Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas koru apriņķa skatē dzied 11 koru 7

Bagātīgs un skanīgs, Valsts neatkarības atjaunošanas dienas cienīgs koncerts, tā 11 koru uzstāšanos Bauskas koru apriņķa skatē 4. maijā vērtēja žūrijas loceklis Jānis Petrovskis, Valkas un Valmieras koru apriņķa virsdiriģents. Skates mērķis šogad ir pārbaudīt, kā kori apgūst 2013. gada Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertam paredzēto repertuāru, informē Kultūrizglītības un nemateriālā kultūras mantojuma centrs. Jāgatavojas arī reģionālajiem koru svētkiem Alojā, Bauskā, Dundagā, Mazsalacā, Alūksnē, Rīgā un Ērgļos. Pirmais žūrijas priekšā stājās Bauskas kultūras centra senioru koris «Sarma». Skatē viņiem konkurentu nebija, strādāts daudz, dziedājums pārliecinošs. Tomēr uztraukumu noslēpt neizdevās, ja no pieciem vīriem «ierindā» tikai trīs, atzīst diriģente Daina Ārmane.   Skate beidzās ar pārsteigumu - Ķekavas kultūras nama jauktajam korim «Mozaika» Bauskas kultūras centra zāles podesti bija par īsu! Uz skatuves bija vairāk nekā 50 aizrautīgu dziedātāju tautastērpos. Skanēja kā īsts dziesmu svētku koris, kas saņēma visaugstāko vērtējumu. Pirms rezultātu paziņošanas žūrijas dalībniece diriģente Aira Birziņa ieteica koru vadītājiem, turpinot gatavošanos 2013. gada svētkiem, ļoti rūpīgi izskatīt nošu materiālu, precīzi ievērot autoru ritma zīmējumus un emocionālās atzīmes. Neprecizitātes šajā ziņā vairākiem mūsu koriem skates vērtējumā devušas mīnusus, atzīst Aira Birziņa.  Rezultātus un plašāk par koru skati lasiet piektdienas, 6. maija, laikrakstā «Bauskas Dzīve».

Pievieno komentāru

Komentāri 7

klonis

Vnk unikāls teikums -" ļoti rūpīgi izskatīt nošu materiālu, precīzi ievērot autoru ritma zīmējumus un emocionālās atzīmes. Neprecizitātes šajā ziņā vairākiem mūsu koriem skates vērtējumā devušas mīnusus, atzīst Aira Birziņa " . Tā izskatās , ka žūrija iekritusi stagnācijā ... Kur tad paliek diriģentu kā radošu cilvēku izpausmes pēc savas izjūtas traktēt skaņdarbu ??? Tātad būt visiem vienādiem kā robotiem ???
Laiks mainīt žūriju !

pirms 9 gadiem, 2011.05.07 13:06

idiote

nevag jau! neba jau pirmo reizi kāds kolektīvs, piedalās skatē ne no sava reģiona. koristi par to nebrīnās,ja kas.

pirms 9 gadiem, 2011.05.06 14:40

dziedātāja

Nu jā, žūrijas vērtējums vienmēr ir subjektīvs, objektīvu un pamatotu vērtējumu nesagaidīt nekad. Salikti kaut kādi cipariņi un viss... tad nu gan vērtējums!

pirms 9 gadiem, 2011.05.06 11:27

B

Pie Bauskas koru apriņķa nepieder Ķekava! Viņi šoreiz dziedāja kopā ar Bausku, jo savā apriņķī ir vieni paši... :)

pirms 9 gadiem, 2011.05.06 10:44

Zinu

Ir Latvijā koru apriņķi. Skan dīvaini, bet tā tiešām ir. Skates notiek pa šiem koru apriņķiem, kas īpaši sadalīti, pie Bauskas koru apriņķa, piemēram, pieder ķekavieši.

pirms 9 gadiem, 2011.05.05 17:15

Vietējās ziņas