Bauskas kantrimūzikas festivāla rīkotāji iecerējuši sasniegt labākā Eiropas kantri festivāla statusu 17

Jau nākamnedēļ Bauskā norisināsies starptautiskais kantrimūzikas festivāls «Country Bauska». 12. un 13. jūlijā klausītājus priecēs tādas pašmāju mūzikas leģendas kā «Latvian Blues Band», «Dakota», «Sestā Jūdze» un citas. Viesošanos Bauskā savā pasaules turnejā iekļāvis leģendārais ģitārists Alberts Lī un «Cousin Hatfield», portālu informēja rīkotāju pārstāve Gita Sauka.

Viņa atzīmēja, ka šī gada festivāla kopējais mērķis ir atklāt kantrīmūzikas žanra daudzveidību un popularitāti pasaulē, iepazīstinot ar to festivāla apmeklētājus.

Festivāla producents Mārtiņš Jātnieks stāsta, ka šobrīd norisinās aktīvi sagatavošanās darbi. «Paralēli tam, ka pilskalna teritorijā būs divas skatuves, uz kurām divu dienu garumā kāps virkne pasaulē un Eiropā atzītu mākslinieku, kā arī pašmāju zvaigznes, 13. jūlijā no plkst. 12  līdz plkst. 14.30 Bauskas novada domes stāvlaukumā norisināsies brīvkoncerts, kas būs pieejams kā pilsētas iedzīvotājiem, tā arī novada viesiem. Plašā festivāla programma ļaus apmeklētājiem gan iepazīties ar mūzikas žanra aktualitātēm pasaulē un Eiropā, gan pavisam noteikti nodrošinās iespēju «izdziedāties» pie vietējo mūziķu dziesmām. Arī es, kopā ar savu radošo grupu uzstāšos festivāla otrajā dienā, tāpēc pašlaik papildus organizatoriskajiem darbiem, ar grupu norisinās arī visai intensīvi mēģinājumi. Repertuārs ir gatavs, un viena no dziesmām, ko dzirdēsiet no mūsu puses Bauskā, ir jaunākais skaņdarbs «Tavas acis»,» atklāj M. Jātnieks.

Festivāla producents Uldis Ozoliņš ir pārliecināts, ka šī gada festivāls būs viens no spilgtākajiem Eiropā. «Mums izdevies piesaistīt divus izcilus ārzemju māksliniekus. Ja aplūkojam līdzīgu festivālu programmas kaimiņos, tad mūsu programma ir krietni profesionālāka un piesātinātāka. To apliecina arī lielā interese no ārzemju žurnālistiem un klausītājiem. Jau sen vairs nav pieejamas brīvas vietas novada tuvākajās viesnīcās. Šogad esam iekļāvuši programmā rindu jaunu latviešu kolektīvu, kuri pēdējos gados sevi lieliski apliecinājuši šajā žanrā. Mūsu mērķis ir sasniegt labākā Eiropas kantrī festivāla statusu un uzskatu, ka šis gads tam būs nopietns pieteikums,» paziņo U. Ozoliņš.

Viņš teic, ka festivāla noslēgumā apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt kantrīmūzikas leģendas Alberta Lī ģitāras skaņas. Viņš bieži muzicējis kopā ar Ēriku Kleptonu, pēdējā laikā mūziķim ir koncertprogrammas ar Vinsu Džillu un Villiju Nelsonu. Pirmo reizi prestižajai «Grammy» balvai mūziīs tika nominēts kā komponists, kad sarakstīja dziesmu «CountryBoy», ko izpildīja Rikijs Skags. 2002. gadā viņam piešķirta «Grammy» balva kā labākajam kantrimūzikas ģitāristam. Latvijā Albertu Lī jau pazīst, jo pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad Pits Andersons Rīgā organizēja rokenrola festivālu, viņš uzstājās kopā ar grupu «Rhytm Kings».

Kā otrs galvenais mākslinieku kolektīvs «Cousin Hatfield» ir vieni no retajiem Eiropā, kas uzstājas «western swing» stilā. Pēc festivāla rīkotāju domām, tas noteikti ir viskrāšņākais no visa ko kantrī mūzika piedāvā, proti - tradicionālā kantrī sintēzi ar džeza mūziku. Tā ir tehniski sarežģīta un no mūziķiem prasa augstu profesionalitāti. Tajā pašā laikā «western swing» ir ļoti dzīvespriecīgs, piesātināts ar aranžējumiem un galvenais - dejot aicinošs. «Salīdzinājumam varam atgādināt «Asleep At The Wheel» viesošanos Bauskā 2008. gadā. Jāpiebilst, ka pērn «Cousin Hatfield» pēc žurnālistu vērtējuma tika atzīts kā ”labākais jaunienācējs” Eiropas kantrīmūzikas rotācijā,» skaidro U. Ozoliņš.

Uz festivāla lielās skatuves uzstāsies arī Igaunijas grupa «Chick N Band», vācu «Big S», kā arī virkne pašmāju mūziķu: «Latvian Blues Band », «Carnelian & Bekars Band», «Sestā Jūdze», «Dakota», «The Rolltones» un «Martins Jatnieks Band».

Savukārt, paralēli uz festivāla mazās skatuves uzstāsies: «Eddie Dove Band», «Hank Williams Tribute» no Lietuvas, «Bekars», Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš, “Zelta kniede”, “Mustangs”, “CountrySide”. Tāpat, abu festivāla dienu garumā paredzēti līnijdeju priekšnesumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Edmunds

Un kas būs Albert Lee pavadošā grupa?Mūsējie vai amerikāņi?

pirms gada, 2019.07.04 11:31

Vilks

Alberts Bauskā būs ar savu Eiropas turnejas pavadošo grupu-""His British Band""

pirms gada, 2019.07.04 11:38

Njā

Ar šādu sastāvu (konkrēti pašmāju, ārzemju nepārzinu), festivāls galīgi nevar pretendēt uz "labākā" statusu. Nē, nu veiksmi, protams.

Es tikai pilsētas iedzīvotāju miera labad ceru, ka šī festivāla skaļumu kāds arī kontrolēs, jo acīmredzot Gunča disenēs to neviens nedara un jāklausās tas ārprāts līdz 04:00.

pirms gada, 2019.07.04 12:01

tam njā

Tu gan labi pārzini pilsētas iedzīvotāju mieru.Tās ārzemju fūres,kuras visu diennakti gada garumā dimdina pilsētu Tevi netraucē?Bet viens festivāls Tevi tracina.Jocīgais!

pirms gada, 2019.07.05 06:06

-> tam njā

Nu ja tu dzīvo uz Kalna vai Zaļās ielas, tad tu varbūt tās fūres arī dzirdi. Man personīgi tās netraucē absolūti necik.
Un ne jau runa par vienu festivālu, bet gan par to, ka gandrīz katru nedēļas nogali kaut kas no tā pilskalna skan, citreiz var dzirdēt, citreiz nevar, bet kā likums konkrēti Gunča disenes ir tik pārlieku skaļas, ka tās ir jāklausās līdz 04:00! Pagājušo Gunča "russian hit party" brīnumu cilvēki no mājām klausījās arī Lauķenē un dziļi Jauncodē, tas tā kā nav normāli! Jo tajā pat laikā, ne jāņu pasākumu, ne to zobena festivālu, es personīgi, nedzirdēju, acīmredzot kāds tur seko līdzi un kontrolē skaņas līmenim.

pirms gada, 2019.07.05 08:45

vēl tam njā

Tas kāds,kas seko līdzi un kontrolē skaņas līmeni ir vecītis vārdā vējš.Būtu labi,ka viņš šoreiz noregulētu vēja virzienu un mēs arī Codē dzirdētu.Jo tur tev taisnība,ka zobeni un lemesi mēs nedzirdējām.Bet citreiz skaņa ir ļoti laba.Sēdi ārā,iedzer kafiju,baudi vasaras vakaru un klausies mūziku.Man tiešām tas nemaz netraucē.

pirms gada, 2019.07.05 18:40

Gunčs ofigel

Vējš ne vējš, bet Gunča disenes VIENMĒR var dzirdēt un tās jau parasti tās briesmīgākās.
Ar Country sadzīvot nav problēmu, Zobens un Lemess - pēdējos abos gados nedzirdēju gandrīz ne skaņas, TasTe paklausīties par brīvu pat gribētos skaļāk :)
Bet tās briesmas, ko tas Gunčs tur spēlē, to bumsī bumsī un tos pretīgos basus klausīties līdz 04:00 KATRU REIZI, ārprāts!

pirms gada, 2019.07.08 09:45

Lēriņ!

Tikai tāpēc,ka Tu tur būsi?Cilvēku gaumes ir dažādas.Man patīk.Ko tagad darīt?

pirms gada, 2019.07.05 06:44

"Lēriņ!"

No sākuma ieteiktu apmeklēt ausu ārstu..

pirms gada, 2019.07.05 08:46

flora

Nu tas jaunskungs tiešām, ja grib vadīt, tad lai sagatavojas labāk. Citādi uz skatuves kaut ko runā runāšanas pēc.

pirms gada, 2019.07.05 09:08

Lērai

Varbūt mēģini Tu uz tās skatuves.Būs Tev aplausi vismaz stundas garumā.Nelaidīs nemaz tevi no tās skatuves nost.

pirms gada, 2019.07.05 20:55

Vita

Vai vienu pīrādziņu drīkstēs ienest, ja garšīgi izcepšu? Vai atkal būs tā nenormālā apsardziene, kas pērn lika visu izmest miskastē?

pirms gada, 2019.07.05 14:09

Apsardziene

Ja garšīgi izcepsi,tad ļaušu ienest.Bet,ja būs tādi kā pērn,tad nē.

pirms gada, 2019.07.05 20:03

Arnis

Reāls country Lustīgs radio
Tas, ko piedāvā Bauska ir reāls fufels
Mārtiņa Ružas laikā tā nebija

pirms gada, 2019.07.05 16:18

Arnim

Arī M.Ružas laikā bija labi festivāli.Un tagad arī ir labi.Kam patīk tie iet,kuriem nepatīk neiet.Neredzu problēmu.

pirms gada, 2019.07.05 18:52

Par festivālu

Ļoti patīk festivāla programma.Igauņu grupa "Chick N Band"uzstājās pašā pirmajā kantrimūzikas festivālā.Tas bija kaut kas neaizmirstams.Šī grupa "satricināja"visu festivālu.Tas bija vienreizēji.Paldies Mārtiņam un Uldim par šo "dāvanu" šogad.Malači veči rīkotāji.Jums viss izdosies kā iecerēts.To var redzēt pēc lielās cilvēku ieinteresitības.

pirms gada, 2019.07.06 07:06

Vietējās ziņas