Bauskas muzejā atklāta fotoizstāde

Lindas Kaufmanes, tautas fotostudijas «Bauska» vadītājas, jubilejas personālizstāde «Mana pasaule zied» atklāta trešdien, 1. jūlijā, Bauskas muzejā.
 
Fotogrāfes Lindas azartu novērtēja daudzi sveiktgribētāji. Telpā virmoja labi vārdi un ziedu smarža. Lindas uzcītību atzina arī Bauskas pilsētas mērs Raitis Ābelnieks: «Linda vienmēr visus mudina, ka ikvienam fotogrāfam ir jāizdrukā savas fotogrāfijas un jāuztaisa personālizstāde. Arī viņa pati atkal ir saņēmusies un rāda priekšzīmi visiem pārējiem, tāpēc es mudinu arī citus fotogrāfus to paveikt.»

Ar Lindu vienu un to pašu kaislību dala Jūrmalas fotostudijas «Aspazija» biedri. «Izstāde ir ļoti viegli uztverama. Es pieņemu, ka Linda nesaspringti ir gājusi pa Latviju, vērojusi, baudījusi un fotografējusi. Nepārprotiet, darbs ir ieguldīts liels, bet izstāde ir ļoti baudāma kā zieds,» komplimentu teic fotostudijas vadītājs Andris Sīmanis. Viņam no izstādes fotogrāfijām vislabāk patīkot tās, kurās redzams cilvēks. Tas var būt pavisam maziņš un bildes tālākajā stūrī, bet foto uzreiz tiek piešķirta cita noskaņa.

Katram māksliniekam ir savs rokraksts, un, kā uzskata Bauskas kultūras centra direktore Ilva Vansoviča, Lindai Kaufmanei raksturīgais ir manāms gan viņas darbos, gan dzīves uztverē. Tajā esot vieglums, gaisīgums, dažas fotogrāfijas pat esot «eņģeliskas». Lai arī I. Vansoviča teic, ka viņa nevar vērtēt profesionāli, tomēr daudzi iemūžinātie mirkļi viņu uzrunā personīgi: «Man bija iespēja kopā ar fotostudiju «Bauska» doties fotoplenērā, tāpēc daudzas vietas man ir pazīstamas. Tomēr kā mammai man visvairāk patīk melnbaltā bilde, kur pie ūdens ir trīs bērniņi.»

«Zaķa sapnis», «Zelta taka», «Miglā uzausis rīts» – tik sapņaini mēdz būt Lindas darbu nosaukumi. Kad vaicā, kā viņa tos izdomā, L. Kaufmane teic: «Dažreiz fotogrāfijas nosaukums iešaujas prātā jau tad, kad es spiežu fotoaparāta slēdzi, dažreiz izdomāju, skatoties jau gatavas un attīstītas bildes.»

Izstādes izveide prasa ilgu un grūtu darbu, viens no sarežģītākajiem ir savu fotogrāfiju caurskatīšana, lai izvēlētos tās, kuras tiks parādītas apmeklētājiem. Arī fotostudijas vadītājai tas nevedies viegli. Sākotnēji pirmais esot atnācis izstādes nosaukums «Mana pasaule zied», tāpēc fotogrāfijas esot piemeklētas tam. Linda Kaufmane ar rezultātu ir ļoti apmierināta. Viņa teic, ka izstādes tapšanā ir ieguldīts liels darbs un viņai ļoti daudz ir palīdzējuši līdzcilvēki, it īpaši ģimene.

Lepnumu pauž viena no lielākajām Lindas atbalstītājām mamma Agrita: «Es par meitu ļoti priecājos. Esmu viņai palīdzējusi teju visos izstādes tapšanas procesos, tostarp fotogrāfiju izvēlē. Linda ārkārtīgi daudz strādā, viņa organizēja arī fotoplenēru uz Latgali, kam bija ilgs sagatavošanās process. Uzskatu, ka arī Lindas nopelns ir tas, ka Bauskas fotostudijas biedri ir kā viena liela ģimene.»

Lindas Kaufmanes personālizstāde Bauskas muzejā būs apskatāma līdz 29. jūlijam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas