Bauskas lauku sieviešu kluba «Apvārsnis» dalībnieces tiekas dzejas un mūzikas jūtu «duelī» Andrejmuižā

Lauku sieviešu kluba «Apvārsnis» dalībnieces 6. martā tikās sievietēm veltītā dzejas pēcpusdienā Bauskas novada Brunavas pagasta viesmīlīgajā Andrejmuižā. Lai apstādinātu ikdienas darbu steigu un ieklausītos dvēseles lirikā, bija uzaicināti Brigita Kārkliņa no Vecumnieku novada Bārbeles pagasta un Anrijs Kārkliņš, dzejnieks un dziesminieks no Saldus novada Rubas pagasta.

Iespējams, viesu uzvārdu sakritība vai kādi «augstāki spēki» tikšanos izvērta draudzīgā jūtu «duelī». Veidojās liriski, smeldzīgi un draiski dzejas dialogi par pārdzīvojumiem un izjūtām, kas atklājas ikvienā sievietes un vīrieša attiecību modelī. Tāpēc ne tikai dzejas un ģitāras spēles mijiedarbība, bet arī Brigitas un Anrija aktieriskie dotumi iepriecināja «Apvāršņa» dāmas.

Anrija Kārkliņa dzejā daudz asprātīga humora un ironijas, savukārt Brigitas Kārkliņas dvēseles pārdzīvojumi atklāti dziļāk un filozofiskāk. Abu kopīgā uzstāšanās veidojās harmoniska un klausītājām patīkama.

«Apvāršņa» vadītāja Raimonda Ribikauska apsveica šī gada jubilāres, vēlot veselību un panākumus. Andrejmuižā varēja skatīt Birutas Hermanes ziedu gleznas, izvēlētas īpaši šim pasākumam. Bet saimniece Valentīna Pozņaka nolasīja Eiropas Parlamenta deputātei Inesei Vaiderei, kas nesen viesojās Andrejmuižā, adresētu vēstuli. Lasījumu Valentīna papildināja ar viņai vien raksturīgo humoru un veselīgo dzīves skatījumu.

Anita Dzelzkalēja tikko iesaistījusies sieviešu klubā un pēcpusdienā guvusi vislabākos iespaidus. Viņa teic: «Bija prieks redzēt kolorīto Brigitu un Anriju, kas pārsteidza ar talantu, atklātību un humoru. Esmu dejas un mūzikas cienītāja, ar dzejas pasauli šādā rakursā sastapos pirmo reizi. Šeit piedzīvotā vīrieša un sievietes attiecību saspēle man bija interesanta un aizraujoša.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas