Bauskas kori saņem zelta diplomus 10

Lielisks skanējums, pozitīvas emocijas, sviedru tērcītes pār seju un labs snieguma novērtējums. To visu XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru konkursā Rīgā 8. jūlijā piedzīvoja Bauskas dziedātāji.

Koru konkursa rezultāti liecina, ka 5. – 9. klašu koru grupā Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas apvienotajam korim žūrijas komisija piešķīrusi 86,56 punktus un zelta diplomu. Šajā grupā par labāko tika atzīts Jelgavas novada apvienotais koris «Asni», kura sniegums novērtēts ar 93,56 punktiem. Žūrijā strādāja Jānis Erenštreits, Jānis Ozols, Jānis Baltiņš, Ansis Sauka un Selga Mence.

Vidusskolu grupā žūrija, kurā dziedātāju sniegumu vērtēja Māris Sirmais, Ēriks Ešenvalds, Lauris Goss, Jānis Liepiņš un Ilze Arne, Bauskas Valsts ģimnāzijas jauktajam korim atvēlēja 88,21 punktu un zelta diplomu. Visvairāk – 95,06 punktus – šajā grupā saņēma Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas jauktais koris «Frekvence».

«Tie ir mirkļi, kad gribas lidot, tā ir sajūsma un lepnums, ka mēs esam, ka varam sevi tik lieliski apliecināt,» tās ir pirmās emocijas, kuras pēc dziedāšanas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē pauda Bauskas Valsts ģimnāzijas jauktā kora vadītāja Mārīte Jonkus.

Atzinīgi par kolēģes sniegumu izteicās Bauskas mūzikas skolas pasniedzēja Ieva Ūdre. Kora priekšnesums aizrāva, trijās dziesmās jaunieši parādīja daudzpusīgas vokālās prasmes. Diemžēl uzstāšanos ne tikai baušķeniekiem, bet visiem koriem apgrūtināja sutoņa un bezgaiss Mūzikas akadēmijas zālē. Par šo pašu problēmu tika runāts arī konkursā pirms pieciem gadiem, diemžēl organizatori to nav pacentušies novērst.

Pēc ģimnāzijas kora uzstāšanās viedokli par to «Bauskas Dzīve» lūdza izteikt nu jau pensionētajam mūzikas pedagogam Andrim Strēlim. Viņa vadībā 1979. gadā Bauskas 1. vidusskolas koris šādā pašā konkursā ieguva 1. vietu un saņēma ceļojošo sarkano karogu.

«Šodien noklausījos vairākus jauktos korus, baušķenieki bija pārāki par daudziem citiem kolektīviem. Koris ir mazs, to pat varētu dēvēt par kamerkori, taču skanējums patīkami pārsteidza ar frāzējumu, dinamiku, izjūtām. Es klausījos un dzirdēju, kā sitas dziedātāju sirdis. Mārīte ir šī kolektīva lielākā vērtība. Esmu lepns, ka savulaik strādāju Bauskā,» apgalvoja A. Strēlis.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Zelts

Apsveicam Mārīti! Mēs esam lieli tik, cik mūsu griba!

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 16:12

klausītāja

Klausījos mūsējo sniegumu internetā tiešraidē.Ļoti kvalitatīvs sniegums.Jaunieši dziedāja izjusti,viņu acis mirdzēja.Tas viss kopā ir Mārītes un kora nopelns.Vēlu arī turpmāk turpināt tādā pašā garā(Mārītes vadītie kori vienmēr labi dzied)un lai vairāk būtu dziedātgribētāju!PALDIES!

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 21:20

Armands_Ru.

Nu malači Ģimnāzisti, es par jums, lai veicas turpmāk! :)

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 22:57

dziedu

VISLIELĀKAIS PALDIES ir MĀRĪTEI un tikai MĀRĪTEI par nesavtīgu darbu.

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 21:26

Anda Niedra

Malači koristi un Mārīte! Viņa ir zelta cilvēks! Tik perfekti un izjusti diriģēt un iemācīt repertuāru prot tikai retais pedagogs!
Priecājos par sasniegumiem!

pirms 5 gadiem, 2015.07.11 23:48

Vietējās ziņas