Bauskas muzejā atklās ķīniešu mākslinieku gleznu izstādi «Mēs dzīvojam Bauskā» 5

Piektdien, 24. maijā, Bauskas muzejā tiks atklāta ķīniešu mākslinieku Jaka Janga (Chuanx Yang) un Ankijas Kukijas Jangas (Zhao Yang) gleznu izstāde «Mēs dzīvojam Bauskā», portālu informēja Bauskas muzeja vecākā speciāliste Līga Grosbarde.

Abu mākslinieku dzimtā pilsēta ir Čončinga, divdesmit gadu nodzīvojuši Pekinā, bet 2013. gadā ģimene pārcēlusies uz Latviju.
 «Negribējām dzīvot lielā pilsētā, bet gan mazpilsētā, turklāt dzīvošana Bauskā ir daudz lētāka nekā Rīgā. Bauskā ir svaigs gaiss, skaista daba un upe. Mums patīk, ka varam aiziet uz upi peldēties. Tā ir ļoti laba dzīve. Esam bijuši arī Bauskas jaunajā peldbaseinā, tur ir jauki. Mums patīk Bauskas vecpilsēta, pilskalns, estrāde un pils muzejs. Mēs šeit jūtamies ļoti labi. Bieži dodamies uz Bauskas tirgu pirkt dažādus produktus, tas ir interesanti, jo te ir pilnīgi citādāks piedāvājums.  Šeit mums ir vairāk draugu nekā Ķīnā, un ir ļoti labi un saprotoši kaimiņi, kuri nekad neliedz savu padomu un visu laiku ir palīdzējuši,» portālam atklāja Ankija.

Jaks absolvējis Sičuanas tēlotājmākslas akadēmijas eļļas glezniecības nodaļu. Viņš ir piedalījies dažādos dizaina projektos, kuros ir atzinīgi novērtēts un saņēmis godalgas. Pekinā Jaks strādāja kompānijā «Disney International Group Programms» par mākslinieku datorspēlēm, kaut gan viņš atzīst, ka gleznot patīkot labāk. Sieva strādājusi Pekinas laikrakstā «Ķīnas Pilsētas Seja» par mājaslapas dizaineri.

www.bauskasdzive.lv%2Flaikraksta-arhivs%2Fcels-no-pekinas-lidz-bauskai-172530%3Fprices%3D1&cb=11ce4f9574" style="width:0px;height:0px;" width="0" height="0" alt="lg.php?bannerid=13656&campaignid=8164&zo" />Pēc dēla piedzimšanas Ankija Kukija sākusi mājās gleznot. Viņas gleznās ir daudz motīvu no Rīgas un Bauskas, arī Latvija ziemā. Jaunākajai  darbu sērijai  viņa ir devusi nosaukumu «Zemes dzeja».

Mākslinieki cer uz skatītāju atzinību un grib dāvināt izstādes apmeklētājiem poētismu ikdienas dzīvē.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Tautiete

Skaisti! Prot saskatīt skaisto mūsu apkārtnē!

pirms gada, 2019.05.23 22:10

aha

šitie jau netaisīs, mākslinieki, bet kādus radus tak lai ataicina, lai ķīniešu ēstuvi uztaisa Bauskā. Ceru, ka Bauskas karbonāžu-pāri-šķivja-malām-ar-apceptiem-kartupeļiem-salātus-varējāt-nelikt pāķu proporcija ir samazinājusies un tai būtu pietiekami apmeklētāju.

pirms gada, 2019.05.23 22:47

aha

diemžēl izskatās, ka ne...

pirms gada, 2019.05.27 13:05

Ilze

Ļoti jauks skatījums uz dabu, cilvēkiem un mūsu Bausku - mierīgi, sirsnīgi un mazliet neparasti. Paldies!

pirms gada, 2019.05.25 16:35

Vietējās ziņas