Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas kultūras centrā 17 amatierkopas sāk jaunu sezonu 3

Šīs sezonas pirmajā koncertā «Nāc pulkā!» sestdien, 2. novembrī, tvienojās Bauskas kultūras centra mūziķi, dejotāji, aktieri, fotogrāfi.

Sarīkojums iezīmēja vairākas daļas, kurās latviskā kultūra mijās ar mūsdienīgiem, arī cittautu ritmiem un melodijām. Dažādas paaudzes demonstrēja atšķirīgus mākslas stilus un, kāpjot uz vienas skatuves, spēja justies kā vienota saime.

Bauskas kultūras centra direktores vietniece kultūras darbā Nora Trasūne stāsta, ka pasākumu rīko amatierkopu jaunās sezonas sākumā, lai kolektīviem piesaistītu jaunus un aktīvus dalībniekus. Lielai daļai mēģinājumi notikuši tikai vienu mēnesi, bet vadītāji kopā ar māksliniekiem paspējuši sagatavot bagātīgus priekšnesumus.

Šīs sezonas viens no lielākajiem jaunumiem ir jaunas senioru deju kopas izveide. Līdz šim Santa Zemīte vadīja vidējās paaudzes kolektīvu «Biguļi», bet pašlaik pieredzes bagātākie dejotāji sāk komplektēt jaunu sastāvu. Uz pirmo koncertu viņi kopā ar vidējās paaudzes deju kolēģiem bija sagatavojuši priekšnesumu «Diždeja».

Kolektīva vadītāja stāsta, ka daļa «Biguļu» dancotāju sasnieguši 60 gadu vecumu. «Vidējās paaudzes dejas viņi vairs izpildīt nevar, bet pateikt «uz redzēšanos» saviem dejotājiem ir neiespējami,» S. Zemīte atklāj papildu kolektīva izveidošanas iemeslus. Pašlaik ir četri pieci senioru pāri, līdz pavasara skatei plāno nokomplektēt astoņu pāru sastāvu.

Šogad darbību sāka arī jauns jauktais vokālais ansamblis «Eliksīrs», ko vada Marina Lazdiņa. Šajā koncertā viņi vēl neuzstājās, tomēr 18. novembra svētku koncertā dziedātāji jau priecēs klausītājus.

Tikai otro gadu centrā darbojas bērnu vokālais ansamblis «Sauleszaķi». Viņus vada Ilga Pūle, un uz sarīkojumu dziedātāji bija sagatavojuši trīs skaņdarbus – «Draugu dziesmiņa», «Ķiparu nams» un «Pīlītes».

N. Trasūne stāsta, ka Kultūras centra kopām šī sezona būs spilgta un svētkiem bagāta. Vasarā Mežaparka Lielajā estrādē pasākumā «Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014» izdejos koncertuzvedumu «Lec, saulīte!». Tajā uzaicināts arī A grupas jauniešu tautas deju ansamblis «Jandāls». Savukārt Bauskā līnijdejotāji no grupas «Hot Boots» savas deju prasmes rādīs Kantrifestivālā.

Tāpat vasarā Rīgā notiks Pasaules koru olimpiāde. Tautasdziesmu konkursā un atklāšanas koncertā uzstāsies koris «Mežotne». Visi novada kori piedalīsies koru koncertā Mežaparka Lielajā estrādē.

Tautas teātris šogad svinēs 55 gadu jubileju, jauktais koris «Dzīle» kopā ar pūtēju orķestri «Bauska» pavasarī gatavojas atzīmēt 15 gadu jubileju. Pašlaik viņi veido kopēju koncertprogrammu. Skaistu dzimšanas dienu – 15 gadus – svinēs arīdzan mūsdienu deju grupa «Lēra», kura pašlaik ir izveidojusi jau deviņus sastāvus. Desmit gadu svinības atzīmēs vēderdeju grupa «Jasmīna».

Sestdien, 9. novembrī, Īslīces kultūras namā tiksies visi Bauskas novada dziesmu un deju svētku dalībnieki. N. Trasūne atklāj, ka tas būs pateicības pasākums tiem, kas ieguldījuši lielu darbu svētku tapšanā.


Bauskas kultūras centra amatierkopas

Jauktais koris «Dzīle», diriģents Jānis Āboliņš, mēģinājumi trešdienās;

jauktais koris «Mežotne», diriģente Mārīte Jonkus, mēģinājumi pirmdienās, trešdienās, piektdienās;

senioru koris «Sarma», diriģente Daina Ārmane, mēģinājumi trešdienās;

folkloras kopa «Trejupe», vadītāja Aldona Sormule, mēģinājumi pirmdienās;

pūtēju orķestris «Bauska», diriģents Juris Krūmmalis, mēģinājumi ceturtdienās;

tautas deju ansamblis «Jandāls», vadītāja Tamāra Ļisovcova, mēģinājumi piektdienās;

vidējās paaudzes deju kolektīvs «Biguļi», vadītāja Santa Zemīte, mēģinājumi pirmdienās, trešdienās;

vidējās paaudzes deju kolektīvs «Mēmele», vadītāja Ligita Irbīte, mēģinājumi pirmdienās, ceturtdienās;

senioru deju kopa «Vēlreiz», vadītāja Inese Smilškalne, mēģinājumi ceturtdienās, svētdienās;

Tautas teātris, režisore Ināra Hegenbarte, mēģinājumi otrdienās;

tautas fotostudija «Bauska», vadītāja Linda Kaufmane, tikšanās otrdienās;

līnijdeju grupa «Hot Boots», vadītāja Aija Kurdeko, mēģinājumi svētdienās;

vēderdeju grupa «Jasmīna», vadītāja Irina Stapkēviča, mēģinājumi pirmdienās, trešdienās;

mūsdienu deju grupa «Lēra», vadītāja Kitija Vīgupa, mēģinājumi no pirmdienas līdz piektdienai atkarībā no vecuma grupas;

bērnu vokālais ansamblis «Sauleszaķi», vadītāja Ilga Pūle, mēģinājumi pirmdienās, otrdienās;

vēderdeju grupa «Zarra», Renāte Šuba, mēģinājumi otrdienās, piektdienās;

jauktais vokālais ansamblis «Eliksīrs», vadītāja Marina Lazdiņa, mēģinājumi pirmdienās.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Koris "Mežotne"

Labojums- mēģinājumi pamatā notiek vienu reizi nedēļā- trešdienās. Par papildus mēģinājumiem, kad tas nepieciešams, vienojamies dziedātājiem izdevīgā laikā- tas var būt gan pirmdien, gan piektdien, reizēm arī sestdien.
Nāc pulkā!

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 18:03

Rozentāles kundzei

Sestdien Liduma kulturas namā notika Bauskas novada sporta deju grupas,,Relax,, darbības 15 gadu jubilejas koncerts,zāle bija pārpildīta,bet Bauskas dzīve par to neraksta. Jautājums vai tiešām Bauskas dzive atspoguļo Bauskas novada dzīvi vai ari raksta tikai par savējiem??? Avīzei jāmaina nosaukums,tā varētu saukties-Ekskluzīvo draugu avīze. :))

pirms 6 gadiem, 2013.11.07 23:52

!!!

Viņi ir slinki lai izbrauktu tālāk pār pilsētas robežu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.08 08:32

Vietējās ziņas