Bauskas industriālajam parkam turpina meklēt investorus 24

Augustā uz A7 šosejas pie Bauskas, virzienā uz Lietuvu, radies satiksmes apgrūtinājums – ar luksoforiem ierobežota satiksme, kas atļauta tikai pa vienu joslu. Notiek topošās Lidlauka ielas pieslēgums A7 maģistrālei.

Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone informēja, ka, tiklīdz Lidlauka ielas pieslēgumā pie maģistrāles A7 uzklās asfaltu, pagaidu luksoforu noņems. Būvdarbus objektā veic SIA «YIT Infra Latvija».

Topošās Lidlauka ielas viens gals būs pie «Lielzeltiņu» fermu kompleksa, otrs veidos krustojumu ar Zaļo un Pūriņu ielu. Ja viss notiks, kā paredzēts, Lidlauka ielas projektu pabeigs jau šogad, lai arī sākotnējos plānos ierakstītais datums bija 2020. gada rudens. «Objektā ir ierīkoti inženiertīkli, sākta ielas asfaltēšana un apvienotā gājēju un veloceliņa izbūve,» informē I. Tijone.

Lidlauka iela plānota kā jaunveidojamā industriālā parka sastāvdaļa. Bauskas novada pašvaldība plāno apmēram 100 hektāru teritorijā piedāvāt transporta infrastruktūru, ūdensapgādi un kanalizāciju, kā arī gāzes tīklu un ielas apgaismojumu. Vēl viens plānotais ieguvums – iespēju Bauskas pilsētu atslogot no smagā transporta, ļaujot pa taisno no ražotnēm Mēmeles krastā izbraukt uz maģistrāles A7.

Vienlaikus notiek darbs pie investoru piesaistes. Bauskas novada domes pārstāvji uzskata, ka jaunā iela ar komunikācijām kļūs par izšķirošo faktoru, kas ļaus piesaistīt investorus, jo līdz šim piedāvājums aizaugušā pļavā būvēt ražotni investoriem nelikās pievilcīgi.
I. Tijone atzīst, ka Latvijas agroklimatiskie apstākļi ir piemēroti atjaunojamo bioloģisko resursu ražošanai, tādēļ veidojas pievilcīga vide uzņēmējdarbībai bioekonomikā. Ļoti cerīgs izskatās uzņēmuma «Baltic Bioethanol OÜ» piedāvājums – izbūvēt industriālā parka teritorijā modernu bioetanola rūpnīcu un biogāzes ražotni, ieguldot 150 miljonus eiro. Uzņēmums plāno ražot otrās paaudzes biodegvielu, kā izejvielu izmantojot graudaugu salmus.

Tomēr ne viss ir tik saulaini. Kopējais iepērkamo salmu apjoms būtu nepieciešams vismaz 300 000 tonnu gadā. Ražotne aicina uz sadarbību Bauskas un kaimiņnovadu lauksaimniekus, bet atsaucība līdz šim ir mazāka, nekā gaidīts. Gan investors, gan pašvaldība cerēja, ka zemnieki būs ieinteresēti salmu pārdošanā, jo tie it kā nav lielas peļņas avots, bet izrādījās, ka salmiem tomēr ir pieprasījums, un pagaidām vietējie zemes īpašnieki līgumus slēgt neraujas. I. Tijone aicina ieinteresētos zemniekus ierasties Bauskas novada pašvaldībā un, ja būs interese, tur parakstīt sadarbības līgumu. «Jāņem vērā, ka Industriālā parka attīstība ir atkarīga arī no mūsu uzņēmēju vēlmes sadarboties,» norāda I. Tijone.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Jānis

Nākamais Bauskas topošais veiksmes stāsts?
1.vieta - jaunā sporta halle
2.vieta - bibliotēkas projekts, kurš ir novecojis (izsviesta nauda) un vietā vajag jaunu
2.vieta - Pilskalna iela (varbūt kaut kad jau pabeigs)
3.vieta - sadārdzinātais baseins (baseins jau labs, bet kāpēc visu iznāk būvēt tik dārgi)

pirms gada, 2019.08.20 13:02

Karīna

Baseins dārgs? Tajā pat laikā Siguldā būvētais izmaksāja 3 reizes dārgāk! Vai vari nosaukt kādu lētāku pēdējos gados uzbūvētu baseinu, gudriniek?

pirms gada, 2019.08.20 15:48

Jānis

Vai salīdzini ar šo: "Siguldas Sporta centrs nodrošinās plašas iespējas dažādām sporta nodarbībām. Tā multifunkcionālajā sporta zālē būs iespēja trenēties un rīkot sacensības basketbolā, volejbolā, futbolā, badmintonā un citos sporta veidos. ...
Trenažieru, smagatlētikas un fitnesa nodarbībām ir izbūvētas atsevišķas zāles ēkas otrajā stāvā. Vieglatlētikas treniņiem sporta kompleksā ir izbūvēts 100 metrus garš, Starptautiskās vieglatlētikas federācijas standartiem atbilstošs sintētiskais skrejceļš ar sešiem celiņiem un speciālu sporta grīdas segumu, lai nodrošinātu sportistiem tik nepieciešamo treniņu bāzi iekštelpās.
Sporta centra lepnums ir novada iedzīvotāju ilgi gaidītais 25 metrus garais peldbaseins ar četriem celiņiem, kā arī speciāls bērnu peldētapmācības baseins. Tam blakus ēkas 1.stāvā izveidota arī ūdens atrakciju un atpūtas zona, kurā pieejams bērnu ūdens atrakciju baseins, ūdens slīdrenes 40 metru garumā, kā arī hidromasāžas un aukstā ūdens baseini. Tāpat iedzīvotājiem būs pieejama sausā un mitrā sauna, tvaika un infrasarkanā pirts, kā arī hidromasāžas dušas. "
Kaut kā stipri vairāk sportošanas un atpūtas iespējas

pirms gada, 2019.08.20 16:18

Jānis

Palasi kādam jābūt sporta kompleksam :
https://www.siguldassports.lv/lv/siguldas_sporta_centrs/par_centru/infrastruktura/
Un saskaiti cik kopā izmaksās baseins un neuzbūvētā sporta halle.

pirms gada, 2019.08.20 16:24

neKarīnai

administrācijas komentāru drukātāja, vai tik nebūsi pārkarsusi slavinot Koluža mūža sapni un Grantiņas pašpasludināto "republikā labāko sporta bāzi"?

pirms gada, 2019.08.20 16:57

jop

Cik man zināms,tad iespējami Pasvaļos baseins kopā ar lielo basketbola zāli un sporta skolas ēku izmaksāja divreiz lētāk ne kā Bauskā viens baseins un ja vēl pieskaitiet jauno,topošo sporta zelta zāli stadionā,upes krastā tad būsiet šokā par mūsu Birutiņu

pirms gada, 2019.08.22 02:04

agroklimatiskie apstākļi

jā, šie apstākļi ir ļoti piemēroti Latvijā un arī novada domē, vide ir ļoti pievilcīga, ja vien ir likumi, kas nosaka pilsonim parastajam ar saviem IIN un NĪN uzturēt neskaitāmos domes parazītus, gan ar OIK nodokli biopurkšķa (biogāzes) parazītus.

pirms gada, 2019.08.20 15:53

???

Kārtējais Stulbums! Būvē ielu nekurienē, bet blīvi apdzīvoto Pilskalna ielu Bauskā nevar pabeigt.

pirms gada, 2019.08.20 21:12

Yo

Cilvēki, domājiet ar galvu! Bauskā cilvēkiem nav ko darīt, nav kur strādāt, pat Iecavā, kura ir stipri mazāka par Bausku, ir ražotnes un uzņēmumi, un cilvēkiem ir cerības uz darbu un normālu dzīvi. Tas ir labi, ka beidzot par to ir sākts domāt un kaut ko darīt. Industriālais parks un ražojoši uzņēmumi Bauskai ir nepieciešami, jo citādi pa tām ielām drīz nebūs kam staigāt.

pirms gada, 2019.08.22 07:46

EsBauskai

Salmam japaliek zemē jo no zemes viņš nācis.....

pirms gada, 2019.08.20 22:25

aha

Vēl stulbāku tekstu uzrakstīt nevarēji. Tad jau arī visai labībai jāpaliek zemē un arī sienam, ko izbaro govīm, un arī visiem nocirstajiem kokiem būtu jāpaliek zemē....

pirms gada, 2019.08.22 13:44

Raimonds

Ir vēl domājoši cilvēki, malacis . Nedaudz par salmiem no zinātniekiem -Copu pasteLaukkopjiem nozīmīgākais no salmu izmantošanas veidiem ir to izmantošana augsnes īpašību uzlabošanai. Ir noskaidrots, ka salmu iestrāde augsnē cieši saistīta ar organiskās vielas daudzumu augsnē. Lai arī ļoti lēnām, procentuāli nedaudz un ilgā periodā (vismaz astoņi gadi), organiskās vielas daudzums palielinās. Tomēr daudz nozīmīgāks efekts no salmu iestrādes augsnē rodas saistībā ar augsnes fizikālajām īpašībām – struktūru, tilpummasu, sakārtas blīvumu. No augsnes struktūras atkarīga augsnes aerācija un vispārējais fiziskais stāvoklis. Labi strukturētas augsnes nav blīvas, tādās labāk jūtas gan augu saknes, gan augsnes fauna, šādas augsnes vieglāk apstrādāt, tādējādi arī darbu veikšanā patērējas mazāk enerģijas. Salmu iestrāde augsnes struktūru uzlabo.

pirms gada, 2019.08.22 15:46

Tanks

Protams, jo zemniekam tie salmi ir jāsavāc... Japresē vai kā citādi... Ja salīst, atkal jāgroza un jāgaida, kad žūs .... Lai dabūtu to salmus, tas ir laiks un izmaksas... Kas būs, ja neizpildīs līgumā prasīto...

pirms gada, 2019.08.20 23:28

Spirts

Pudele metanola!

pirms gada, 2019.08.21 05:26

traki

Ārprāts, ārprāts, lai nopelnītu nāksies pastrādāt! Kur tas ir dzirdēts! Visā pasaulē virzās uz modernu cirkulāro ražošanu, kur tiek izmantotas visas pieejamās izejvielas, tajā skaitā salmi. Bet Latvijā jau neko nevajag! Paši bļauj ka nav rūpniecības, bet, kad paprasa pārdot "atkritumu" ražotnei, tad visi tikai sūdzas! Laikam zemniekiem vajadzētu subsīdijas un kompensācijas samazināt, varbūt tad sāks beidzot domāt kā darbojas normāls bizness (nevis mūžīgi subsidētais!) Kauns!

pirms gada, 2019.08.22 09:35

Roto

Cerams ka viereiz aizvāks tās bauskas caurbraucošās tačkas un varēs normāli dzīvot. Zb jau tā bauskas pretīgā drebēšana . Gribas zobus visiem izsist

pirms gada, 2019.08.21 06:38

Moto un loto

Lai beigtos smirdēšana, drebēšana un vibrēšana, Bauskai beidzot jābūvē apvedceļš, taču mūsu pašvaldības runasvīri (lielo Rīgas partiju pakalpiņi) par to negrib ne dzirdēt. Valstij, kā vienmēr,
nav naudas, un 'vīņi taču domā valstiski. Naudas valstij pietiek tikai šo trekni pak...u uzturēšanai.

pirms gada, 2019.08.21 13:41

cerība

cerība ir muļķa mierinājums, jo uzbūvētajai ielai nav nekāda sakara ar "tām bauskas caurbraucošajām tačkām".

pirms gada, 2019.08.21 14:08

foto

Kamēr valsti un novadus vadīs tik aprobežotas būtnes, cerība būs vienīgais visas latviešu nācijas mierinājums.

pirms gada, 2019.08.21 19:56

cerībai

Tās tačkas, kas brauc pa Salātu un Dārza ielu uz Lielzeltiņiem, turpmāk brauks pa jauno Lidlauka ielu. Vai tad tas ir slikti?

pirms gada, 2019.08.22 09:49

Dārgais Roto

Nu ko tu visiem zobus sitīsi.Pārdod Bauskā mitekli,nopērc lauku mazu mājiņu un dzīvo laimīgs.Nu labi,vienu tačku tev vajadzēs,ko šo to atstumt vai aizstumt,bet tā viss forši.

pirms gada, 2019.08.23 08:16

un vēl...

Bauskā nav pieklājīgas peldvietas! Plunčājamies kā mākam!

pirms gada, 2019.08.21 21:17

un vēl...

Un vēl šo lasot pārsmieties var.

pirms gada, 2019.08.23 08:19

Vietējās ziņas