Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas muzejā atklās gleznotāja un grafiķa Ata Jākobsona izstādi «Klātbūtne»

Šodien, 11. septembrī, pulksten 16.30 Bauskas muzejā tiks atklāta Ata Jākobsona izstāde «Klātbūtne», portālu informēja muzeja pārstāve Ieva Bronko-Pastore.

Ekspozīcijā būs aplūkojamas gleznas no pēdējos gados tapušajiem cikliem «Frekvences», «Mūžīgā kustība» un «Itinerantur». Izstādē iekļautie darbi ir mākslinieka eksperimenti laikmetīgā portreta žanrā, kurus virza vēlme izprast pašam sevi caur citu un figurālās glezniecības medijā tvert cilvēku tā pretrunīgajā, starp galīgumu un bezgalību sarautajā esībā.

«Portretam mūsdienās ir tik daudzas un dažādas nozīmes – daži attēlojumā liek akcentu uz identitātes marķieriem (sociālo statusu, dzimti, rasi utt.), citi joprojām meklē cilvēka garīgu dimensiju, citi vairāk pievēršas ķermeņa materialitātei un erotikai. Man portrets ir veids kā iepazīt pašam sevi, izzinot citādo – tāpēc visi izstādē apskatāmi darbi savā ziņā ir pašportreti. Tai pat laikā mani meklējumi ir vērsti uz cilvēku kā tādu – būtni, kurā garīgais satiekas ar miesisko,» stāsta Atis Jākobsons.

Atis Jākobsons (1985) mācījies Bauskas mākslas skolā, izglītojies Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, kur 2010. gadā ieguvis maģistra grādu. Papildinājis savas zināšanas Mančestras Metropolitēna universitātē Lielbritānijā, kā arī strādājis rezidencēs Berlīnē, Parīzē un Mursijā. Grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 2003. gada. Pirmā personālizstāde Miegs tika sarīkota 2006. gadā. 2013. gadā mākslinieks bijis nominēts Purvīša balvai par darbu Patiesība ir vienkārša (kopā ar Kati Krolli), kā arī nominēts Purvīša balvai 2017 par izstādi Dark Matter Mūkusalas Mākslas salonā.

Izstāde būs skatāma līdz 6. oktobrim.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas