Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas mērs: Nevienlīdzīgu sabiedriskā transporta biļešu cenu noteikšana galvaspilsētā diskriminē valsts iestāžu apmeklētājus 8

Plānojot noteikt uz pusi dārgākas Rīgas sabiedriskā transporta biļetes pilsētā nedeklarētajiem iedzīvotājiem, galvaspilsētā tiek veicināti diskriminējoši apstākļi valsts iestāžu apmeklētājiem, kuriem ierašanās Rīgā var būt pienākums, aģentūrai LETA pauda Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (VL-TB/LNNK).

Bauskas mērs šādu Rīgas pašvaldības soli vērtē negatīvi. "Rīga nav vienkārši liela pilsēta, bet gan Latvijas galvaspilsēta ar svarīgākajām mūsu valsts iestādēm, kuras nākas apmeklēt visu novadu un pilsētu iedzīvotājiem. Šāds diskriminējošs pakalpojums, manuprāt, šķeļ Latvijas sabiedrību," pauda Ābelnieks.

Bauskas novada dome nekādus lēmumus saistībā ar to nav iecerējusi pieņemt. "Mēs negrasāmies ne piemērot kaut kādus diskrimiminējošus cenrāžus citu pašvaldību iedzīvotājiem, ne arī slēgt līgumus ar Rīgu par biļešu cenas starpības kompensāciju Bauskas novada iedzīvotājiem," informēja pašvaldības vadītājs.

Kā ziņots, arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V) uzskata, ka, nosakot nevienlīdzīgas sabiedriskā transporta biļešu cenas, tiek ignorētas Rīgas kā galvaspilsētas funkcijas.

Viņš uzsvēra, ka, pieņemot šādus lēmumus, īpaši jāapsver Latvijas situācija, kur kultūras, izglītības, uzņēmējdarbības, valsts pārvaldes un citu jomu centrs ir tieši galvaspilsēta Rīga, un tās funkcijas lielākā vai mazākā mērā skar visus iedzīvotājus. Pēc Rozenberga teiktā, šāda "iedzīvotāju sadalīšana "savējos" un "svešajos" pretnostatītu Rīgas un pārējos Latvijas iedzīvotājus".

Pēc Cēsu mēra domām, tas ir valstisks jautājums un Rīgā deklarēto skaitu nedrīkst paaugstināt uz mazo pašvaldību izdzīvošanas rēķina jau tā zemā iedzīvotāju skaita situācijā.

LETA jau ziņoja, ka, diferencējot biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā un nosakot lētākas biļetes rīdziniekiem, Rīgas dome cer, ka Rīgā deklarēsies aptuveni 10 000 cilvēku, tā preses konferencē pastāstīja domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

No 1.janvāra brauciens sabiedriskajā transportā rīdziniekiem izmaksās mazāk - 0,60 eiro jeb 0,42 latus, savukārt Rīgā nedeklarētiem iedzīvotājiem būs jāmaksā divreiz vairāk - 1,20 eiro. Šādas izmaiņas tiks ieviestas arī mikroautobusos.

Tāpat tiek norādīts, ka Pierīgas pašvaldībām tiks piedāvāta iespēja līdzfinansēt savu iedzīvotāju vizināšanos Rīgas sabiedriskajā transportā.

Lai saņemtu atlaidi, kas pienākas deklarētajiem rīdziniekiem, bez maksas būs jāsaņem personalizētais e-talons, kas turpmāk tiks dēvēts par "Rīdzinieka karti". Tā kā SIA "Rīgas karte" datubāze būs savienota ar datubāzi par Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem, tādējādi atlaide tiks ieprogrammēta automātiski. Arī tiem, kas jau ir deklarējušies Rīgā un kuriem ir personalizētais e-talons, izmaiņas no 1.janvāra notiks automātiski.

Tāpat jau ziņots, ka rīdziniekiem jūtami lētākas būs arī mēnešbiļetes. No 1.janvāra rīdziniekiem mēnešbiļete uz visiem transporta veidiem visos maršrutos septiņām dienām nedēļā maksās 29,10 latus jeb 41,40 eiro, bet nedeklarētajiem iedzīvotājiem - 49,90 latus jeb 71 eiro. Darba dienu biļete visiem maršrutiem rīdziniekiem maksās 22 latus (31,30 eiro), bet pārējiem - 37,67 latus (53,60 eiro).

Jaunievedums neattieksies uz skolēniem, arodskolu audzēkņiem un studentiem, kas mācās Rīgā, - tiem atlaides tiks saglabātas pašreizējā līmenī.

Deklarēties Rīgā ir iespējams visu laiku, taču tie, kas deklarēsies Rīgā līdz 31.decembrim, saņems vienu mēnešbiļeti mēnesim par brīvu.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

es

Nu jā,tad jau Rīga nav vairs Latvijas galvaspilsēta,bet Krievijas guberņa....

pirms 6 gadiem, 2013.09.28 09:49

Avatars

Protams - vis liecina, kas pie varas Rīgā. Zinām kur valstī dzīvo visvairāk sveštautiešu Rīgā, tiem taču jāpalīdz. Latgali geibējam pievienot - nesanāca, Daugavpilij citu statusu - par to vēl jautājums. Un tas tikai viens Ušakovs. Kā butu, ja pie varas tiktu Saskaņas centrs - "Latvija zeltu un plauktu", kā padomju laikos.
Par (guberņu ) liela taisnība.

pirms 6 gadiem, 2013.09.28 12:08

Lauciniece

Un lai Rīdzinieki izbraucot pie dabas krūts, vai baudīt citus lauku jaukumus, arī maksā. Tā tad būtu taisnīgi!

pirms 6 gadiem, 2013.09.28 15:26

Oleo

Tā ir , ka domā vien kā piekukuļot potenciālos vēlētājus. Patālu aizgājis urlakovs. Tā tiešām ir diskriminācija.

pirms 6 gadiem, 2013.09.28 15:36

t

Nu nav jau Bauskai sava pārvalde un mērs. Nez vai vispār kāds ierēdnis uz Rīgu dodas ar sabiedrisko transportu. Laiks jaunievēlētiem novada deputātiem vairāk satraukties par savām problēmām. Ja esat piemirsuši par priekšvēlēšanu solījumiem - ir taču programmas publicētas. Par godu valsts svētkiem varbūt Bauskā tiks atjaunota pirts, lai nebūtu papildus tēriņi braucot uz Rīgu .

pirms 6 gadiem, 2013.09.28 15:47

Fui !

Nomales miestiņa tūdaliņš spriedelē par lielpilsētas lietām.

pirms 6 gadiem, 2013.09.28 18:09

Baušķiniece

Pat vienam braukt uz Rīgu ar sabiedrisko transportu pie šāda Rīgas mēra lēmuma nav izdevīgi. Vienojamies ar 1. janvāri visi braukt uz Rīgu ar personīgo transportu, vēl tikai jāiesaka tā darīt arī pārējām Rīgai tuvajām pilsētām. Pašiem jāapbruņojas ar pacietību un pilnu mašīnas bāku. ,,Korķi" būs uz visiem Rīgas piebraucamajiem ceļiem un Ušakovam nāksies pārdomāt savus lēmumus.
Parēķiniet cik izmaksā pie jaunpieņemtā varianta brauciens mātei ar diviem bērniem uz bērnu klīnisko slimnīcu, ja brauc ar sabiedrisko transportu ...!

pirms 6 gadiem, 2013.09.29 10:36

k

Es gan sāku domāt par deklarēšanos Rīgā. Maksājot nodokļus Bauskai, man jābrien pa dubļainu trotuāru uz autoostu... Nākot no kvartāla gar pasta ēkas galu, ietve ir vai nu dubļaina, vai vienā ūdenī, vai ziemā ledū...Tā ir vienīgā ekstra, ko es nodokļu maksātāja saņemu no Bauskas pašvaldības.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 11:35

Vietējās ziņas