Bauskas muzejā atklās «Baltijas ceļa» trīsdesmit gadu piemiņai veltītu izstādi 1

No 23. augusta līdz 9. septembrim, atzīmējot «Baltijas ceļa» 30. gadskārtu, Bauskas muzejā būs skatāma  vēsturisko fotogrāfiju un mākslinieces Daivas Šlajienes akvareļu darbu izstāde, portālu informēja muzeja pārstāve Līga Grosbarde.

Izstādes atklāšanas dienā – 23. augustā – tiks demonstrēta kino filma «Neatkārtojamais Baltijas ceļš»/«Nepakartojamas Baltijos kelias» lietuviešu valodā ar subtitriem angļu un krievu valodā. L. Grosbarde atklāja, ka izstādi sarūpējusi Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā, sadarbojoties ar Bauskas muzeju un Bauskas lietuviešu kultūras biedrību «Astra».

Piektdien, 23. augustā, apritēs 30 gadi kopš akcijas «Baltijas ceļš» – ļoti būtiska notikuma Baltijas valstu vēsturē, kad latvieši, lietuvieši un igauņi parādīja apbrīnojamu vienotību un ticību nevardarbīgu akciju spēkam, lai panāktu savu tautu brīvību un neatkarību.

Dokumenti, kas atspoguļoja «Baltijas ceļu», iekļauti UNESCO Pasaules atmiņu reģistrā, bet Baltijas tautu sociālajā atmiņā «Baltijas ceļš» joprojām ieņem neaizmirstamu vietu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

patriots

Kad sāks izdot goda zīmes Baltijas ceļa dalībniekiem ?

pirms gada, 2019.08.21 22:38

Vietējās ziņas