Bauskas kantrimūzikas festivālā cer piesaistīt jaunu auditoriju 11

Starptautiskais kantrimūzikas festivāls «Bauska Country» šogad norisināsies 12. un 13. jūlijā Bauskas pilskalna estrādē, tajā dalību apstiprinājuši daudzi iecienīti Latvijas un ārvalstu mākslinieki, tostarp «Cousin Hatfield» no Nīderlandes, portālu informēja pasākuma rīkotāji.

Festivālā apmeklētājus priecēs  pašmāju mūzikas leģendas – «Latvian Blues Band», «Dakota» un «Sestā jūdze». Pasākuma rīkotāji uzsver, ka šī gada festivāla mērķis ir atklāt kantrimūzikas žanra daudzveidību un popularitāti pasaulē, tādējādi piesaistot arvien jaunu auditoriju.

Šogad pirmo reizi uz festivāla skatuves kāps Eiropā  iecienītās kantrimūzikas zvaigznes – «Cousin Hatfield», kas festivāla apmeklētājiem sniegs ASV dienvidu daļai raksturīgos klasiskās kantrimūzikas ritmus, papildinot to ar jauneklīgām džeza un blūza skaņām. Tādējādi pieci jauni un talantīgi mūziķi radīs patiesi unikālu un enerģisku skanējumu.

Tāpat klausītāji varēs baudīt ASV kantrimūzikas leģendas Alberta Lī uzstāšanos, kurš dalību festivālā Bauskā iekļāvis savā 2019. gada pasaules turnejas kalendārā.

«Mūzikas latiņu plānojam tikai celt, un esam ieplānojuši vairākas organizatoriskās izmaiņas, kuru galvenais mērķis ir padarīt festivāla programmu un pasākumu cilvēkiem interesantāku un piepildītāku. Šogad esam parūpējušies par to, lai pasākums būtu saistošs ģimenēm ar bērniem – paredzētas bezmaksas atrakcijas jaunākajiem festivāla apmeklētājiem, kā arī citi pārsteigumi. Tāpat, der zināt, ka festivāla teritorijā būs divas skatuves, savukārt trešā tiks izvietota Bauskas pilsētas centrā, kur ikviens pilsētas iedzīvotājs un tās viesis varēs baudīt bezmaksas koncertu, » atklāj festivāla producenti Mārtiņš Jātnieks un Uldis Ozoliņš.

Producenti norādīja, ka festivāla pirmajā dienā varēs dzirdēt tradicionālo kantri un «western swing», bet otrajā dienā – amarikana, moderno kantri, kantri roku. «Western swing» prasa ļoti augstu profesionalitāti – tas tiek uzskatīts par vienu no viskrāšņākajiem kantrimūzikas žanra virzieniem. Tā kopējo skaņu var raksturot kā vairāku mūzikas virzienu kopumu: popmūzika, džezs, blūzs un tradicionālais kantri. Ne velti tiek uzskatīts, ka tieši «western swing» ir veicinājis rokenrola rašanos. 

Pateicoties Nīderlandes grupai «Cousin Hatfield», Bauskā varēs dzirdēt daudz no šī piesātinātā mūzikas virziena – «western swing».

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties visās «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās un interneta vietnē. Divu dienu biļetes cena – 25 eiro, savukārt vienas dienas biļetes cena - 15 eiro. Bērniem līdz 11 gadu vecumam (vecāku pavadībā) un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (uzrādot 1. vai 2. grupas invaliditātes apliecību un personu apliecinošu dokumentu) ieeja ir bez maksas. Savukārt bērniem no 12 līdz 16 gadu vecumam vienas dienas biļete būs pieejama par pieciem eiro. Papildus informācija un festivāla programma: www.countrybauskafestival.lv.


 

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Guru

Tik baismīgi populāra Eiropas kantrīmūzikas grupa, kurai maksimālais youtube skatītjumu skaits ir 700...
Alberts Lee - tiešām leģendārs ģitārists (tiesa jau vecs kā zeme un bija populārs gadus 20 atpakaļ, jācer līdz vasarai novilks..).
Nevienas patiesas šī brīža zvaigznes, nemaz nerunājot par viesiem no otrpusdīķa.
Jātnieks un CO kā vieni no hedlaineriem? Tiešam, vai vienkārši narcistiska vēlmīte?
Gājiens jūtams - uztaisīt maksimāli pa lēto

pirms gada, 2019.03.12 11:05

janka

Atceros, pirms vairākiem gadiem uzdevu jautājumu vienam no pasākumu rīkotājiem, kāpēc uz Bausku neaicina tādus ASV topa mūziķus, kurus aktīvi rāda kantri mūzikas televīzijās un radio, piemēram, Carrie Underwood, Jason Aldean, Kelsea Ballerini, Florida Georgia Line, Brett Eldredge un tamlīdzīgus māksliniekus, kuri ir populāri ne tikai ASV, bet arī UK un citur Eiropā. Tad nu saņēmu atbildi, ka viņi prasot tādus honorārus, ka Bauska (pat ne Latvija kopumā), to nevar pavikt. Tad nu jāiztiek ar māksliniekiem, kas bija populāri pirms padsmit gadiem. Bēdīgi.

pirms gada, 2019.03.12 11:56

srdrāv

kas tur bēdīgs? mūsu lopkopji to nevar atļauties. un viss. kādas bēdas. lai klausās jūdzi uc padsmito gadu pēc kārtas. un ja tie us lopkopji tik daudz prasa, lai iesālās.

pirms gada, 2019.03.12 22:07

Vilks

Vai vari nosaukt kaut vienu festivālu Eiropā kur viņi uzstājas?
Izņemot Angliju festivālā C2C.Bet lūdzu paskaties uz biļešu cenām.Bauskā neatnāktu pat 10 cilvēku......

pirms gada, 2019.03.15 13:29

jankam

Gribēt Jason Aldean Bauskā ir līdzīgi;kā gribēt tīģregarneles mc 2 veikalā par puslatu kilogrammā.

pirms gada, 2019.03.16 19:26

B.

Viss te ir country, pat pilsētas kantorī 15 dvēseles no 20 ir country.

pirms gada, 2019.03.12 12:45

BB

Tavuprāt tās 15 dvēseles country ir slogs kantorim un visai valstij.Es to tā saprotu.Kur viņas likt.Iznīdēt pamazām?Pats drīz vien būsi pie tiem country.Redzēsim kādu dziesmu tad dziedāsi,kad ēst gribēsies un zāles vajadzēs.

pirms gada, 2019.03.13 06:01

Sūdzmanis

Kaut kas te pie cita raksta sūdzējās, ka TasTe esot dārgs.. Lūk, šis ir dārgs pasākums, jo ko mēs saņemam par 25 EUR? Kā jau Guru minēja - vienu vecu ģitāristu, Eiropas kantrī grupu (kas jau vien skan kā absurds), kuru neviens īsti nezin un, protams, leģendāro Jātnieku pilnā krāšņumā. Diez gan skumji.

pirms gada, 2019.03.12 14:34

vecajam sūdzmanim

Ja nepatīk,neej.Ar varu neviens nevelk.

pirms gada, 2019.03.12 19:29

paši visu varam

Sen jau visiem zināms,ka latvieši ar savu dziedāšanu ir paši labākie .Arī ar paradumu milzum daudz grādīgo ņemt uz krūts ir vadošie pasaulē. Bet "Delfi" nupat vēsta,ka arī ar paradumu darīt sev galu ir topā.
Un tas ne jau sociālo problēmu dēļ,bet tāds nu tas paradums esot.

pirms gada, 2019.03.13 11:13

Vietējās ziņas