Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā sestdien notiks rallijs 1

«Youngtimer Rally Zemgale 2019» rallijs sestdien, 6. jūlijā, sāksies pie Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāles. «Youngtimer Rally» ir Latvijas Antīko automobiļu kluba apakšsekcija, kas Baltijas mērogā organizē salidojumus, trases dienas, rallijus un kalnā braukšanas sacensības vismaz 30 gadus vecām automašīnām vai modeļiem.

Pirmais posms notika Talsos, šosestdien būs otrais posms Bauskas pusē, savukārt trešais posms aizritēs rudenī.
Pasākuma sākumā dalībnieki veiks tehniskās pārbaudes jau no plkst. 8.30, vēlāk sekos pasākuma atklāšana un instruktāža. Rallija apmeklētāji varēs aplūkot automašīnas, kamēr dalībnieki iepazīsies ar Bauskas motormuzeju.

Pasākuma galvenais organizators Valts Ceplevičs informē, ka sacīkstēs piedalīsies 1960. – 1980. gadā ražotās automašīnas. «Šajās sacensībās galvenais nav ātrums, bet gan precizitāte pa dažādiem ceļa posmiem. Regularitātes rallijs nozīmē sacīkstes ar ierobežotu vidējo ātrumu,» teic V. Ceplevičs. Kopējais regularitātes rallija posmu garums sasniedz ap 130 km.

Pēc instruktāžas dalībnieki varēs izvēlēties divas iespējas – regularitātes rallija sacensības pa grantsceļiem vai fotoorientēšanās braucienu pa Zemgali un Lietuvu. Abi varianti paredzēti visas dienas garumā.

Valts Ceplevičs aicina apmeklētājus uz šo bezmaksas pasākumu gan pie Bauskas motormuzeja, gan «Mūsa Raceland» trasē, jo rallija posmi norisināsies Iecavas, Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novada apkaimē, neiztikt arī bez «Musa Raceland» trases. Pasākumā piedalīsies aptuveni 30 antīkās automašīnas ar komandām. Lai iesaistītos regularitātes rallija sacensībās, mašīnām jāatbilst vēsturisko automobiļu statusam vai antīko automobiļu kluba «Youngtimer» noteikumiem.

Pilots Elmārs Tikums no komandas «D-factory» iepriekšējā – Talsu – posmā ieguva kausu. Viņš ar vienību piedalīsies rallijā, jo viņam patīkot sporta aktivitātes. Elmārs regularitātes posmos iesaistās jau desmit gadus. Elmārs Tikums brauks ar 1987. gada ražoto «Opel Ascona» automašīnu. «Labi, ka šīs sacīkstes nav pelnīšanas pasākums. Patīkami, ka tiek domāts par dalībnieku atpūtu, pusdienām u. c.,» atklāj E. Tikums. Viņš uzskata, ka tas tiek veidots kā atpūtas pasākums ar sportisku «odziņu».

Fotoorientēšanās sacensības notiks sešas stundas, to laikā pasākuma dalībniekiem vajadzēs atrast kontrolpunktus kartē un fotogrāfiju dabā. «Dalībnieki paši varēs plānot savu maršrutu. Ir izveidoti 130 kontrolpunkti ar mērķi visiem dalībniekiem neatrast visus punktus,» atklāj pasākuma organizators.

Šīs rallija sacensības ir viens no sacensību posmiem. Pasākums noslēgsies pie CSDD Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāles ar apbalvošanu plkst. 19.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

autoram

ES domāju, ka notiks četros novados, bet ne vienā novadā , tas tā-pārdomām.

pirms gada, 2019.07.05 18:13

Vietējās ziņas