzinātāja piebilst, ka skolotājs nedrīkstēja piedalīties nevienā uzdevumā, pedagoga galvenais uzdevums bija būt kopā ar jauniešiem un uzmundrināt viņus.

Dalībnieki pārbaudīja savas prāta un fiziskās spējas čempionātā, kas katru gadu pulcē ap 30 000 skolēnu no visiem Latvijas reģioniem un novadiem. Sporta kompleksa teritorijā bija astoņas zonas, kurā ikvienai fināla klasei vajadzēja pildīt kādu uzdevumu. Dalībnieki teic, ka interesantākie uzdevumi bijuši «ZZ akvaparks», «Bumbo un ripo», «Vēl augstāk ar «Tele2»». Daži uzdevumi bija jauni, taču kāpt alpīnisma sienā vajag katru gadu.

Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.a klases komandas kapteine Tīna Tikuma atzīst, ka šādi pasākumi saliedē kolektīvu. «Klase ļoti satuvinājās. Mēs pierādījām to, ka varam sastrādāties un būt vienoti,» vēsta T. Tikuma. Viņasprāt, visgrūtākais uzdevums čempionātā bijis uz ūdens – ar laivu jāairē līdz pūšļiem, tad jāizkāpj no laivas un jādodas pa slidenu pūsli, kas atrodas uz ūdens. «Ir gandarījums par paveikto, jo mēs nebraucām ar mērķi uzvarēt, bet gūt patīkamas un neaizmirstamas emocijas,» atklāj kapteine. 11.a klases skolēns Adrians Danoss pastāstīja, ka vieglākais uzdevums, viņaprāt, bija braukšana ar kartingu. «Jutos diezgan pārliecināts par sevi, pieredze nepievīla, un uzstādīju labāko laiku braucienā,» saka A. Danoss. Viņš uzskata, ka ikviens uzdevums jāveic ar «vēsu prātu», neraugoties uz iepriekšējā uzdevuma rezultātu. «Manā klasē vienmēr cits citu uzmundrina gan skolā, gan ārpus tās – esam saliedēti!» teic 11.a klases skolēns. 

Fināla brīvajā laikā klases varēja pildīt dažādus uzdevumus un iegūt balvas. Uzdevumus bija sagatavojusi Ropažu novada pašvaldība, Rīgas Stradiņa universitāte, biedrība «Papardes zieds». Pasākumā uzstājās reperis Ozols. 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vietējās ziņas