Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas jaunieši pārņemti ar svētku rīkošanu 10

Arvien intensīvāks kļūst darbs, rīkojot Bauskas novada pirmos jauniešu svētkus. 26. augustā Bauskas pilskalnā plānota jauniešu diena «Mēs... 2011».Bauskas novada Bērnu un jauniešu centrā (BJC) pie speciālistes Solvitas Jirgensones 4. jūlijā uz sarunu bija ieradušies vairāku pagastu jaunieši, kultūras darba organizatori, novada domes deputāti. Šī bija jau otrā jauniešu dienas organizēšanā iesaistīto aktīvistu tikšanās, tajā iezīmējās 26. augusta notikumu konkrētākas aprises. Viena no aktivitātēm būs «Modīgais nobrauciens» – pilskalna nogāze tiek izmantota kā trase, lai pa to trauktos lejup dīvainās šļūcošās, ripojošās, rāpojošās vai vēl sazin kādās ietaisēs. Plānotas orientēšanās sacensības, būs muzikālie priekšnesumi, jautrs un brīnumiem pilns varētu būt foto stūrītis. Gaisā virmo un arvien reālākas kļūst idejas par ielu dejām, BMX šovu. S. Jirgensone atzīst, ka ideju netrūkst, taču joprojām tiek pretī ņemti jauni priekšlikumi. Vienlaikus rīkotāji gaida jauniešus pieteikties svētku organizēšanā. Ir paredzēts, ka šajā dienā varēs saņemt brīvprātīgā darba grāmatiņas. Tajās turpmāk fiksēs ikvienu labas gribas aktivitāti. Ir iecere divas reizes gadā paveikto apkopot, apbalvot darbīgākos un nesavtīgākos. Bauskas novada jauniešu dienas rīkošana ir spontāna, nesen radusies ideja, tai finansējums nedz novada domes, nedz BJC budžetā nav ieplānots. Deputāts Raitis Ābelnieks ieteica uzrakstīt iesniegumu pašvaldībai, lūdzot finansiālu atbalstu.Jauniešu iniciatīvu augstu vērtēja deputāte Rudīte Čakāne, uzsverot, ka šis ir pasākums, kurš patiesi ir pašu dalībnieku iecerēts un tiek aktīvi gatavots: «Pilnīgi bez naudas mūsdienās nekas nenotiek, tāpēc pašvaldībai vajadzētu rast nelielu finansējumu, lai segtu neatliekamos izdevumus, piemēram, samaksāt par degvielu muzikantiem. Ceru, ka domes budžetā nedaudz naudas atradīsies.» Deputāte arī rosināja jauniešus ar konkrētām izdevumu tāmēm vērsties pie uzņēmējiem. Grenctāles kultūras nama speciāliste Jurgita Druseika solīja uzrunāt Brunavas pagasta jauniešus būt aktīviem pasākuma organizēšanā, kā arī piedaloties dažādajās 26. augusta norisēs. Šāds pasākums ir vajadzīgs. «Ja šogad to uztaisīsim lielisku, nākamgad jaunieši paši meklēs iespēju iesaistīties. Tāpēc pirmajā reizē ir īpaši jāsasparojas,» tā sprieda Līga Stankeviča no Uzvaras. Gatava darboties, uzrunāt citus bija arī baušķeniece Liene Karpoviča.  Interneta portāla bauskasdzive.lv sadaļā «Forums» izveidota informatīvā vietne «Bauskas novada jauniešu diena – 26. augusts». Šī vietne paredzēta domu, ideju apmaiņai, kā saziņas platforma visiem, kas vēlas būt aktīvi, ieinteresēti un ko darīt. 

Pievieno komentāru

Komentāri 10

jauniete

Ja būšu Bauskā.. IEŠU UN PIEDALĪŠOS :)

pirms 9 gadiem, 2011.07.07 19:30

Dalai Lama

nespēju beigt brīnīties par šiem briesmīgajiem komentāriem.

To autoriem gribu vien teikt, ka kamēr jūs te sēžat un izgāžat savu žulti, cilvēki strādā pie ilgtermiņa politikas, pie problemātisko jauniešu iesaistīšanas labajos darbos, pie reālas, efektīvas jauniešu politikas izveides. Tāpat šie jaunieši, kas iesaistās - tas arī IR brīvprātīgo darbs!
Cirks?! Ķeksītis?! Kas tas paar ārprātu?!
Kad nekas nenotiek, tad visi bauro, kad sāk notikt un notikt reāli labā virzienā - atkal nav labi! Leiputrija jārada, lai beidzot nebūtu šī te negatīvisma?!

Tauta, lūdzu jūs - saņemieties un izgāziet savas melnās emocijas kautkur citur, savukārt šeit, kur cilvēki cenšas darīt labas lietas - atbalstiet un priecājieties par to! Aizejiet kaut reizi uz BJC ar savu ideju! Pierunājiet kaut vienu jaunieti aiziet un pievienoties jauniešu kustībai.
Vienā dienā mainīt neko nav iespējams.
Lai miers un labas domas ar jums!

pirms 9 gadiem, 2011.07.06 12:10

Ieva

Iesaistījusies gan ir Lienes māsa Ieva. Bet kurš gan nemēdz kļūdīties?

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 19:12

*

Būtu labāk ko reālu palīdzējuši cilvēkiem, iesaistījušies brīvprātīgajos, šis Eiropā ir Brīvprātīgo gads..Šļūks pa kalniņu..cirks ..

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 18:09

ari es par

jauniešiem jau sen vajag tadu vienojošu un interesantu pasākumu.SUPER!

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 16:53

gans

Grafiks paredz, ka svētkiem būt (ķeksi taču vajag). Tas nekas, ka "ilgtspējīgā"attīstībā jauniešiem vietas nav - nav nedz darba, ne iespēju.

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 16:43

pilsonis

Malači! Beidzot ir cilvēki, kas ļauj jauniešiem izpausties un rīkot pasākumus, kādus viņi patiešām vēlas apmeklēt. Man liekas, ka ļoti produktīvi ir tas, ka viņi paši piedalīsies visa procesa organizēšanā. Tas droši ir vislabākais veids, kā jauniešu spievērst pozitīvai domāšanai un rīcībai! Uz priekšu un neklausieties tajos skeptiķos. Bauska jau sen izceļas ar negatīvās domas dominanti......

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 14:37

Es arī par

Malači , jaunieši! Esmu dzīvē daudzreiz pārliecinājusies, ka jaunieši grib darīt, var un prot. Izdomas arī viņiem netrūkst! Ļ aujiet viņiem realizēt savas ieceres, būs interesanti! Domei lūgums atbalstiet. Skeptiķiem - nevis neko nedarīt, bet iesaistīties kaut ar labu ideju vai padomu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 14:20

interesanti uzzināt

jā jā, vajag tik šļūkt!!! Tas tāds viendienīšu pasākums. Bet vai kas tiek darīts ilgtermiņā jauniešu virzienā? Vai kas tiek domāts un darīts, lai bērnus un jauniešus (īpaši jau problemātiskos) iedabūtu ilglaicīgās aktivitātēs?????

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 13:02

es par

Malači jaunieši! Lai Jums viss iecerētais izdodas!

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 12:48

Vietējās ziņas