Bauskas muzejā atklās LMA studentu tekstilmākslas izstādi

Piektdien, 13.martā, Bauskas muzejā atklās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tekstilmākslas nodaļas studentu darbu izstādi «Tekstils akadēmijā», kurā apkopoti studentu darbi visplašākajā tēmu, tehniku un materiālu spektrā, portālu informēja Bauskas muzeja speciāliste Līga Grosbarde.

LMA Tekstilmākslas katedras vadītāja, profesore Ieva Krūmiņa atklāja, ka tekstilmākslu profesionāli Latvijā studē 53 gadus, un šajā laikā ir izveidojušās daudzas mākslinieku paaudzes, kurām var pateikties par šī mākslas veida atpazīstamību, daudzveidīgajām stilistiskajām un tehniskajām izpausmēm, pašmāju un starptautiskajiem panākumiem, kā arī skatītāju interesi, kas vienmēr pavada katru izstādi.

Profesore stāsta, ka izstādē būs apskatāmi darbi dažādās tradicionālās un laikmetīgās tekstilmākslas tehnikās. «Mūsdienās tekstils, tāpat kā citas mākslas nozares neieslēdzas noteiktu tēmu, tehniku un materiālu nosacījumos, bet apdzīvo plašākas, arī starpdisciplināras telpas, pieskaras neaprobētām tēmām, izmanto jebkādu materiālu un visdažādākās autortehnikas, kas spēj iespējami precīzi atspoguļot autora ideju, aicinot skatītāju domāt līdzi. Jauno mākslinieku domas virpuļo plašā amplitūdā, ietverot dabas, vides, sabiedrības, indivīda, politikas, savstarpējo attiecību problēmas, gan uzdodot jautājumus, gan piedāvājot atbildes par dzīvi un laiku, kurā atrodamies,» teic I. Krūmiņa. 

Viņa atzīmē – arī tekstilmākslā, kurā vēsturiski pierasts redzēt un apbrīnot skrupulozi centīgu roku darbu, savu vietu ieņēmušas jaunās tehnoloģijas – digitālās stelles un šujmašīnas, ar kuru palīdzību izdodas paveikt ļoti sarežģītus uzdevumus.

«Lai gan neviena tehnika, tehnoloģija vai materiāls  neaizstās talantīga, vērīga un jūtoša mākslinieka nebeidzamo meklējumu ceļu, kura sākumposmam esam liecinieki,» pārliecināta LMA profesore I. Krūmiņa.

Izstāde Bauskas muzejā būs apskatāma līdz 6. maijam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas