Bauskas kultūras centrā atklās interesantu izstādi 1

Bauskas kultūras centrā (BKC) ceturtdien, 3. septembrī, atklās neparastu izstādi. Foajē izvietoti desmit gleznotāja Ata Jakša darbi.
BKC direktore Ilva Vansoviča portālam paskaidroja, ka tā bijusi autora iniciatīva rast iespēju darbu izstādīšanai Bauskā. Viņam bijusi vēlme izrādīt 16 darbus, diemžēl vestibilā var izvietot tikai desmit gleznas.
 
Atis Jaksis ieguvis augstāko izglītību jurisprudencē, taču pirmā profesija viņam bijusi aktieris. 1988. gadā absolvējis konservatoriju un piedalījies vairākās Latvijas kinofilmās. Sadarbojas ar Latvijas Radio 1, ierunājot reklāmas tekstus. 1990. gadā režisējis izrādi «Mēnesis uz laukiem». Pašlaik aktīvi sniedz konsultācijas dažādās nozaru Latvijas uzņēmumiem.

Autors Atis Jaksis interesanti formulējis savu viedokli, kas ir mākslas darbi: «Māksla ir nosacīta, tas pirmais likums. Māksla nepieļauj naturālismu – pat attaisnotu. Mākslai ir vēlme, lai realitāte būtu atbilstīga idejai, kas nav iespējams. Māksla ir idejas konsekvence esences formā. Māksla rodas tai punktā, kur saskaras cunami ar ugunssprādzienu. Darbs nevar rasties pirms un arī pēc, jo tu nezini, cik stiprs tu esi, lai apzinātos savu spēku pirms un nespēku pēc tam.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Bauskas Kultūras centrs

Tikšanās ar māklsinieku 3.septembrī, plkst. 17:00, Bauskas Kultūras centra foajē.

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 12:50

Vietējās ziņas