Bauskas meteostacijā vairs nav darbinieku 7

Reorganizēts darbs Bauskas meteostacijā. No 1. janvāra visus mērījumus veic tikai automātika, no darba atbrīvoti četri darbinieki. Valsts aģentūras «Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra» direktora vietniece Inita Stikute stāsta, ka reorganizācija veikta, jo nav bijis lietderīgi stacijā nodarbināt četrus strādājošos: «Nav pareizs apgalvojums, ka Bauskas meteostacija ir likvidēta. Visa aparatūra ir saglabājusies, mērījumi tiek veikti. Tehnika atrodas uz laukuma, datori ēkā, tikai iztiekam bez cilvēku palīdzības.  Uzskatu, ka četriem strādājošajiem te nebija, ko darīt. Mēs uzrunājām līdzšinējos darbiniekus, lai kāds piesakās uz 1,25 slodzi strādāt. Viņa pienākumos būtu no rīta un vakarā uz stundiņu ierasties un veikt dažus mērījumus, ko nevaram izdarīt ar aparatūru. Vajadzības gadījumā varētu apkopt telpas, vasarā nopļaut zāli laukumā. Solījām algu 240 latu mēnesī, taču pašreizējās darbinieces no šāda piedāvājuma atteicās.» Anda Jesikena, kura šajā amatā nostrādājusi 14 gadu, atzina, ka līdz šim darba apstākļi un režīms bijuši ļoti labi. Taču jaunie nosacījumi nav pieņemami, tāpēc strādāt turpmāk viņa atteikusies: «Mūs neapmierināja darba grafiks, kā arī atalgojums. Uz darbu jāiet katru dienu, pa stundu galā noteikti nevar tikt, darāmais būtu vismaz stundas divas. Turklāt pienākumi ir diezgan specifiski, vajadzības gadījumā jebkuru nevarēs aicināt aizvietot. Jāstrādā sešas dienas nedēļā, tas tomēr ir ļoti problemātiski.» Līdzīgi domājot arī pārējās bijušās darbinieces. I. Stikute piebilda, kamēr nebūs atrasts darbinieks uz vietas, stacijā ik pēc noteikta laika ieradīsies pārstāvis no Rīgas, lai apskatītu telpas, veiktu nepieciešamos darbus. Pašlaik šādā pilnīgi autonomā režīmā Latvijā jau darbojas divas meteostacijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Udox

Teorētiski skaisti. Praktiski - tu esi piesiets pie mājas, nekur nevari aizbraukt uz ilgāku laiku, neko citu īpaši arī nevari darīt. Lai cik skaisti neizskatītos, bet dāmas, kas strādāja, zina, kāpēc nav ar mieru šādi strādāt.

pirms 13 gadiem, 2008.01.05 10:07

qwerty

es labraat pastraadaatu 72 h par 240 ls :) padodiet tik zinju :D

pirms 13 gadiem, 2008.01.05 00:52

Gatis

Jā, lepni visi tagad palikuši. Pat ja jāstrādā 3 stundas dienā, 6 dienas nedēļā, tad sanāk 72 stundas. Vai Bauskā tagad tik krutas algas, ka 240 lati par 72 darba stundām ir par maz? Labi dzīvojiet.

pirms 13 gadiem, 2008.01.04 16:28

RĪDZINIECE

Paskaties kādi- alga par mazu! Laikam varētu neiet nemaz un saņemt 240!

pirms 13 gadiem, 2008.01.04 10:17

Hmm

Jā jā .. palaist Autopilotā ..
... arī Ministru kabinets šiten tā autopilota režīmā varētu strādāt

pirms 13 gadiem, 2008.01.03 18:06

Jusis

Paldies, zināsim, ka tur ir tukša māja ko demolēt.

pirms 13 gadiem, 2008.01.03 16:50

Vietējās ziņas