Bauskas ielās dodas vecvecāki, māmiņas un tēti ar mazajām atvasēm 1

Vairākas māmiņas, tuvojoties Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, 31. maijā Bauskā organizēja «Lielo ratu pastaigu». Pasākumu atbalstīja necerēti daudz dalībnieku – ratu, kuros pārvietojās pastaigas mazie dalībnieki, bija vairāk nekā 40.

Par pastaigas sākuma vietu bija izvēlēts Korfa dārzs, kur ar uzrunu sanākušos sveica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks un ar mūzikas skaņām priecēja Bauskas kultūras centra pūtēju orķestris «Bauska». Bērni priecājās par baloniem un ziepju burbuļiem, kas vējainajā un saulainajā dienā lidoja pa visu parku.

Gājiens, ko vadīja Anete Hegenbarte, virzījās pa Slimnīcas ielu lejup un pa Plūdoņu ielu nonāca līdz Saules dārzam, kur tapa pasākuma dalībnieku kopīga fotogrāfija. Noslēgumā tirdzniecības centra «Kvēle» pagalmā pasniedza atbalstītāju dāvātas balvas un nelielus kārumus, mazie varēja piedalīties dažādās aktivitātēs un spēlēs.

Ģimeņu gājiens Bauskā nenotiek pirmo gadu, tomēr šogad tam ir citi organizatori. Par gājiena idejas iniciatori kļuva Mairita Kovaļkova. «Pati te esmu pirmo gadu, tomēr saprotu, ka tradīcija ir jāturpina, lai arī citiem izdodas piedalīties,» teic M. Kovaļkova. Viņa iesaistījusi pārējās organizatores.

«Ar dēla ienākšanu ģimenē sapratu, ka šādi svētki ir svarīgi, lai bērniem būtu prieks. Lai kaut kas notiktu, pašiem jāpiedalās un jādara,» stāsta pasākuma organizatore baušķeniece Diāna Kraukle-Pīpiņa.

«Gājiena dalībniece esmu jau kopš 2010. gada, organizatore – pirmo gadu. Šāda akcija ir svarīga ģimenes saliedēšanai, nevajag daudz, lai justos labi un radītu kopīgus svētkus,» stāsta «Ģimenes studijas» vadītāja Egija Karpoviča. Viņa uzskata, ka uzņēmumam ar šādu nosaukumu un darbības jomu pasākums noteikti jāatbalsta.

Pieredzējušākie gājiena dalībnieki atzina, ka tik daudz interesentu nebija gaidījuši. Pasākumā piedalījās vairāki tēvi. Organizatoriem pat pietrūcis gājiena atribūtu.

«Fantastiski! Necerēta atsaucība. Cerams, ka šis pulciņš būs arvien lielāks. Patīkami, ka ir šāds pasākums, kurā jaunās ģimenes var satikties,» teic Maija Lauriņa-Rimicāne no Rītausmu ciema Īslīces pagastā.

Vecāku apvienība «Māmiņu klubs» katru gadu Rīgā rīko šādu pasākumu. Tradīcija kļuvusi populāra arī citās vietās. Iepriekš ratu gājienu visās Latvijas pilsētās mēģinājuši organizēt vienā dienā, tagad tas notiek atšķirīgos datumos no maija sākuma līdz jūnija vidum.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas